moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ppłk Piotr Pytel nowym szefem SKW

Premier Donald Tusk powierzył obowiązki szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego ppłk. Piotrowi Pytlowi. Poprzedni szef SKW – gen. bryg. Janusz Nosek – został we wtorek odwołany przez prezesa Rady Ministrów. Z takim wnioskiem wystąpił do premiera minister obrony Tomasz Siemoniak.


– Decyzja wnioskująca o odwołanie szefa służby jest decyzją poważną i przyczyn jest wiele. Chcę powiedzieć, że premier, który jest tutaj decydentem i minister obrony, który wnioskuje, wskazują: chcemy nowego szefa SKW – mówił kilka dni temu minister obrony Tomasz Siemoniak w radiowym wywiadzie dla RMF FM.

20 września Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że premier Donald Tusk wszczął procedurę odwołania szefa SKW. Wniosek złożył szef MON. Zgodnie z obowiązującymi przepisami szef rządu zwrócił się następnie o opinię w tej sprawie do Kolegium ds. Służb Specjalnych oraz sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Obie instytucje pozytywnie zaopiniowały wniosek premiera.

Ministerstwo Obrony Narodowej oficjalnie nie komentuje powodów zmiany na stanowisku szefa SKW.

* * * * *

Podpułkownik Piotr Pytel urodził się 4 kwietnia 1967 r. w Krakowie. Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od roku 1994 do 1999 pełnił służbę w Urzędzie Ochrony Państwa. W latach 1999–2003 pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym, a następnie w latach 2003–2008 pełnił służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Od 16 lipca 2008 r. pełni służbę w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Początkowo na stanowisku naczelnika wydziału w gabinecie szefa SKW, następnie zastępcy dyrektora w gabinecie szefa SKW, a od dnia 1 stycznia 2011 r. na stanowisku dyrektora Zarządu Operacyjnego SKW.

MC

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze

~płk Walter
1381357680
Do redakcji Polski Zbrojnej: Wypadałoby załączyć do artykułu zdjęcie nowego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego w mundurze wojskowym. Został przecież szefam instytucji mającej w nazwie słowo "Wojskowego".
91-40-A1-9A

Wojsko zmodyfikowało program śmigłowcowy
 
Zachód daje Ukrainie zielone światło
Nowa mapa garnizonów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pilecki. Do końca walczył z tyranią
Siły szybkiego reagowania na Pustyni Błędowskiej
Kajakarze, pięściarze i lekkoatletka CWZS-u na podium
Kolejny krok ku wypowiedzeniu konwencji ottawskiej
„Zapad’ 25” przenosi się dalej od polskiej granicy
Sportowcy z „armii mistrzów” na podium wioślarskich ME
Lotnicza „sztafeta pokoleń”
Karol Nawrocki wybrany na prezydenta RP
Rosjanom wyciekły dwa miliony tajnych dokumentów
Dziękujemy wam, weterani!
Dostawa K9 i chrzest ogniowy
Następne „Czarne Pantery” dla Wojska Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Drony Wizjer rozpoznają cel
Pamiętają o powstańcach
Bałtycka tarcza
Podejrzane manewry na Bałtyku
Nowe cele obronne NATO
Kosiniak-Kamysz: Polska najbliższym partnerem Stanów Zjednoczonych w Europie
Trudny los zwycięzców
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
Medycyna pola walki dla cywilnych lekarzy?
ZMU dla marynarzy
Od chaosu do wiktorii
Nowe możliwości spółki Mesko
„Baltops ’25” – NATO ćwiczy na Bałtyku
Jesteś na Signalu? Nie daj się złowić cyberprzestępcy!
Recepta na sukces: zadowolony pracownik i dumny żołnierz
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Szef MON-u oddał hołd gen. Marianowi Kukielowi
Rozpoznanie i możliwości rażenia bez ryzyka dla żołnierzy
AW149 to przygoda życia
Powstanie raport o bezpieczeństwie dostaw do zbrojeniówki
Nowe garaże dla Leopardów w Świętoszowie
Typhoony i Gripeny nad Bałtykiem
Czterej pancerni przeciw wyklętym
Nasi czołgiści najlepsi
Generał, olimpijczyk, postać tragiczna
Dodatkowe kamizelki dla żołnierzy
Zawiszacy zwiększają zasoby K2
50 kabli na 50-lecie Jednostki Wojskowej Formoza
Zagadkowe znalezisko na Podkarpaciu
Wyzwanie, które integruje
Dzień, który zmienił bieg wojny
Kajakarze i ratownicy wodni z workiem medali
Amunicja dla czołgów
Misja PKW „Olimp” doceniona
WOT z pomocą tonącym
Wyzwanie, które integruje
Unijni ministrowie podpisali SAFE
Sportowcy z „armii mistrzów” pokazali klasę
Siła zaplecza
Fire from Coast
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Letni wypoczynek z MON-em
Żołnierze z dodatkiem od czerwca
K2 ze słowacką tarczą
Po medale z okazji 100-lecia LAW-u
Sierżant Mateusz Sitek. Cześć jego pamięci!
Na Wiejskiej o wydatkach na obronność i weteranach
Pogrom rosyjskiego lotnictwa strategicznego
PGZ na nowo
Żołnierz influencer?
Wojska inżynieryjne wzmacniają granicę
Szlachetny gest generała

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO