moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zaostrza się konflikt na Bliskim Wschodzie

Trzy osoby zginęły, gdy rakieta wystrzelona z Gazy uderzyła w budynek mieszkalny na południu Izraela. Z kolei w wyniku izraelskiego nalotu śmierć poniosło trzech Palestyńczyków. Napięcie na Bliskim Wschodzie wzrosło po tym, jak w zamachu zaginął szef wojskowego skrzydła Hamasu – Ahmed Al-Dżabari.


W ciągu ostatnich dwóch dni Palestyńczycy wystrzelili w kierunku Izraela ponad 100 rakiet – podało izraelskie wojsko. Jeden z pocisków uderzył w dom w miejscowości Kirjat Malaki. Zginęły trzy osoby, jedna została ranna.

Z kolei w izraelskim nalocie w Strefie Gazy zginęło trzech Palestyńczyków – podała agencja AFP. Wojskowe skrzydło rządzącego w Strefie Gazy Hamasu twierdzi, że zabici byli członkami Brygad Ezedina al-Kasama. Ich dowódca Ahmed al-Dżabar został zabity dzień wcześniej. Na samochód, którym jechał spadła izraelska rakieta.  – Ten atak otworzył drzwi piekła – tak na śmierć swojego przywódcy zareagowali członkowie Hamasu.

Od środy w wyniku gwałtownych działań między Izraelczykami a Palestyńczykami zginęło co najmniej kilkanaście osób.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że nie wyklucza operacji sił lądowych w Strefie Gazy. Minister obrony Ehud Barak dostał już zgodę na ogłoszenie mobilizacji rezerwistów, jeśli będzie to konieczne.

Sytuację na Bliskim Wschodzie omawiano na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. Ambasador USA przy ONZ Susan Rice poparła izraelskie ataki. Podkreśliła, że są one odpowiedzią na palestyński ostrzał Izraela. – Nic nie usprawiedliwia przemocy Hamasu i innych terrorystycznych organizacji wobec izraelskiej ludności – powiedziała Rice.

W środę z szefem izraelskiego rządu rozmawiał Barack Obama. Prezydent USA zapewnił Netanjahu o poparciu dla Izraela. „(…) zaapelował jednocześnie do Benjamina Netanjahu, by Izrael dołożył wszelkich starań, aby unikać cywilnych ofiar. Obaj przywódcy zgodzili się, że podstawowym warunkiem normalizacji sytuacji jest zaprzestanie przez Hamas ataków na Izrael” – głosi oświadczenie Białego Domu.

Źródło: PAP

MP

autor zdjęć: IDF

dodaj komentarz

komentarze


Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Ćwiczą, aby bronić granicy
Lasery dla polskiego wojska
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Pierwsze oderwanie od ziemi
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Borsuki wyszły w pole
Wypadek w PKW UNIFIL
Nie tylko błękitne berety
„Ślązak” w warsztacie
Polska buduje przewagę w kosmosie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
NATO coraz silniejsze
Rekordowa ulga dla Nitro-Chemu
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
PKW Irak ewakuowany
Czas nadziei, czas pokoju
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Patrol z Syriusza
Ratunek na szczycie
Historyczny triumf terytorialsa
Szkoła pilotów FPV
Polski sukces w Duńskim Marszu
Fińska armia luzuje rygory
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
AWL stawia na rozbudowę
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Piekło „Pługa”
Pierwsze K9 w Braniewie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Kompetencje warte ponad milion dolarów
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Testy autonomicznego Black Hawka
Debata o bezpieczeństwie
Początek wielkiej historii
Francuski most na Odrze
Zostać pilotem Apache’a
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Od wirówki do lotu Gripenem
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Buty żołnierzy po nowemu
Polsko-estoński sojusz
Program „Narew” się rozkręca
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
A może studia na WAT?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO