moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Atak rakietowy na Izrael

Palestyńska rakieta spadła na południowy Izrael. Incydent stanowi zagrożenie dla kruchego rozejmu, który przerwał w listopadzie 2012 r. krwawą konfrontację z Palestyńczykami ze Strefy Gazy. Atak rakietowy nastąpił kilka dni po informacji o tajemniczej śmierci palestyńskiego działacza w izraelskim areszcie.

Wystrzelona przez Palestyńczyków ze Strefy Gazy rakieta spadała w pobliżu miasta Aszkelon na południu Izraela. Rzecznik policji Micky Rosenfeld poinformował, że pocisk uszkodził drogę, nie było ofiar w ludziach. Atak rakietowy był pierwszym takim incydentem od zawartego, przy wsparciu egipskich mediatorów, rozejmu w listopadzie 2012 r.

W czasie kilkudniowej konfrontacji bojownicy rządzącego w Strefie Gazy Hamasu i innych zbrojnych grup palestyńskich wystrzelili na Izrael 1354 rakiety, z których 421 zestrzelił system przeciwrakietowy Iron Dome. Z pozostałych pocisków tylko 58 spadło na tereny zurbanizowane. Podczas ośmiodniowego konfliktu zginęło sześciu Izraelczyków i co najmniej 158 Palestyńczyków

Wtorkowy atak rakietowy nastąpił w momencie, gdy znowu wzrosło napięcie w regionie. Powodem była wiadomość, że w sobotę w izraelskim areszcie zmarł jeden z przetrzymywanych Palestyńczyków. Arafat Jadarat został pochowany wczoraj w rejonie Hebronu. Po jego śmierci na Zachodnim Brzegu Jordanu wybuchły protesty uliczne. Palestyńczycy starli się z izraelskimi żołnierzami, którzy postrzelili kilku demonstrantów.

Źrodła: AFP, BBC News, Reuters


O sytuacji w Izraelu czytaj na portalu polska-zbrojna.pl

 

Izraelczycy murem odgradzają się od Egiptu

300 mln dolarów kosztowała fortyfikacja, którą Izrael zbudował na granicy z Egiptem. Budowla jest wyposażona w nowoczesny elektroniczny system dozoru. Wzdłuż granicy na półwyspie Synaj rozmieszczono też dodatkowe oddziały wojska, które mają chronić okolice kurortu Ejlat. To reakcja Tel Awiwu na ataki terrorystów przenikających z Egiptu.

wr

autor zdjęć: Israel Defence Forces

dodaj komentarz

komentarze

~GJ
1361974440
WIELKI atak rakietowy,prawdopodobnie 1 przestarzały GRAD z dokładnością celu 5 km.A co na to słynny i najlepszy Iron Dome nie przechwycił? Żydowska propaganda idzie w świat,że o uciśnionych Palestyńczykach cicho jak makiem zasiał.
8E-D9-E3-96

Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Dwa marzenia spełnione naraz
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Armia testuje naziemne drony
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Zmarł gen. Mirosław Różański
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Patrioty pod Płockiem
„Kryzysowy” Jaśmin
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
„Mewa” na północnym szlaku
Gorący lipiec PKW Łotwa
Cztery brygady, jeden cel
Z prądem i pod prąd
Młodzi medycy na poligonie
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Kompania dronów zamiast Rosomaków
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Walka w dwóch światach
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Aukcja dla weterana
Flanka pod strażą
Abordaż z polskim wsparciem
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Siatka niewidka dla wojska
Legion Medyczny na poligonie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Coraz więcej Alpha Scramble
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Rok 2027 bez Air Show Radom
Tarcza i miecz
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Sojusznicza tarcza antydronowa
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO