moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojsko dla najmłodszych

Dla małych sportowców – zawody, dla artystów – warsztaty plastyczne. Miłośnicy wojska i historii też będą mieli w czym wybierać. Będzie można zasiąść za kierownicą Rosomaka, przymierzyć hełm czy spróbować fechtunku. W niedzielę podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera o małych gości zadbają przedstawiciele wszystkich resortów oraz żołnierze.

– Zapraszam was na wspaniałą zabawę – mówiła premier Beata Szydło, składając życzenia w Dniu Dziecka. – Zapewniamy, że będzie wiele atrakcji, które nie pozwolą się nudzić ani dzieciom, ani dorosłym – zapowiada Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

W organizację pikniku w ogrodach Kancelarii Premiera zaangażowało się także wojsko. Do Warszawy przyjedzie między innymi drużyna z 17 Brygady Zmechanizowanej, która zaprezentuje kołowy transporter opancerzony Rosomak. Porucznik Dorota Kuś, p.o. oficer prasowy brygady, zapewnia, że dzieci będą mogły usiąść w pojeździe, przymierzyć hełmy i kamizelki oraz obejrzeć broń, jaką posługują się żołnierze. – Dla naszych gości przygotowaliśmy też słodkości i proporczyki z logo Brygady. Zapraszamy serdecznie – mówi oficer.

Najmłodsi będą też mieli okazję poznać tajniki służby pilota. Na pikniku będzie bowiem niepowtarzalna okazja do spotkania z pilotami Tiger Demo Team – jedynego w Polsce zespołu akrobacyjnego, który podczas pokazów używa wielozadaniowych samolotów F-16. Wojsko przywiezie też sprzęt wysokościowo-ratowniczy, czyli fotel katapultowy z F-16 oraz myśliwca MiG-29.

Uczestnicy pikniku będą też mogli przekonać się, jak ważne jest bezpieczeństwo ruchu drogowego. Żandarmeria Wojskowa udostępni symulator zderzeń, który pozwala przekonać się, jakie siły oddziałują na organizm człowieka podczas kolizji samochodowej, aby uświadomić rodzicom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w przeznaczonych do tego celu fotelikach. Kierowcy będą również mogli sprawdzić, jak trudne może być prowadzenie pojazdu w zmiennej pogodzie lub pod wpływem alkoholu.

Na wspólnym stoisku Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwiedzający uzyskają informacje o zbliżającym się szczycie NATO. Tym wydarzeniem politycy chcą zainteresować także najmłodszych. Dzieci będą mogły pomalować twarz w barwy moro lub natowskie, a w konkursach wygrać upominki związane ze spotkaniem przywódców Sojuszu.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników historii. Muzeum Wojska Polskiego zaprezentuje repliki różnej broni. Uczestnicy będą mogli przymierzyć m.in. hełm garnczkowy, misiurkę, morion, a także zobaczyć miecz jednoręczny i średniowieczne tarcze. Ba, będzie można nawet spróbować swoich sił w fechtunku mieczem. – Oczywiście z użyciem bezpiecznej, gumowej broni – uspokaja rzecznik prasowy Muzeum. Za to co dwie godziny swoje umiejętności władania szablą będą prezentować uczniowie Wszechnicy Szermierczej. O historii i symbolach narodowych opowiedzą pracownicy Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na stoisku Centrum odbędą się konkursy. Będzie można także ułożyć ogromne puzzle, pokolorować obrazki związane z wojskiem, a przy stendach postaci żołnierzy – zrobić sobie zdjęcie.

O oprawę muzyczną zadba m.in. Dowództwo Garnizonu Warszawa. O godzinie 15.00 odbędzie się koncert Studia Piosenki Klubu DGW.

Rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka odbędzie się 5 czerwca w ogrodach Kancelarii Premiera w Alejach Ujazdowskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.30 i potrwa do 16.00. O bezpieczeństwo uczestników zadba Biuro Ochrony Rządu, które przygotuje punkty sprawdzające przy wejściu na teren imprezy.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
 
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Ameryka daje wsparcie
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Centrum Szkolenia WOT świętuje
Nie szpital, a instytut
Broń Hitlera w rękach AK
Po śladach polskich bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ratownicy na medal
Mobilne dowodzenie
Pociski artyleryjskie dla Ukrainy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Nowe zadania szefa SKW
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
„Grand Quadriga ‘24”
„Pierwsza Drużyna” na start
Pokazali bojowego ducha
AGM-158B JASSM-ER dla lotnictwa
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Przysięga w Limanowej
Żołnierz ranny na granicy z Białorusią
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Polki pobiegły po srebro!
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
WAM wraca po latach
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Honor weteranom misji!
„Ryś” z laserem
Serwis K9 w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Bezkonkurencyjni kierowcy z DGW
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Flota Bayraktarów w komplecie
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Dodatkowe siły do ochrony granicy
Wszystkie misje AWACS-a
Ostatnia droga Pileckiego
NATO on Northern Track
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
By Polska była bezpieczna
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Cień atomowej zagłady
Piedimonte – samobójcza misja
Wojna w świętym mieście, epilog
Podróż po AWACS-ie
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
They Will Check The Training Results in Combat
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO