moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie z 10 BKPanc

Szeregi 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) opuściło dwóch oficerów: – porucznik Grzegorz Orłowski – szef sekcji S-3 batalionu logistycznego i podporucznik Przemysław Stanisz – dowódca plutonu 1 batalionu czołgów.

31 lipca 2013 r. był ostatnim dniem służby dowódcy plutonu 1 kompanii czołgów 1 Batalionu Czołgów – podporucznika Przemysława Stanisza. Okres służby młodego dowódcy plutonu w szeregach 10 BKPanc, choć nie charakteryzujący się pokaźną liczbą lat służby, okazał się być godnym docenienia przez wyższych przełożonych.

W imieniu dowódcy świętoszowskiej brygady na uroczystej zbiórce żołnierzy 1 kompanii i dowództwa 1 Batalionu Czołgów słowa uznania za trud włożony w służbę i pracę na trudnym stanowisku dowódcy plutonu czołgów na rzecz 10 BKPanc wyraził zastępca dowódcy brygady – pułkownik Dariusz Nawrocki, wręczając mu pamiątkowy ryngraf i dyplom uznania.

– Panie poruczniku, dziękuję za sumienną i wzorową służbę oficera 1 Batalionu Czołgów. W imieniu swoim i wszystkich licznie tutaj zgromadzonych żołnierzy naszego batalionu chciałbym życzyć Panu dalszych sukcesów zawodowych i w życiu osobistym – tymi słowami żegnał dowódcę plutonu dowódca czołgistów 1 Batalionu Czołgów – podpułkownik Paweł Michalski, wręczając odchodzącemu żołnierzowi ryngraf batalionu i szablę od kadry oficerskiej batalionu.  

– Dowodzenie Wami to był zaszczyt – tymi słowami bohater uroczystości – podporucznik Stanisz wyraził swoją wdzięczność pod adresem swoich podwładnych, dziękując wcześniej żegnającym go przełożonym i współpracownikom za owocny czas służby w 1 Batalionie Czołgów 10 BKPanc.

 W kolejnym dniu z murami świętoszowskiej jednostki żegnał się porucznik Grzegorza Orłowski, który po sześciu latach nienagannej i wzorowej służby rozstał się z brygadą i batalionem logistycznym, gdzie służył od początku swojej oficerskiej kariery.

Po złożeniu meldunku przez zastępcę dowódcy batalionu logistycznego – majora Adama Wasiljewa, dowódca batalionu logistycznego podpułkownik Michał Koniarz przedstawił zgromadzonym żołnierzom batalionu i zaproszonym gościom krótko drogę kariery porucznika Orłowskiego w batalionie.

 – Wykonując różne zadania w batalionie logistycznym miałeś możliwość sprawdzić się jako dowódca oraz jako oficer sztabu. Biorąc pod uwagę wysokie oceny, jakie uzyskałeś od przełożonych, jak i bardzo dobre zdanie od swoich podwładnych stwierdzam, że wywiązałeś się z tego wzorowo. Dziś Wojska Lądowe tracą, a Żandarmeria Wojskowa zyskuje wspaniałego, sumiennego i bardzo pracowitego oficera – zwracał się tymi słowami do odchodzącego podwładnego podpułkownik Koniarz.

Dowódca batalionu logistycznego pożegnał porucznika Orłowskiego w imieniu dowódcy świętoszowskiej brygady  – generała brygady Cezarego Podlasińskiego, wręczając mu brygadowy ryngraf oraz dyplom uznania. Porucznik Orłowski otrzymał również podziękowanie za pracę od zastępcy szefa sztabu batalionu majora Adama Wasiljewa oraz drobne upominki od kolegów ze sztabu batalionu. Do podziękowań za wspólną służbę przyłączyli się również oficerowie z innych pododdziałów brygady.

Uroczystość została zakończona wspólnym zdjęciem oraz zaproszeniem porucznika Orłowskiego do odwiedzin batalionu podczas kolejnych batalionowych uroczystości.

Źródło: ppłk dypl. Michał Koniarz, kpt. Justyna Balik

 *****

Porucznik Grzoegorz Orłowski jest absolwentem prawa Uniwersytetu w Rzeszowie. We wrześniu 2006 r. został przyjęty do studium oficerskiego w WSOWL we Wrocławiu, które ukończył rok później i otrzymał promocję na pierwszy stopień oficerski. Już jako podporucznik został skierowany na stanowisku dowódcy plutonu remontu pojazdów gąsiennicowych w kompanii remontowej brygady. Kolejne stanowiska jakie oficer zajmował to zastępca dowódcy kompanii remontowej oraz oficer sekcji S3 sztabu batalionu logistycznego. Przez pół roku pełnił również obowiązki szefa S3 sztabu batalionu. Porucznik Orłowski przeszedł do wykonywania obowiązków oficera w wydziale dochodzeniowo-śledczym Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu.

Podporucznik Przemysław Stanisz jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, którą ukończył w 2010 roku. Od października 2010 roku zajmował stanowisko dowódcy plutonu czołgów 1 kompanii czołgów 1 Batalionu Czołgów w 10 BKPanc. Od sierpnia 2013 roku jako porucznik pełni obowiązki dowódcy plutonu batalionu szkolnego w WSOWL we Wrocławiu.

PZ

autor zdjęć: Fot. Arch. 10 BKPanc

dodaj komentarz

komentarze


Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
 
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Spadochroniarze na Podlasiu
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Podwójny Półmaraton Komandosa
Zamiana po włosku
Zimowy sprawdzian podchorążych
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Będą kolejne „Daglezje-P”
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Bruksela przed szczytem
Szef MON-u w Brukseli
Nowe śmigłowce kawalerii
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Pierwszy skok
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Rakietowy szach
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Roszady personalne w PGZ-ecie
Abramsy pod dobrą opieką
Lekcje z frontu
Lista trupich główek
Dobrowolsi – czas start!
Offset dla „Wisły”
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Cud w Trewirze
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Skromny początek wielkiej wojny
Gwiazdy sportu dają lekcję
Wojna o porządek świata
Zachód przeciwko „korsarzom”
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Invictus w zimowym stylu
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Eurofightery znowu w Polsce
„Avenger” na Monte Cassino
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Śnieg może być groźną bronią
Szczury Pustyni dotarły do Polski
W rezerwie pasywnej będą oceny
Liban uznany za strefę działań wojennych
Ślubowanie kadetów OPW
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Rusza kwalifikacja wojskowa
Zielone światło dla Barbary
Jakie podwyżki dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO