moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sprawdź się w biegu komandosów GROM

Trwają zapisy na V edycję ekstremalnego biegu GROM Challenge - Siła i Honor, organizowanego przez byłych żołnierzy elitarnej formacji.

„Niczego nie wiesz dopóki nie wystartujesz!” – zachęcają organizatorzy. Już 9 września na byłym poligonie GROM-u w Czerwonym Borze, 300 śmiałków sprawdzi swoje możliwości w V edycji GROM Challenge - biegu wzorowanym na selekcjach do JW GROM.

Ideą zawodów – zapoczątkowanych w 2013 roku – jest popularyzacja służby wojskowej, patriotyzmu i unikalna szansa doświadczenia wybranych elementów prawdziwej selekcji na trasie przygotowanej przez komandosów GROM. GROM Challenge jest ekstremalnym biegiem terenowym dzięki któremu jego uczestnicy mogą sprawdzić granice swojej wytrzymałości. Nie ma mowy o taryfie ulgowej, zawody zweryfikują siłę twojego charakteru. Na trasie wymagające przeszkody, zadania nad którymi trzeba będzie pracować przez całą trasę , ciężkie punkty kontrolne gdzie wasze umiejętności zostaną sprawdzone przez komandosów GROM. To wszystko dopakowane na trasie która z roku na rok zmienia się i zaskakuje nowościami powracających uczestników. Trasa przebiega w miejscu, w którym jeszcze do niedawna szkolili się i szlifowali swoje umiejętności żołnierze GROM dlatego wszystkie zadania będą oceniane przez nich.

Około 25 kilometrów, przeszkody terenowe i sztuczne, punkty kontrolne i zadania od instruktorów na trasie. Dokładna długość trasy jest ujawniana w dniu biegu. Przeszkody, konfiguracja, ich liczba są co roku zmieniane tak aby zaskakiwały osoby biorące udział kolejny raz w GROM Challenge.

Impreza odbywa się na terenie byłego poligonu wykorzystywanego przez jednostkę specjalną GROM. Czerwony Bór jest miejscem w którym znajduję się Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM GROUP posiadający strzelnicę, ścianę wspinaczkową, tor przeszkód, killing house, tor do jazdy terenowej oraz inne elementy wykorzystywane w szkoleniu jednostek specjalnych.

Polska Zbrojna jest patronem medialnym biegu. Zapraszamy do udziału. Zapisy dostępne na stronie zawodów pod adresem http://gromchallenge.pl/. Zachęcamy także do śledzenia Facebooka biegu.

PZ

autor zdjęć: Arch. GROM Group

dodaj komentarz

komentarze


Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Hekatomba na Woli
Black Hawki nad Warszawą
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Aby państwo polskie było gotowe na każdy scenariusz
Husarz z polskim instruktorem
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
Defendery skompletowane
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Premier: prowokacja bez precedensu
Dwie agresje, dwie okupacje
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Niemiecki plan zniszczenia Polski
„Saber Junction” – gotowi do obrony
Dobre wieści o Muzeum Wojska Polskiego
Terytorialsi na pętli
Rekompensaty na nowych zasadach
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Laury MSPO przyznane
Święto Wojsk Lądowych
Największy transport Abramsów w tym roku
Świetne występy polskich żołnierzy
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Brytyjczycy żegnają Malbork
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Z najlepszymi na planszy
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Orlik na Alfę
Beret „na rekinka” lub koguta
NATO – jesteśmy z Polską
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
Pożegnanie z Columbią
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
Pytania o rosyjskie drony. MON wyjaśnia
Zwycięska batalia o stolicę
„Road Runner” w Libanie
Kurs dla najlepszych w SERE
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
Wielkie zbrojenia za Odrą
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Tukan na smyczy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO