moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Spotkanie z szefem Sztabu Obrony

We wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z szefem Sztabu Obrony SZ Kanady, generałem Jonathanem Vancem, przebywającym w Polsce na zaproszenie szefa Sztabu Generalnego WP.



Spotkanie było dobrą okazją do podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie Kanady na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO, w związku z kryzysem ukraińskim. Minister A. Macierewicz wyraził przy tym uznanie za szybkie podjęcie decyzji i dyslokowanie kanadyjskich pododdziałów na terytorium RP, w związku z wybuchem konfliktu na Ukrainie. Siły Maple Detachment należały do jednych z pierwszych formacji zagranicznych, które zostały skierowane do Polski w ramach odpowiedzi Sojuszu na powyższe wydarzenia. Jednocześnie SZ Kanady są, obok Stanów Zjednoczonych Ameryki, najdłużej obecnymi na terytorium RP, budując tym samy swój wizerunek wiarygodnego partnera i solidarnego sojusznika.

Podczas rozmów omówiono również perspektywę dalszej współpracy polityczno-wojskowej. Minister A. Macierewicz wyraził przekonanie, że wspólne zaangażowanie SZ Kanady i Polski na rzecz zwiększonej Wysuniętej Obecności (eFP) NATO w Państwach Bałtyckich, w ramach batalionowej Grupy Bojowej na Łotwie, stanowią dowód poczucia odpowiedzialności obydwu państw za bezpieczeństwo całej wspólnoty transatlantyckiej. Wyraził jednocześnie oczekiwanie, że zaangażowanie Kanady jako państwa ramowego w bGB na Łotwie, do którego Polska desygnowała kontyngent wojskowy w sile kompanii czołgów, nie spowoduje zmniejszenia skali dwustronnej współpracy wojskowej realizowanej na terytorium RP.

Jednocześnie obydwie strony zgodziły się co do potrzeby dalszej adaptacji Sojuszu do bieżących wyzwań w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego w bezpośrednim i dalszym sąsiedztwie terytorium państw NATO.

Źrodło: MON

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Robert Suchy/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
 
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Inwestycja w żołnierzy
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Ratownik w akcji
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Świat F-35
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Dzieci wojny
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Kajakami po medale
„Różycki” zwodowany
Ewakuacja Polaków z Izraela
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Wypadek Rosomaka
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Drukowanie dronów
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Broń przeciwko wrogim satelitom
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Pancerny kot w polskim wojsku
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Flyer, zdobywca przestworzy
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Śmierć gorsza niż wszystkie
Czarna Pantera celuje
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Planowano zamach na Zełenskiego
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
The Power of Infrastructure
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Wyższe stawki dla niezawodowych
BWP-1 – historia na dekady
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Święto sportów walki w Warendorfie
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Strażnicy polskiego nieba
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Policjanci w koszarach WOT
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Podróż w ciemność
Pracowity pobyt w kosmosie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Prezydent na wschodniej granicy
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Bezpieczniejsza Europa
Podejrzane manewry na Bałtyku
Pierwsze oficerskie gwiazdki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO