moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szef MON u żołnierzy w Afganistanie

Z najgłębszym przekonaniem mogę powiedzieć, że polscy żołnierze wyjadą z Afganistanu z podniesionym czołem jako lojalni sojusznicy, rzetelni partnerzy tutejszych władz, ale też jako ci, którzy stoją po stronie zwykłych Afgańczyków – tak minister Tomasz Siemoniak mówił do żołnierzy w bazie Ghazni.

Film: mjr Dariusz Osowski/ rzecznik prasowy PKW Afganistan

Śmigłowiec z ministrem obrony na pokładzie wylądował w wojskowej bazie Ghazni w czwartek około południa. Dowódca kontyngentu w Afganistanie gen. Marek Sokołowski powitał na helipadzie (lądowisko dla śmigłowców) ministra Siemoniaka i towarzyszące mu osoby, m.in. gen. broni Mieczysława Gocuła, szefa Sztabu Generalnego, i gen. dyw. Marka Tomaszyckiego, dowódcę operacyjnego. Następnie cała delegacja pojechała do sztabu. Tam na ministra czekali najważniejsi oficerowie i dowódcy XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Gen. Sokołowski przedstawił sytuację w prowincji Ghazni, czyli rejonie za który m.in. odpowiadają polscy żołnierze.

Następnie szef MON spotkał się z żołnierzami. – Dziękuję za codzienną służbę i wysiłek. To jest ciężka żołnierska robota i trudna zmiana – podkreślił minister Siemoniak. – Szczególnie dziękuję dowódcy, gen. Markowi Sokołowskiemu, który jest  dla mnie przykładem urodzonego żołnierza. Dlatego jestem spokojny o powodzenie XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, bo wiem, że jest w doskonałych rękach i wszystko będzie profesjonalnie zrealizowane.

Minister dodał, że pomimo doświadczeń zebranych podczas poprzednich lat służby w Afganistanie teraz na żołnierzy czekają nowe zadania, wynikające z zakończenia misji w przyszłym roku. – Mamy świadomość, że zbliżający się 2014 rok stawia przed nami nowe wyzwania – podkreślił Siemoniak. Lecz dodał: – Z najgłębszym przekonaniem mogę powiedzieć, że polscy żołnierze wyjadą z Afganistanu z podniesionym czołem jako lojalni sojusznicy, rzetelni partnerzy tutejszych władz, ale też jako ci, którzy stoją po stronie zwykłych Afgańczyków.

Tomasz Siemoniak złożył też żołnierzom życzenia z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego i razem z nimi uczcił pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego.

Źródło: mjr Dariusz Osowski/ rzecznik prasowy PKW Afganistan

PZ

autor zdjęć: mjr Dariusz Osowski

dodaj komentarz

komentarze

~scoobydoopoznan
1375390320
I znowu ma być " zjebka " i to ustawowa ... . ech trepki ... trepki .. trepki .
C1-7E-25-56

Więcej polskiego trotylu dla USA
 
Typhoony i Gripeny nad Bałtykiem
Siły zbrojne 2039: nowa armia na nowe czasy
Polskie Siły Zbrojne – wciąż nieopowiedziana historia
Podniebne wsparcie sojuszników
Henry Szymanski na tropie prawdy
Apache’e na horyzoncie
Sport kształtuje mentalność
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
Zjednoczeni pod Biało-Czerwoną
Narodowy Dzień Zwycięstwa z żołnierzami
Konstytucja – fundament dla pokoleń
DriX – towarzysz okrętu
Wspólna wola obrony
Kontrakty dla firm produkujących na rzecz obronności
Ogień z nabrzeża
Polska 1 Dywizja Pancerna zajęła Wilhelmshaven
Walka pod napięciem
Mistrzyni olimpijska najszybsza na Bali
Tuzin rekordów Wojska Polskiego w pływaniu
Wiedza na trudne czasy
Więcej na mieszkanie za granicą
Tarcza Wschód. Porozumienia z Lasami i KOWR-em
Pracowity dyżur Typhoonów
Gdy sekundy decydują o życiu
Na pomoc po katastrofie
Spartakiadowe zmagania w Łasku
„Wojskowe” przepisy budowlane do zmiany
Ukwiał z Gdańska
Polska i Norwegia zacieśniają stosunki
Zmiany w organizacji bazy logistycznej w Jasionce
Podniebny Pegaz
Filary bezpieczeństwa
Trzy wymiary „Tarczy Wschód”
Składy wysokiego ryzyka
Więcej amunicji do Rosomaków
Początek „Burzy”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Międzynarodowe manewry pod polskim dowództwem
USA wycofają się z działań na rzecz pokoju w Ukrainie?
Pierwsza misja Gripenów
Jeszcze więcej OPW w roku 2025
Szabla hubalczyków
Polska kupi najnowsze rakiety AMRAAM
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pod żaglami – niepokonani z AMW
Rodzina na wagę złota
Nowa siła uderzeniowa
Poznać rakietowego Homara
„Widziałem wolną Polskę. Jechała saniami”
Polska zwiększa produkcję amunicji 155 mm
Ustawa bliżej żołnierzy
Historyczne zwycięstwo Ukraińców w potyczce morsko-powietrznej
Kierunki rozwoju polskiego przemysłu obronnego
Medycyna na morzu
Szef MSZ do Rosji: Nigdy więcej nie będziecie tu rządzić
Zarzuty w sprawie ujawnienia fragmentów planu „Warta”
Poznajcie Głuptaka – polskiego kamikadze
Polskie F-16 w służbie NATO
PKW Łotwa – sojusznicze zaangażowanie
Pegaz nad Europą
Gra o kapitulację
Koniec wojny, którego nie znamy
Promujemy polski sprzęt wojskowy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO