Rusza II edycja konkursu na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i rozprawę doktorską z zakresu sztucznej inteligencji lub nowoczesnych technologii w łączności, posiadającą potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i inspirowanie środowisk akademickich do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Intencją organizatorów jest też docenienie absolwentów uczelni i młodych naukowców, których prace z zakresu sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii mogą znaleźć zastosowanie w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa.
Zgłoszone do konkursu prace muszą dotyczyć sztucznej inteligencji lub nowoczesnych technologii oraz posiadać potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa.
Zgłoszenia do konkursu może dokonać autor pracy lub lider zespołu (w przypadku prac zbiorowych - przygotowanych przez kilku współautorów).
Konkurs przeprowadzany zostanie w czterech kategoriach:
I. konkurs na najlepszą pracę inżynierską i magisterską z zakresu sztucznej inteligencji, posiadającą potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa,
II. konkurs na najlepszą pracę inżynierską i magisterską z zakresu nowoczesnych technologii w łączności, posiadającą potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa,
III. konkurs na najlepszą rozprawę doktorską z zakresu sztucznej inteligencji, posiadającą potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa,
IV. konkurs na najlepszą rozprawę doktorską z zakresu nowoczesnych technologii w łączności, posiadającą potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa.
Uczestnikami konkursu w kategorii I i II mogą być osoby, które obroniły pracę inżynierską lub magisterską na uczelni, mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - nie wcześniej niż 1 października 2018 r.
Uczestnikami konkursu w kategorii III i IV mogą być osoby, które obroniły rozprawę doktorską, na podstawie której podmiot, mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nadał stopień naukowy doktora - nie wcześniej niż 1 października 2018 r.
Suma nagród w Konkursie wynosi 86 000 zł.
Prace muszą być napisane w języku polskim i można je zgłaszać do 13 sierpnia 2021 r. w formie papierowej lub elektronicznej.
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym na tej stronie.
Źródło: Komitet Organizacyjny Konkursu
autor zdjęć: mat. organizatora
komentarze