moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowe mieszkania dla saperów w Nisku

15 stycznia 2014 roku odbyło się uroczyste przekazanie nowo wybudowanych mieszkań dla żołnierzy Garnizonu Nisko.


W uroczystości udział wzięli m.in.: poseł na Sejm RP pani Renata Butryn, szef Zarządu Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych gen. bryg. Bogusław Bębenek, prezes WAM Michał Świtalski, dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk dypl. Wojciech Kucharski, dowódca 16 Batalionu Saperów ppłk Marian Szymula, dowódca 3 Batalionu Inżynieryjnego ppłk Zbigniew Drożdżewski, oraz przedstawiciele władz lokalnych.

W dwóch blokach przy ul. Modrzewiowej 3B przekazano w sumie 55 mieszkań i 15 lokali przeznaczonych na kwatery internatowe. Spośród 55 mieszkań aż 28 przypadło dla żołnierzy 16 Batalionu Saperów. Wszystkie oddane w tym dniu lokale to mieszkania dwu- lub trzypokojowe o powierzchni od 49 do 70 m2.

Nowe bloki usytuowane są w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu koszarowego w Nisku. Oddanie nowych mieszkań znacznie uatrakcyjni służbę w garnizonie Nisko, a także znacząco zwiększy możliwości reagowania na sytuacje kryzysowe przez żołnierzy 16 bsap, gdyż dotychczas żołnierze w większości zakwaterowani byli poza terenem miasta.

Bardzo istotnym jest fakt, że część żołnierzy 16 bsap przybyło do Niska w 2011 r. z odległego Tczewa, co zmusiło ich do rozstania się ze swoimi rodzinami. Teraz dzięki przekazanej do użytku inwestycji mogą sprowadzić swoje rodziny na Podkarpacie.

Ale to koniec inwestycji Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Nisku. Jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku kolejny blok z 36 lokalami mieszkalnymi, a w październiku 2015 r. następny z 30 lokalami.

Tekst: por. Mariusz Majka

red. PZ

autor zdjęć: por. Mariusz Majka

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
Więcej na mieszkanie za granicą
USA wycofają się z działań na rzecz pokoju w Ukrainie?
Razem w walce ze skażeniami
Kolejowy sabotaż udaremniony
Motocykliści na weterańskim szlaku
Viva Polaki! Viva liberatori!
Zwycięstwo mordercy
Pierwsza misja Gripenów
Niezawiniona śmierć niezłomnego gen. Fieldorfa
Hercules wydobyty, załoga nie żyje
„Wojskowe” przepisy budowlane do zmiany
Rodzina na wagę złota
Test wytrzymałości
Pani oficer za sterami Jastrzębia
Tysiące świątecznych kartek dla żołnierzy
Medycyna na morzu
Nowi generałowie Wojska Polskiego
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
Żołnierze usuwają skutki nawałnicy
Herculesy pod lepszą opieką w Poznaniu
Więcej polskiego trotylu dla USA
Double Eagle – podwodny tropiciel
Dobra wiadomość dla miłośników lotnictwa
Pod żaglami – niepokonani z AMW
Podniebne wsparcie sojuszników
Ocalić resztki światła ukryte w sercu
Priorytety dla Tarczy Wschód
Kadisz za bohaterów
Tarcza Wschód. Porozumienia z Lasami i KOWR-em
Żołnierze walczą z ogniem w Biebrzańskim Parku
Tuzin rekordów Wojska Polskiego w pływaniu
Polskie F-16 w służbie NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pracowity dyżur Typhoonów
Zmiany w organizacji bazy logistycznej w Jasionce
Bliżej wojska
Power is Here
Zarzuty w sprawie ujawnienia fragmentów planu „Warta”
Szef MSZ do Rosji: Nigdy więcej nie będziecie tu rządzić
Czy z „zetek” będą żołnierze?
Polskie rakiety do Homara-K już za trzy lata
Spokojnych świąt na granicy!
Walka z ogniem trwa
Musimy być gotowi na najtrudniejsze scenariusze
Polska i Norwegia zacieśniają stosunki
Medale Pucharu Świata zdobyte przez żołnierzy na ringu
Wielka lekcja
GROM pod ostrzałem
PKW Łotwa – sojusznicze zaangażowanie
Powstaje armia dronów
Sport kształtuje mentalność
Pamięć ofiar
Strażnik nieba
Spartakiadowe zmagania w Łasku
„Pułaski” na Atlantyku
Szef MON-u złożył życzenia żołnierzom w Krakowie
Poszukiwania ofiar rzezi wołyńskiej
Wielkie czyszczenie poligonów
Wyrok za tragiczny wypadek
Trzy dekady DGW
Bez technologii nie ma bezpieczeństwa
Miliardy na wzmocnienie bezpieczeństwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO