moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Weź udział w konkursie, wesprzyj weteranów

Resort obrony ogłosił konkurs „Wdzięczni Weteranom Działań poza Granicami Państwa”. Jego celem jest wsparcie weteranów i opieka nad ich rodzinami oraz upowszechnienie wiedzy na temat uczestnictwa żołnierzy w zagranicznych misjach wojskowych. Na organizację m.in. warsztatów terapeutycznych, kolonii dla dzieci i młodzieży oraz imprez sportowych MON przeznaczy 1,5 mln zł.

Celem konkursu „Wdzięczni Weteranom Działań poza Granicami Państwa” jest wsparcie uczestników misji wojskowych oraz opieka nad ich rodzinami. Resort obrony chciałby również w ten sposób upowszechnić wśród społeczeństwa dorobek i znaczenie udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach i operacjach wojskowych poza granicami kraju, a także uczcić pamięć poległych i zmarłych na misjach żołnierzy i pracowników wojska oraz oddać im hołd. Konkurs ogłoszony przez MON jest związany z Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto uczestników misji przypada 29 maja.

Inicjatywa jest skierowana do organizacji pozarządowych, różnego rodzaju stowarzyszeń i fundacji, które przygotują projekty dotyczące udzielania wsparcia i pomocy psychologicznej weteranom i weteranom poszkodowanym oraz najbliższym członkom ich rodzin. Mogą to być np. warsztaty terapeutyczne lub inne przedsięwzięcia, których celem będzie odreagowanie psychologiczne. W konkursie mogą wystartować także organizacje, które przygotują projekty dotyczące wsparcia i pomocy rodzinom poległych lub zmarłych na misjach żołnierzy i pracowników wojska.

Szansę na dofinansowanie od MON-u mają też stowarzyszenia lub fundacje, które zorganizują kolonie lub obozy dla dzieci weteranów poszkodowanych i poległych. Środki z ministerstwa mogą dostać również fundacje zapewniające opiekę rehabilitacyjną dla weteranów poszkodowanych.

To jednak nie wszystko. Na wygraną mogą liczyć także organizacje zapewniające transport na groby poległych i zmarłych członkom rodzin oraz tym, którzy zaopiekują się mogiłami uczestników misji. W konkursie mają możliwość wystartować też podmioty, które chcą przedstawić swój pomysł na integrację środowiska weteranów i weteranów poszkodowanych oraz rodzin poległych i zmarłych.

Oferty można składać w Departamencie Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON do 27 kwietnia, a zadania konkursowe mają być realizowane od 28 maja do 31 grudnia 2022 roku. W sumie dla zwycięzców resort przeznaczył 1,5 mln zł.

To kolejny konkurs organizowany przez MON w celu wsparcia weteranów misji zagranicznych. Poprzednia edycja odbyła się w maju 2021 roku.

MKS

autor zdjęć: st. chor. mar. Arkadiusz Dwulatek/CC DORSZ, MON

dodaj komentarz

komentarze

~Seba
1649533500
To jakiś żart? Rozwalają pieniądze na lewo i praw, a tu chcą przeznaczyć 1,5 mln ... chyba chcieli 1,5 mld
E8-BB-C3-30

Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Podróż w ciemność
Mundur i bokserskie rękawice
Domek Pilota w LAW otwarty
Drony na Legii
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Królowa wspinaczki kończy karierę
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zatrzymać drona
Żywią i bronią
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Prezydent RP o szczycie NATO
Studenci w koszarach
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Sztuka tworzenia kryptonimu
Wielki sukces podchorążych z AMW
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Barakudy z Polski
NATO zwiększy produkcję broni
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Paliwowy krwiobieg NATO
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Bez zmian w emeryturach
NATO liczy wydatki przed szczytem
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Dronowy kierunek przyszłości
Przełomowe porozumienie
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Tropem tajemnic z przeszłości
Zbrodnicza farsa
USA znów uderzyły w Iran
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Śmierć w sercu Azji
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Wsparcie ma znaczenie
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Miliardy na obronność
Nadchodzą zmiany
Polski wkład w operację „Overlord”
Równanie z „Iksem”
Przełomowe zdolności artylerzystów
Twarzą w twarz
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Szerszeń z Sochaczewa
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
PIRX-1 na orbicie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Sojusznicza medycyna pola walki
Mundur w paczkomacie
PKW Irak zostaje w Jordanii
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Ostatnia niedziela…
Pieta Michniowska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO