moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kaczmarek z nowym rekordem Polski!

Na mityngu Diamentowej Ligi w Londynie st. szer. Natalia Kaczmarek po raz drugi w tym sezonie poprawiła rekord Polski. Reprezentantka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego bieg na 400 m ukończyła w 48,90 s. Tym samym wysunęła się na czoło listy najlepszych wyników, jakie na 400 m uzyskały zawodniczki z Europy.

Na olimpijskiej arenie, na której rozgrywano mityng Diamentowej Ligi w Londynie, st. szer. Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce. To jej kolejny sukces w ostatnich tygodniach – przypomnijmy, że w czerwcu w finale mistrzostw Europy w Rzymie triumfowała wynikiem 48,98 s, bijąc rekord Polski, który 48 lat temu ustanowiła Irena Szewińska. Wczoraj w Londynie Kaczmarek była lepsza jeszcze o 0,08 s. Pierwsze miejsce zajęła jednak Jamajka Nickisha Pryce z czasem 48,57 s. Trzecia była Holenderka Lieke Klaver, której nie udało się pobiec poniżej bariery 49 s – jej wynik to 49,58 s. Czwarta była Brytyjka Amber Anning (49,63 s), piąta jej rodaczka Laviai Nielsen (49,87 s), a szósta Amerykanka Lynna Irby-Jackson (50,71 s).

Po sześciu z siedmiu startów w biegu na 400 m kobiet, które zaliczano do klasyfikacji Diamentowej Ligi, prowadzi z 32 pkt Dominikanka Marileidy Paulino. Kaczmarek z 28 oczkami zajmuje drugą pozycję. Trzecia – z 21 pkt – jest Holenderka Klaver, czwarta – Sada Williams z Barbadosu (15 pkt), piąta – Amerykanka Alexis Holmes (11 pkt), a szósta Brytyjka Nielsen (10 pkt).

W mityngu w Londynie startował również szer. Norbert Kobielski. Skoczek wzwyż CWZS-u – z wynikiem 2 m 18 cm – zajął szóste miejsce. Londyński mityng był ostatnim z cyklu przed paryskimi igrzyskami. Lekkoatleci rywalizację o medale w Paryżu rozpoczną 1 sierpnia.

 

SZUS

autor zdjęć: John Walton/Press Association/East News

dodaj komentarz

komentarze


Mewa pisze historię
Orka dobiła do brzegu
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Sojusznicza medycyna pola walki
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Airbus A330 MRTT
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Śmierć w sercu Azji
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Twardy ma moc
Wojna pod lupą
Niebo bez dominacji
PKW Irak zostaje w Jordanii
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Strzelać jak Polacy
Poznański gen wolności
Atak w Porcie Elbląg
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Przerzut Abramsów do Lublina
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
US Army zaprasza do świętowania
Apetyt Smoka rośnie
Bez zmian w emeryturach
Priorytety na szczyt NATO
Powrót Iksa
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Podróż w ciemność
Chirurgia pod ostrzałem. Ukraińscy medycy szkolą się w Krakowie
Okręt skrojony na Bałtyk
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Zasadzka w leśnych ostępach
„Strzała weterana” spaja środowisko
Zbrodnicza farsa
Polski wkład w operację „Overlord”
Sportowe jubileusze
Sprawdzian charakteru
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Ramię w ramię z Amerykanami
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Mundur, medale i duma
Zatrzymać drona
Zmiana na szczytach US Army w Europie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Na straży odporności Polski
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Równanie z „Iksem”
Wsparcie ma znaczenie
Ważne decyzje w Brukseli
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Cyberparasol nad wyborami
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Szermierze i pięściarki na podium
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO