moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie z brygadą

W 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej pożegnano odchodzących do innych jednostek żołnierzy: starszego chorążego Sebastiana Kłobuszewskiego, młodszego chorążego Adama Kulczyckiego oraz sierżanta Emiliana Wołodźko.


– Zawsze powtarzam, że liczba obecnych w trakcie pożegnania ludzi jest odbiciem tego jak pracowaliście, jaką sobie wyrobiliście markę, reputację – rozpoczął uroczystość zastępca dowódcy pułkownik Dariusz Nawrocki. – Prawdziwy tłum, który zgromadził się tutaj dzisiaj, jest imponujący. To dobrze o Was świadczy.

Po odczytaniu rozkazów wyznaczających podoficerów na nowe stanowiska służbowe głos zabrał ponownie pułkownik Nawrocki, który złożył żołnierzom życzenia w imieniu dowódcy 10 BKPanc, wszystkich żołnierzy brygady i swoim. – Służba z Wami to był zaszczyt i honor. Wasz brak odczujemy mocno, bo nie będzie łatwo Was zastąpić. Oby jak najrzadziej odchodzili od nas takiej klasy specjaliści. Mówiąc te słowa, wręczył podoficerom pamiątkowe ryngrafy.

W trakcie ceremonii głos zabierali przełożeni podoficerów. – Chciałbym zawsze mieć takich podwładnych – zwrócił się major Jan Chmielewski do młodszego chorążego Adama Kulczyckiego. – Pan chorąży ma szczególne predyspozycje do prac mobilizacyjnych, jest wręcz stworzony do tej pracy. Profesjonalista w każdym calu. Każda kontrola i inspekcja była pod wielkim wrażeniem wiedzy tego żołnierza. Dziękuję za współpracę.

– Wiele pracy przed nami, jeśli chcemy utrzymać poziom i tempo, jakie narzuciłeś – zwrócił się szef sztabu brygady pułkownik Bogdan Rycerski do starszego chorążego Sebastiana Kłobuszewskiego, a następnie życzył wszystkim odchodzącym powodzenia na nowych stanowiskach służbowych.

Podpułkownik Paweł Michalski, dowódca 1 Batalionu Czołgów, szczególnie ciepło żegnał żołnierza 3 kompanii czołgów tego batalionu, który temu pododdziałowi poświęcił 18 lat służby. – Pracowaliśmy razem przez kilkanaście lat. To wysokiej klasy fachowiec, specjalista, który szkolił się jeszcze w Niemczech. Dziękuję za to, co zrobiłeś dla batalionu, dla swojej kompanii. Dziękuję, że przekazałeś swą wiedzę i umiejętności młodszym kolegom.

Zastępca dowódcy batalionu zmechanizowanego Wojciech Strzelecki zwrócił się przede wszystkim do sierżanta Emiliana Wołodźko. – Byłeś wzorowym żołnierzem. Mam nadzieję, że teraz odpoczniesz, zwolnisz teraz tempo i będziesz miał więcej czasu na zainteresowania i oczywiście rodzinę. Powodzenia. Wszystkiego dobrego.

Wręczenie symbolicznych upominków, ryngrafów i tablic pamiątkowych, a następnie wspólne zdjęcie i życzenia indywidualne zakończyły uroczystość.

* * *
Starszy chorąży Sebastian Kłobuszewski – jest absolwentem Centrum Szkolenia Uzbrojenia i Elektroniki (CSUiE). Służbę zawodową rozpoczął w 1996 roku jako technik kompanii czołgów. Wziął udział w VIII zmianie PKW Afganistan.

Młodszy chorąży Adam Kulczycki – pracę w wojsku rozpoczął od zasadniczej, a następnie nadterminowej służby. W 2002 roku został wyznaczony na stanowisko podoficera ewidencyjnego sekcji administracyjnej. Rok później został operatorem w kompanii łączności w batalionie dowodzenia, a w 2004 roku rozpoczął pracę na stanowisku podoficera sztabowego TZKOP. W 2008 roku został podoficerem sekcji S-3, w 2009 roku starszym instruktorem w Ośrodku Szkolenia Leopard. Od 2010 roku pełnił funkcję dowódcy zastępu instruktorów OSL. Rok później został podoficerem sztabowym sekcji logistyki, a następnie starszym podoficerem sztabowym sekcji wsparcia dowodzenia i łączności sztabu batalionu.

Sierżant Emilian Wołodźko – pracę w wojsku rozpoczął od zasadniczej, a następnie nadterminowej służby. W 1997 roku został wyznaczony na stanowisko podoficera plutonu medycznego kompanii logistycznej batalionu zmechanizowanego. Od 2005 roku służył jako podoficer TZKOP. W 2012 roku został dowódcą drużyny w batalionie zmechanizowanych. Wziął udział w PKW Kosowo w 2000 roku, I zmianie PKW Irak w 2003 roku oraz I i II zmianie PKW Afganistan.
 
Źródło: Katarzyna Przepióra/ 10 BKPanc

PZ

autor zdjęć: Katarzyna Przepióra

dodaj komentarz

komentarze


Armia Polska w drodze do Europy
 
Śmiertelny wypadek żołnierza
Unijna pomoc dla Ukrainy
Witkacy – piąty wieszcz?
Jak chronić granicę? Polacy podpowiedzą Finom
Out of the Shadow
32 krążki pływaków-żołnierzy
Polsko-koreańskie rozmowy
O 200 OPW więcej na nowy rok szkolny
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jubileuszowy i rekordowy Maraton Komandosa
Zanim wyruszą do Bagdadu
Wojsko w gotowości do ewakuacji Polaków ze Strefy Gazy
Realia, a nie teoria
Dodatkowe świadczenie dla przyszłych kierowców wojskowych
Polski dzień strzelania w Rumunii
Laureaci cyberkonkursu MON
Abramsy jadą na ukraiński front
Więcej pieniędzy na wojskowe mundury
Jest nowy rząd, ale bez zmian w MON-ie
Szef MON-u o planach obrony kraju
Futsal na zakończenie rywalizacji
Żołnierze wojsk rakietowych i artylerii świętują
Ferie z WOT? Zapisy już trwają
Spotkanie szefa MON-u i sekretarza obrony USA
Wojska specjalne dostały kolejne Black Hawki
Ekspresowa pomoc
Nowe AWACS-y dla NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Fiński debiut w Sojuszu
Podchorążowie świętują
Najdłuższa noc
Zwycięstwo bez zwycięstwa
Uwolnić zakładników
„Pług” idzie na śmierć
Panczenistka i szpadzistka na podium Pucharu Świata
Wyższe diety dla przeciwlotników i radiotechników
Operacja NATO przy granicy z Rosją
„Sokół” wylądował
Ostatni lot płk Skarżyńskiego
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Zielony talizman Polaków
Kolejne zakupy dla wojska
Narodziny polskich sił morskich
W WIM-ie otwarto nowoczesną klinikę urologii
Orka po koreańsku
Sportowcy CWZS-u czekają na wasze głosy
Kolejna dostawa FA-50 dla wojska
PKW Orlik już w Estonii
Wojsko Polskie ma nowych oficerów
Wojsko wraca do Babimostu
JEF, czyli odpowiedź dla Rosji
Wojsko pomoże Słoweńcom
Zawiszacy na manewrach u sąsiadów
Koniec misji niemieckich przeciwlotników
Ostre strzelanie w Świętoszowie
Polka najlepsza w finale Pucharu Świata
Pierwszy polski Homar
PKW Orlik gotowy na misję

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO