Starszy chorąży Andrzej Woltmann, pomocnik dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej do spraw podoficerów, został mianowany do stopnia starszego chorążego sztabowego.
– Mam zaszczyt mianować dzisiaj mojego pierwszego podoficera na najwyższy stopień w korpusie podoficerów. Andrzej, jest to ostatni stopień w tym korpusie, ale wierz mi, że przed Tobą stoi jeszcze wiele zadań do zrealizowania. Dziękuję Ci za Twoją postawę, pracowitość, inicjatywę, najwyższe standardy służby oraz przede wszystkim za moralną odwagę, którą na co dzień się charakteryzujesz. Dziękuję także pani Małgorzacie, małżonce, bez której wsparcia Andrzej nie byłby taką osobą, takim świetnym żołnierzem, jakim jest dzisiaj – tymi słowami generał brygady Rajmund T. Andrzejczak podziękował st. chor. sztab. Andrzejowi Woltmannowi za dotychczasową służbę oraz pogratulował awansu.
St. chor. sztab. Andrzej Woltmann jako pierwszy podoficer wielkopolskiej brygady stoi na straży standardów obowiązujących w korpusach podoficerów i szeregowych w 17 Brygadzie. – Jestem dumny, że jestem chorążym, zawsze będę to podkreślał. Dzisiejszy awans to nie koniec mojej kariery służbowej, przede mną jeszcze wiele wyzwań. Będę dążył do tego, aby nasz silny korpus podoficerski bez żadnych kompleksów wykonywał kolejne trudne zadania i podnosił standardy służby – podsumował st. chor. sztab. Andrzej Woltmann.
St. chor. sztab. Andrzej Woltmann w 1996 roku ukończył Szkołę Chorążych Wojsk Łączności w Legnicy. Od 2002 roku jest żołnierzem 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, gdzie piastował następujące stanowiska służbowe: pomocnik dowódcy plutonu, dowódca stacji, dowódca obsługi, a wreszcie pomocnika dowódcy brygady ds. podoficerów. Wziął udział w trzech misjach poza granicami kraju: dwukrotnie w Iraku i raz w Afganistanie. Ukończył wiele specjalistycznych kursów.
Przede wszystkim jest pierwszym podoficerem 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Jak sam podkreśla, to dla niego zaszczyt i duma, ale także wielkie wyzwanie. Usilnie działa na korzyść korpusu podoficerów i szeregowych tak, aby tym, którzy na to zasługują, zapewnić szerokie spektrum rozwoju zawodowego.
Uruchomił, w sposób usystematyzowany, nieetatowy podoficerski łańcuch wsparcia dowodzenia. Wprowadził również nowatorski, eksperymentalny system punktowy dla szeregowych i podoficerów. Program ma na celu stworzenie najbardziej obiektywnych i mierzalnych kryteriów oceny żołnierzy. System funkcjonuje od 1 października 2013 r.
Chor. Woltman odpowiada także ze organizację i koordynację szkolenia punktu dowódczo-obserwacyjnego dowódcy 17 WBZ. Podczas ćwiczenia dowódczo-sztabowego „Bóbr-13” mobilne stanowisko dowódcy zostało bardzo wysoko ocenione przez przełożonych.
Tekst: por. Martyna Fedro-Samojedny
autor zdjęć: st. szer. Łukasz Kermel
komentarze