moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze walczą o medale w walce w bliskim kontakcie

W hali sportowej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych rozpoczęły się dziś III Mistrzostwa Wojska w Walce w Bliskim Kontakcie. We Wrocławiu o medale w dziewięciu kategoriach męskich i dwóch kobiecych rywalizuje 62 zawodników. Jutro odbędą się walki finałowe. Pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej czempionatu bronią żołnierze z 16 Dywizji Zmechanizowanej.

Reprezentacja 16 Dywizji Zmechanizowanej przyjechała do Wrocławia z najliczniejszą ekipą. Obrońcy tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji drużynowej wystawili 18-osobowy skład. Pięciu zawodników mniej liczy zespół 12 Dywizji Zmechanizowanej. W sumie o medale walczą żołnierze z 10 reprezentacji. Wyjątkowo, niezbyt liczną drużynę wystawili gospodarze imprezy. – Naszą uczelnię reprezentuje pięcioro podchorążych. Mam nadzieję, że nie będą zbyt gościnni dla rywali – mówi żartobliwie mjr Piotr Szczepański, oficer prasowy wrocławskiej WSOWL.

Na ringu i oktagonie w walkach eliminacyjnych kibice dopingują dziesięcioro mistrzów z ubiegłego roku. W kategorii wagowej do 60 kg tytułu mistrzowskiego broni szer. Grzegorz Różnowski z 16 Dywizji Zmechanizowanej. W kategorii do 70 kg – st. szer. Tomasz Zawadzki (16 DZ), do 80 kg – st. szer. Dominik Chmiel (siły powietrzne), do 85 kg – st. szer. Marcin Narkiewicz (12 DZ), do 90 kg – st. szer. Artur Skrzypiec (16 DZ), do 95 kg – szer. Piotr Maniak (12 DZ), a powyżej 95 kg – st. szer. Kamil Minda (Żandarmeria Wojskowa). Natomiast ubiegłoroczny mistrz w kategorii do 65 kg – kpr. Mariusz Janicki z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu – tym razem walczy o medal w kategorii do 70 kg.

W rywalizacji pań tytułów mistrzowskich sprzed roku bronią: sierż. pchor. Dajana Korzeń z Wojskowej Akademii Technicznej w kategorii do 59 kg oraz szer. pchor. Kornelia Włodarczyk z wrocławskiej WSOWL w kategorii powyżej 59 kg.

Zawody w amatorskiej odmianie mieszanych sztuk walki odbyły się w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu w 2014 roku. Rok później uczelnia zorganizowała I Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie.

SZUS

autor zdjęć: WSOWL

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowa łączność w Kosmosie
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Razem na ratunek
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Najdłuższa noc
Niebo pod osłoną
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Militarne Schengen
Gdy ucichnie artyleria
Dzień wart stu lat
Szwedzi w pętli
Mundurowi z benefitami
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Zwrot na Bałtyk
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Nadchodzi era Borsuka
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Uczelnie łączą siły
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Z Su-22 dronów nie będzie
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Plan na WAM
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Borsuki jadą do wojska!
Komplet medali wojskowych na ringu
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Nowe zdolności sił zbrojnych
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Po co wojsku satelity?
W krainie Świętego Mikołaja
Czas na polskie Borsuki
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Nowe zasady dla kobiet w armii
Wojsko ma swojego satelitę!
Polski „Wiking” dla Danii
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Kapral Bartnik mistrzem świata
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Artylerzyści mają moc!
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Don’t Get Hacked
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Czwarta dostawa Abramsów
BWP made in Poland. Czy będzie towarem eksportowym?
Wojsko przetestuje nowe technologie
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Przygotowani znaczy bezpieczni
Poselskie pytania o „OPW z dronem”
Pancerniacy jadą na misję
Holenderska misja na polskim niebie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO