moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Uczcili pamięć poległych żandarmów

Pierwszymi triumfatorami Biegu Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej im. sierż. Marcina Pastusiaka i kpr. Grzegorza Bukowskiego zostali ppor. Monika Kaczanowska i st. kpr. Marcin Możdżonek. Uczestnicy imprezy pod patronatem Komendanta Głównego ŻW mieli do pokonania dystans 10 km.

Zawody odbyły się w Mińsku Mazowieckim i miały rangę mistrzostw służb mundurowych w crossie. Na trasie przełajowej o długości 10 km rywalizowało 143 zawodników w umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym. Zwycięzca w kategorii open wśród panów st. kpr. Marcin Możdżonek wywalczył również tytuł mistrza Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim w crossie. Triumfator uzyskał czas 41 min 35,9 s. Na drugiej pozycji – 45,8 s za zwycięzcą – finiszował Łukasz Lemanowicz z Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak. Trzecie miejsce zajął sierż. pchor. Maciej Kasjan z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Do zwycięzcy stracił 1 min 10 s.

Film: Jacek Szustakowski

Czwarty w klasyfikacji open był st. sierż. Artur Dominowski z Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku (uzyskał czas: 42 min 58,9 s). Na piątej pozycji finiszował drugi z cywilów Sebastian Reczek z MKB Dreptak (43 min 40,9 s), a na szóstej st. szer. Jacek Bajda z Jednostki Wojskowej Komandosów (44 min 24,9 s).

W rywalizacji pań ppor. Monika Kaczanowska z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego (50 min 12,6 s) wyprzedziła Kornelię Stępnicką z klubu Biegusiem.Pl (1 godz. 7 min 36,8 s) i Sylwię Pietrasiak z Warszawy (1 godz. 8 min 13,9 s).

Najlepsi zawodnicy w Mistrzostwach Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim w Crossie, od lewej: Arkadiusz Wąsik, Andrzej Możdżonek i Patryk Soliński.

St. kpr. Marcin Możdżonek na mecie chwalił pomysłodawców biegu – działaczy Klubu Sportowego Zielono-Czarni z prezesem Marcinem Okrzejskim na czele. – To świetny pomysł uczczenia pamięci naszych kolegów poprzez rywalizację sportową – podkreśla triumfator pierwszej edycji imprezy.

Triumfatorom biegu nagrody wręczał między innymi zastępca komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej płk Robert Jędrychowski. W imieniu swojego szefa gen. dyw. Mirosława Rozmusa podziękował prezesowi Okrzejskiemu za formę uczczenia pamięci poległych żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.

* * * * *
Organizatorem zawodów był nowo powstały w Mińsku Mazowieckim Klub Sportowy Zielono-Czarni. Młodemu stowarzyszeniu założonemu przez żandarmów pomagał miński Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej, w którym służyli polegli w Afganistanie żołnierze. Śp. sierż. Marcin Pastusiak na misji w Afganistanie był młodszym operatorem w Operacyjnym Zespole Doradczo-Łącznikowym ds. Policji. Zginął 22 stycznia 2011 roku w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego pod kołami transportera. Był kawalerem, miał 26 lat. Śp. kpr. Grzegorz Bukowski na afgańskiej misji był kierowcą w Operacyjnym Zespole Doradczo-Szkoleniowym ds. Policji. Zginął w wyniku ostrzału bazy 15 czerwca 2010 roku. Był kawalerem, miał 29 lat.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Kadisz za bohaterów
 
Dobra wiadomość dla miłośników lotnictwa
Bliżej wojska
Pilecki ucieka z Auschwitz
Niezawiniona śmierć niezłomnego gen. Fieldorfa
Pamięć ofiar
Polskie F-16 w służbie NATO
Pod żaglami – niepokonani z AMW
Wielkie czyszczenie poligonów
Priorytety dla Tarczy Wschód
Razem w walce ze skażeniami
Tarcza Wschód. Porozumienia z Lasami i KOWR-em
Kolejowy sabotaż udaremniony
Poszukiwania ofiar rzezi wołyńskiej
Spokojnych świąt na granicy!
Miliardy na wzmocnienie bezpieczeństwa
Więcej na mieszkanie za granicą
USA wycofają się z działań na rzecz pokoju w Ukrainie?
Viva Polaki! Viva liberatori!
Medycyna na morzu
Power is Here
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rex Bolizlavus
Hercules wydobyty, załoga nie żyje
Więcej polskiego trotylu dla USA
Żołnierze walczą z ogniem w Biebrzańskim Parku
Zatopiony problem
Pani oficer za sterami Jastrzębia
Strażnik nieba
Nowi generałowie Wojska Polskiego
Ocalić resztki światła ukryte w sercu
Szef MSZ do Rosji: Nigdy więcej nie będziecie tu rządzić
Motocykliści na weterańskim szlaku
Medale Pucharu Świata zdobyte przez żołnierzy na ringu
Zwycięstwo mordercy
Rodzina na wagę złota
Podniebne wsparcie sojuszników
Powstaje armia dronów
Wielka lekcja
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
Szef MON-u złożył życzenia żołnierzom w Krakowie
Tuzin rekordów Wojska Polskiego w pływaniu
Wylicytuj Buzdygan i pomóż chorym dzieciom!
Tysiące świątecznych kartek dla żołnierzy
Pracowity dyżur Typhoonów
Zmiany w organizacji bazy logistycznej w Jasionce
„Pułaski” na Atlantyku
Zarzuty w sprawie ujawnienia fragmentów planu „Warta”
Bez technologii nie ma bezpieczeństwa
Polska i Norwegia zacieśniają stosunki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Wojskowe” przepisy budowlane do zmiany
Double Eagle – podwodny tropiciel
Polskie rakiety do Homara-K już za trzy lata
Sport kształtuje mentalność
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
Trzy dekady DGW
Walka z ogniem trwa
PKW Łotwa – sojusznicze zaangażowanie
Spartakiadowe zmagania w Łasku
Musimy być gotowi na najtrudniejsze scenariusze
Wyrok za tragiczny wypadek
Herculesy pod lepszą opieką w Poznaniu
W Ełku wykuwają charaktery
Pierwsza misja Gripenów
GROM pod ostrzałem
Żołnierze usuwają skutki nawałnicy
Poznać rakietowego Homara
Test wytrzymałości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO