moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
W zdrowym ciele zdrowy duch

Sport i dobra kondycja, obok gotowości bojowej i mobilizacyjnej, to jeden z priorytetów wojska polskiego w 2020 roku. Z tego powodu, choć nie tylko, dowództwo Czarnej Dywizji jak i żołnierze wszystkich podległych jednostek wojskowych biorą udział w codziennym porannym rozruchu fizycznym.

Choć nie wszyscy za porannym rozruchem fizycznym przepadają i nie zawsze mają ochotę rozpoczynać dzień od biegu, ćwiczeń fizycznych czy pływania, to dowódcy i żołnierze mają świadomość jak ważna jest rola tego treningu w kształtowaniu odpowiedniej tężyzny. Pamiętać należy, że dobra kondycja fizyczna to jeden z niezbędnych atrybutów dobrego i zdrowego życia.

Żołnierze Dywizji nie tylko codziennie biorą udział w porannym treningu biegowym, pływackim lub w zajęciach ogólnorozwojowych, ale też uczestniczą w programowych zajęciach z WF-u.

„Zauważyliśmy, że po służbie żołnierze coraz więcej swojego czasu wolnego poświęcają również na sport. Coraz częściej można dostrzec całe grupy, które wspólnie ćwiczą i wymieniają się doświadczeniami, przygotowując się do nowych wyzwań sportowych organizowanych w armii i środowisku cywilnym. Wiemy, że dla wielu żołnierzy różne odmiany aktywności sportowej stały się nie tylko hobby, ale sposobem na życie”. – przyznaje szef sekcji wychowania fizycznego i sportu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc).

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”, „ruch to zdrowie” ale i „sprawny jak żołnierz”, mnożyć można przysłowia, które dotyczą aktywności fizycznej, a ta z kolei ściśle wiąże się z kondycją i zdrowiem.

„Wysoka sprawność fizyczna żołnierzy jest wyznacznikiem jakości każdej współczesnej armii. Każdego roku żołnierze zawodowi muszą uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu ze sprawności fizycznej. Normy czasowe i liczby powtórzeń w poszczególnych konkurencjach egzaminacyjnych uzależnione są od wymogów zajmowanego stanowiska służbowego, wieku oraz płci żołnierza” – tłumaczy dalej szef sekcji wychowania fizycznego i sportu 11LDKPanc.

Tekst ppor. Marta Wieliczko

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Rafał Mniedło

dodaj komentarz

komentarze


Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Święto wojska pod hasłem SAFE
Gen wojownika
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Jelcze z Raciborza
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Kajakiem na światowe podium
Pierwszy krok do Invictusa
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Poskromić kolosa
Paliwowy krwiobieg NATO
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Pieta Michniowska
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Odniesione w walce rany łączą
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Inwestycje w bezpieczeństwo
PKW Irak zostaje w Jordanii
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Test w stratosferze
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Spadochronowy triumf
Pancerne starcie
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Marzenia częściowo spełnione
Śmierć w sercu Azji
Atak i przejęcie dokumentów
Wyścig snajperów
Rakietowcy na Hawajach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Baobaby docierają do wojska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wsparcie ma znaczenie
Rosja testuje, Polska przechwytuje
MON i MSZ o szczycie NATO
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Azjatycka szansa
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polski Gnom
Wojsko stawia na „armię talentów”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Triumf wojskowych lekkoatletów
Innowacje z PERUNA
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Ostatnia niedziela…
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO