moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cyberkonkurs MON-u

Ministerstwo Obrony Narodowej szuka wśród badaczy cyberprzestrzeni prawdziwych talentów i zachęca do udziału w konkursie o nagrodę im. Mariana Rejewskiego. Swoje prace licencjackie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii można zgłaszać do 12 sierpnia. Do wygrania jest łącznie 50 tys. zł.

Od czterech lat Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje konkurs o nagrodę imienia Mariana Rejewskiego, wybitnego matematyka, kryptologa, który w 1932 roku rozszyfrował kod Enigmy. Przedsięwzięcie cieszy się dużą popularnością wśród studentów i doktorantów zajmujących się tematem cyberbezpieczeństwa i kryptologii. – Od pierwszej edycji na konkurs nadesłano ponad 120 prac. Jak na tak specjalistyczną dziedzinę wiedzy to bardzo dużo – mówi płk Grzegorz Wielosz, szef Oddziału Współpracy Międzynarodowej Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu WOC.

Za przeprowadzenie konkursu i nadzór merytoryczny jest odpowiedzialny Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Dyrektor Departamentu jest także przewodniczącym Kapituły, w której skład wchodzą specjaliści pełniący najwyższe funkcje w strukturach Sił Zbrojnych RP – m.in. dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, przedstawiciel Służby Kontrwywiadu Wojskowego czy dyrektor Wojskowego Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego. - Taki skład Kapituły daje szansę młodym naukowcom na bycie zauważonymi, a w przyszłości zaproszonymi do współpracy z wojskiem czy innymi instytucjami obronnymi Polski – mówi płk Sławomir Pepłoński, czasowo pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa.  Podkreśla, że ocena merytoryczna prac konkursowych dokonana będzie przez ekspertów współpracujących z Departamentem Cyberbezpieczeństwa MON. Decydować będzie suma punktów za wartość merytoryczną pracy, samodzielność badawczą, innowacyjność tematu czy znaczenie pracy naukowej dla obronności kraju.       

Zasady udziału w konkursie są proste. Wystarczy zgłosić swoje prace naukowe na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii. W tym roku na prace jury czeka do 12 sierpnia. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które obroniły prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie nie wcześniej niż 1 października 2019 roku, natomiast pracę doktorską – 1 października 2018 roku. Po raz pierwszy dopuszczono możliwość nadsyłania prac napisanych w języku angielskim, choć muszą być one obronione na uczelni znajdującej się na terenie Polski. – Pracę należy wysłać w wersji elektronicznej w formacie PDF – dodaje płk Wielosz. Trzeba również wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie cyber.mil.pl oraz złożyć zaświadczenie z uczelni o obronie przesłanej pracy.

REKLAMA

W konkursie można wygrać nawet 14 tys. zł, a pula wszystkich nagród to 50 tys. zł. Organizatorzy podkreślają, że przedsięwzięcie to sposób na odkrywanie zdolnych naukowców, których osiągnięcia mogą być dopiero początkiem większych badań. – Mają wiele do powiedzenia i warto pokazywać ich światu – podkreśla płk Wielosz. Jednocześnie konkurs ma przypomnieć, że Wojsko Polskie jest atrakcyjnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa i kryptologii, zarówno żołnierzy, jak i cywilów.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Pixabay

dodaj komentarz

komentarze


Wioślarz i pięcioboista mistrzami świata!
 
Putin sięga po rezerwy
Patriotyzm to nie frazes
Zostań stypendystą MON-u
Gaudeamus igitur!
Pięć medali żołnierzy w zapasach i strzelectwie
16 medali szermierzy na wojskowym czempionacie
Przygotowani na kryzys
Czerwona agresja
Raptory już w Polsce
„Trenuj z wojskiem” – by czuć się bezpiecznie
„Rekin” dobił do brzegu
NATO stawia na drony
Włoskie Typhoony w akcji
Ukraina świętuje, Rosja spowalnia
Włoscy lotnicy w Malborku
Jakie dodatki dla żołnierzy niezawodowych?
Żołnierze NSZ dla wolnej Polski
Siła WOT
„Rekin” grasuje na Bałtyku
„Nowoczesne wojsko – bezpieczne państwo”
Jak się testuje F-35
Dublet pięciobojowych sztafet
Rekordowa przysięga na WAT
Powrót do korzeni
Rakietnicy, czyli pod ostrzałem z rac
Zostań podoficerem WP!
Prawie 290 mln dolarów z USA na polskie bezpieczeństwo
Mieć oko na Libię, uważać na Rosję
MSPO. Rakietowe aspiracje WITU
„Ryś ‘22” z amerykańskim wsparciem
Polskie Państwo Podziemne powstało 83 lata temu
MSPO. Poznajcie prawdopodobnego następcę Erawy
Nowy znak specjalny komandosów
Jastrzębie nad Słowacją
Interwencyjne granatniki
System zwalczania BSL
Wojska OT mają pięć lat!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rekordowy limit dla przyszłych oficerów
Desant pod Arnhem
Sukces ukraińskiej kontrofensywy
Premier w Żelaznej Dywizji
Wyjaśniona sprawa rekompensat dla rezerwistów
Alianci z AK
Półmaratończycy na medal
Dezinformacja jako współczesne narzędzie walki
Od Chersonia po Krym
SCAR, czyli zdalne sterowanie dronami
Ile Polska straciła podczas II wojny
Collective Defense is Priority
MSPO. Rodzina dronów pionowego startu
Ukraińska kontrofensywa
Polska wzmacnia Baltic Air Policing
Brunatny najazd
„Z miłości do Ojczyzny”. Zbigniew Piasecki, „Czekolada”
Śladem profesjonalistów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rosja zagarnia ukraińskie ziemie
Latająca Forteca w Zalewie Szczecińskim
Początek oficerskiej drogi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO