moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Razem wspieramy Dom Dziecka

Od ponad 4 lat batalion dowodzenia 12 Brygady Zmechanizowanej wspiera Dom Dziecka w Policach. Teraz zaangażował w pomoc kolejne osoby.

Żołnierze batalionu dowodzenia „Błękitnej” Brygady od lat aktywnie uczestniczą w wielu akcjach pomocowych oraz charytatywnych. Jedną z takich działalności jest wsparcie udzielane od ponad 4 lat dla Domu Dziecka w Policach.

Żołnierze mocno zaprzyjaźnili się z podopiecznymi tej placówki. Znają ich potrzeby, więc kolejny raz zorganizowali akcję pomocy. Tym razem oprócz środków czystości, wody mineralnej, ubrań, wojskowych upominków i słodyczy zbierano również maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe. Licznie zgromadzonych przedmiotów było tak dużo, że wypełniono nimi 2 pojazdy.

Oprócz batalionu dowodzenia w akcję zaangażowały się jeszcze Dowództwo i Sztab 12 Brygady Zmechanizowanej, Wydział Wychowawczy Dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej, Klub 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Gryf S.A. ze Szczecina.

Transport zgromadzonych rzeczy przeprowadzono w poniedziałek 05 maja br. W pierwszej kolejności żołnierze rozładowali wodę mineralną i środki czystości, a następnie przystąpili do przekazywania dzieciom imiennych paczek. Nieskrywana radość oraz uśmiech dzieci były bezcennym podziękowaniem za przekazaną pomoc.

Żołnierze 12 Brygady stwierdzili jednogłośnie: - „Systematycznie wspieramy Dom Dziecka w Policach, bo nie jesteśmy obojętni na potrzeby społeczeństwa. Dodatkowo chcemy pokazać i przekonać innych, że nawet drobnymi gestami każdy z nas może zrobić coś bardzo pozytywnego dla drugiej osoby”.

Swoją inicjatywą i zaangażowaniem żołnierze kolejny raz udowodnili, że są ludźmi o dużych sercach, na których społeczeństwo może liczyć w wielu sytuacjach.

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski 

red. PZ

autor zdjęć: szer. Piotr Pytel

dodaj komentarz

komentarze


Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
MON i MSZ o szczycie NATO
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Poskromić kolosa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Jelcze z Raciborza
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Test w stratosferze
Salto mortale komandosa
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Marzenia częściowo spełnione
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wyścig snajperów
Ostatnia niedziela…
Paliwowy krwiobieg NATO
Pieta Michniowska
Pancerne starcie
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Wsparcie ma znaczenie
PKW Irak zostaje w Jordanii
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Gen wojownika
Polski Gnom
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Odniesione w walce rany łączą
Triumf wojskowych lekkoatletów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Atak i przejęcie dokumentów
Spadochronowy triumf
Wojsko stawia na „armię talentów”
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Baobaby docierają do wojska
Azjatycka szansa
Rakietowcy na Hawajach
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Święto wojska pod hasłem SAFE
Innowacje z PERUNA
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Śmierć w sercu Azji
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Kajakiem na światowe podium
Inwestycje w bezpieczeństwo
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pierwszy krok do Invictusa
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO