„Ransomware”, „Data breach”, „Brute force”, „Cross-site scripting”, „Bait and switch”. Co łączy ze sobą wszystkie te określenia? To ledwie kilka z wielu setek rodzajów ataków hakerskich, których intencją jest – w dużym uproszczeniu, zaszkodzenie ich celowi: infrastrukturze IT lub bezcennym danym. Jak głębokie będą to szkody, to już zależy – w dużym stopniu od „kwalifikacji” hakerów, ale przede wszystkim od inicjatorów ataku, a więc czy „ofiarą” ma być smartfon nieznośnego sąsiada, sieć satelitarna, czy infrastruktura krytyczna wrogiego państwa.
Jak uniknąć lub zminimalizować skutki takich ataków? Będziemy o tym rozmawiać podczas Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON, który odbędzie się w Poznaniu, w dniach 15-16.04.2024r. Kongres współorganizują Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Grupa MTP.
INSECON to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości z zakresu aktualnych i przyszłych zagrożeń w cyberprzestrzeni. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali światowej sławy eksperci i praktycy, którzy podczas wykładów i dyskusji zdefiniują nowe kierunki ochrony cyberprzestrzeni, w szczególności tej o znaczeniu krytycznym. Wśród prelegentów swoją wiedzą dzielić się będą m.in.: Mirosław Maj – prezes fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń; Robert Kośla - Główny Architekt Cyberbezpieczeństwa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w globalnym zespole Security Service Line Microsoft; Adam Haertle - Reaktor Naczelny - ZaufanaTrzeciaStrona.pl; Adam Lange - Head of Active Threat Monitoring Standard Chartered Bank; gen. dyw. Karol Molenda - Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.
Transfer wiedzy i najnowszych rozwiązań
- Jestem przekonany, że pierwsze tego typu Targi obszaru IT połączone z Międzynarodowym Kongresem Cyberbezpieczeństwa, staną się jednocześnie pierwszymi z cyklu spotkań specjalistów i ekspertów z branży IT. Analogiczne przedsięwzięcia, odbywające się rokrocznie w Europie Zachodniej i USA, przy aktualnym tempie rozwoju technologii i jednocześnie niestabilnej sytuacji geopolitycznej w wielu częściach świata, cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Nie mam wątpliwości, że podobnie będzie z INSECONEM. – zapowiada Dominik Rozdziałowski, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Podczas Kongresu zostaną uruchomione widowiskowe strefy specjalne: CyberHackLab - zespołowe rozgrywki, których celem jest ochrona cyberprzestrzeni; Cyber Twierdza - gra symulacyjna polegająca na budowie skutecznego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego i jego ochronie; Strefa Start-up’ów - w której zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony teleinformatycznej. Na przestrzeniach partnerów i wystawców INSECONU będzie można zapoznać się z najnowszymi propozycjami producentów oprogramowania, komponentów, sprzętu i akcesoriów podnoszących skuteczność monitorowania cyberprzestrzeni i zwiększającymi poziom ochrony systemów komputerowych.
- W dobie dynamicznie postępującej cyfryzacji wszelkich aspektów życia, zarówno na poziomie jednostki, jak i całego społeczeństwa, bezpieczeństwo przepływu i gromadzenia informacji staje się kluczowe. Dlatego takie wydarzenie jak INSECON jest potrzebne, by zapewnić firmom i instytucjom wiedzę i możliwość wymiany doświadczeń w obszarze cyber security, co pozwoli na podniesienie odporności na cyber ataki. – podkreśla Konrad Fleśman, Dyrektor Kongresu INSECON.
Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON | 15-16.04.2024, Poznań
Więcej informacji: insecon.pl
LinkedIN: https://www.linkedin.com/showcase/101547721
KONTAKT DLA MEDIÓW:
Aleksandra Pawlina-Janyga
Koordynator ds. komunikacji i PR
tel. kom: +48 539 096 513
aleksandra.janyga@grupamtp.pl
autor zdjęć: mat. organizatora
komentarze