moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

25 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w szermierce

Na planszach w podwarszawskim Raszynie seniorzy walczyli o 42 medale mistrzostw Polski w szermierce. Łupem żołnierzy padło 25 z nich. Reprezentanci Wojska Polskiego zdobyli siedem złotych medali oraz po dziewięć srebrnych i brązowych. Najlepiej spisała się szer. Julia Walczyk, która została podwójną mistrzynią kraju (indywidualną i drużynową) we florecie.

Cztery z reprezentantek Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, które wywalczyły sześć medali na mistrzostwach Polski w szermierce, od lewej: st. szer. Martyna Synoradzka, szer. Julia Walczyk, szer. Martyna Jelińska i szer. Hanna Łyczbińska.

Szer. Julia Walczyk z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego oraz Klubu Sportowego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w finałowej walce o złoto pokonała 15:7 koleżankę z reprezentacji Wojska Polskiego szer. Martynę Jelińską (CWZS i AZS Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu). W drodze do finału 23-letnia mistrzyni Polski wygrała 15:6 z Julią Chrzanowską (AZS UAM Poznań), 15:13 z Karoliną Żurawską (Toruń), 15:5 z Kają Jabłonowską (Kusy Szczecin) i 15:7 z koleżanką klubową Mariką Chrzanowską. Co ciekawe, Walczyk po raz drugi w karierze zdobyła tytuł mistrzowski w rywalizacji indywidualnej, a w 2018 roku pokonała w finale również Jelińską. Z kolei w turnieju drużynowym w Raszynie szer. Walczyk w walce o złoto ponownie zmierzyła się z szer. Jelińską. W derbowym pojedynku drużyn z Poznania swoją wyższość wykazały reprezentantki AZS UAM Poznań – złoto wraz z Walczyk zdobyły: szer. Hanna Łyczbińska, szer. rez. Martyna Długosz i Marika Chrzanowska. Natomiast w srebrnej drużynie wraz z Jelińską walczyły: st. szer. Martyna Synoradzka, Antonina Lachman i Aleksandra Wieczorek.

 

Oprócz szer. Julii Walczyk z grona żołnierzy na najwyższym stopniu podium stanęli jeszcze: szer. rez. Andrzej Rządkowski, szer. rez. Michał Siess, st. szer. Seweryn Brzozowski, szer. Angelika Wątor i szer. rez. Maciej Bielec. Rządkowski (Klub Szermierczy Wrocławianie Wrocław) – wygrał rywalizację florecistów, Siess – wraz z kolegami z KS AZS Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku triumfował w turnieju drużynowym florecistów, Brzozowski (Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa) był najlepszy w gronie szpadzistów, Wątor – z koleżankami z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego w Sosnowcu wygrała turniej drużynowy w szabli, a Bielec (AZS Wratislavia Wrocław) zdobył złoto w turnieju drużynowym szpadzistów.

St. szer. Seweryn Brzozowski na najwyższym stopniu podium.

Poza szer. Martyną Jelińską srebrne medale w rywalizacji indywidualnej wywalczyli w szabli: szer. Angelika Wątor i szer. rez. Mikołaj Grzegorek (Victor Warszawa). Natomiast w turnieju drużynowym żołnierze zdobyli sześć tytułów wicemistrzowskich. W turnieju florecistek na drugiej pozycji sklasyfikowano reprezentantki AZS AWF Poznań (Jelińska, Synoradzka), w turnieju florecistów zaś – ekipę AZS AWF Warszawa (szer. rez. Jakub Surwiłło). W szabli srebro zdobyli: Grzegorek z kolegami z Victora Warszawa oraz szer. rez. Marta Puda z koleżankami z Towarzystwa Miłośników Szermierki Zagłębie Sosnowiec. Natomiast w szpadzie drugie miejsce zajęli: szer. rez. Barbara Rutz z drużyną AZS Wratislavia Wrocław oraz st. szer. Mateusz Nycz i szer. Damian Michalak z ekipą Piasta Gliwice.

Brązowe medale w turnieju indywidualnym zdobyło czworo żołnierzy. W szabli na trzeciej pozycji sklasyfikowano szer. rez. Małgorzatę Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) i szer. Sylwię Matuszak (Koniński Klub Szermierczy Konin). Natomiast w szpadzie brąz wywalczyli: kpr. Magdalena Piekarska-Twardochel (AZS AWF Warszawa) i szer. rez. Wojciech Lubieniecki (Cracovia 1906 Kraków). Z kolei w rywalizacji drużynowej pięć brązowych medali zdobyli: szer. rez. Andrzej Rządkowski (we florecie), szer. rez. Martyna Komisarczyk (szabla), szer. rez. Krzysztof Kaczkowski (szabla), Piekarska-Twardochel i szer. rez. Kamila Pytka (szpada) oraz szer. Mateusz Antkiewicz i szer. rez. Jan Wenglarczyk (szpada).

SZUS

autor zdjęć: CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Lotnisko w zanadrzu
Wsparcie ma znaczenie
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Wielka gra na ukraińskim froncie
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Husarze dla mieszkańców Polski
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Co dalej z orderem Zełenskiego?
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Czerwieńsze będą…
NATO rozkłada lotniczy parasol
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Koszykarskie widowisko
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
F-35 zmienia wszystko
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Polski wkład w operację „Overlord”
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
DIANA szansą dla polskich innowacji
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Generał z cienia
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Latający dron – broń na okręty podwodne
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Biało-czerwona na Monte Cassino
Bez zmian w emeryturach
Bałtyk, wspólna sprawa
Śmierć w sercu Azji
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Kraków zaprosił weteranów
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Sojusz kontra drony
Nowa baza US Army w Polsce?
Hegseth odznaczył polskiego generała
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Polsko-kanadyjska współpraca
Oswoić „latający komputer”
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Równanie z „Iksem”
Studia z obrony granic
Natowskie manewry na Bałtyku
Ślady, których nie widać
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Marsz prawdę ci powie
Groźny incydent w Libanie
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
K9, ognia!
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO