moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Uczestnicy rajdu motocyklowego weteranów przyjechali do Olsztyna

Z uczestnikami 2 Rajdu Motocyklowego Weteranów organizowanego przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, w kompleksie wojskowym przy ul. Saperskiej w Olsztynie spotkał się zastępca dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej płk Wojciech Ziółkowski.

Kilkudziesięciu motocyklistów reprezentujących jednostki 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostki i instytucje wojskowe, a także służby mundurowe z województwa warmińsko-mazurskiego kontynuuje rajd upamiętniający poległych i zmarłych żołnierzy w operacjach oraz misjach poza granicami państwa.

19 maja z uczestnikami rajdu spotkał się zastępca dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej płk Wojciech Ziółkowski, który witając zebranych na placu apelowym jednostki podkreślił rolę i wymiar symboliczny takiej formy upamiętnienia poległych i zmarłych żołnierzy 16 Dywizji Zmechanizowanej będących częścią wielkiej rodziny żołnierskiej, którzy oddali swój najcenniejszy dar – życie w służbie Ojczyzny. Pamięć o nich to nasz obowiązek.

Pułkownik Ziółkowski podziękował uczestnikom rajdu: – Dziękuję Wam bardzo za udział, za to co robicie, swoją postawą i zaangażowaniem utrwalacie pamięć o poległych i zmarłych kolegach w misjach i operacjach poza granicami państwa”. Życzę Wam sprzyjających warunków atmosferycznych i szerokiej drogi. Na zakończenie spotkania uczestnicy 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów otrzymali okolicznościowe podziękowania.

W ramach czterodniowego rajdu motocykliści pokonają trasę Elbląg – Morąg – Ostróda – Olsztyn – Czarnia – Lipowiec – Węgorzewo – Gołdap – Orzysz. Po drodze odwiedzą groby poległych żołnierzy aby zapalić znicze i oddać hołd tym, którzy zginęli w misjach poza granicami kraju. Wśród uczestników rajdu znajdują się również żołnierze armii amerykańskiej, którzy wraz ze swymi polskimi kolegami chcą oddać hołd poległym w misjach.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

red. PZ

autor zdjęć: szer. Justyna Karwowska

dodaj komentarz

komentarze


GROM’s DNA
 
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Flyer, zdobywca przestworzy
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
„Różycki” zwodowany
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Śmierć gorsza niż wszystkie
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku
K2. Azjatycka pantera
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Marynarka świętuje i zaprasza na okręty
Nowa dostawa Homarów-K
Ratownik w akcji
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Specjalsi pod nowym dowództwem
Rakiety dla polskich FA-50
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Podróż w ciemność
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Planowano zamach na Zełenskiego
Dzień, który zmienił bieg wojny
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Bałtyk – wciąż bezpieczny czy już nie?
Wyższe stawki dla niezawodowych
NATO przechodzi do działania
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Ewakuacja Polaków z Izraela
Podejrzane manewry na Bałtyku
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Strażnicy polskiego nieba
Inwestycja w żołnierzy
Kajakami po medale
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Świat F-35
Pancerny kot w polskim wojsku
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Pionierski dron
Drukowanie dronów
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
The Power of Infrastructure
Święto sportów walki w Warendorfie
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Wypadek Rosomaka
Gen. Szkutnik o planach 18 Dywizji
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Policjanci w koszarach WOT
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO