moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

MotoCud w 111. rocznicę

Choć Żandarmski Klub Motocyklowy funkcjonuje dopiero od kilku miesięcy, to jego członkowie już wielokrotnie uczestniczyli w imprezach organizowanych przez posiadaczy jednośladów, których celem jest propagowanie postaw patriotycznych.


Nie mogło ich zatem zabraknąć wśród motocyklistów, którzy w ramach akcji MotoCud przemierzyli miejsca, w których rozgrywała się najważniejsza dla Polski i Europy zwycięska bitwa z bolszewikami w sierpniu roku 1920 – uznana za 18. najważniejszą bitwę w dziejach świata.

Dla uczczenia 93. rocznicy Cudu nad Wisłą i 111. rocznicy pierwszego na ziemiach polskich wyścigu motocyklowego, który odbył się w sierpniu 1903 roku na trasie wokół Radzymina, ponad osiemset motocykli i tysiąc uczestników zebrało się na radzymińskim rynku. Pięciokilometrowa kolumna motocykli pojechała najpierw na radzymiński Cmentarz Poległych, by złożyć wieńce na grobach bohaterów walk 1920 roku oraz posadzić kolejne drzewo w motocudowej Alei Dębów Katyńskich. Tegoroczny dąb poświęcony został pamięci aspiranta radzymińskiej Policji Państwowej, uczestnika bitwy pod Radzyminem – Stanisława Perguła, który dwadzieścia lat później zamordowany został przez bolszewików w Twerze.

W uroczystości, oprócz członków Żandarmskiego Klubu Motocyklowego, wzięli udział także obecni funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radzyminie, na czele z jego komendantem. Policyjne radiowozy eskortowały motocyklową kolumnę w uroczystej paradzie przez miasto, a dalej w trasie przez Białobrzegi, Serock do Wyszkowa i z powrotem do Radzymina.

Tekst: mjr Grzegorz Sobecki/sg

red. PZ

autor zdjęć: mjr Grzegorz Sobecki

dodaj komentarz

komentarze


Nauki i nauczki z Afganistanu
Polacy w morskiej tarczy
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Mosty nad Narwią
Polska będzie produkować Pantery
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Pancerne starcie w Świętoszowie
Awanse w Dniu Flagi
Adaptacja i realizm
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Wielkie serce K9
Czekając na czołgi
Marynarz w koreańskim tyglu
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Wypadek w PKW UNIFIL
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
„Kryzys” na AWL-u
‘X’ Without Unknowns
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Świat się zbroi na rekordową skalę
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
WAM coraz bliżej Łodzi
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Zbrodnia i kłamstwo
Medyczne centrum w Krakowie
Groźny incydent w Libanie
Bieg ku pamięci bohaterów
Lekcja 3 Maja
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Od cyberkursu po mundurówkę
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Syndrom Karbali
JWK trenuje na paralotniach
Czołgi poszły w las
Powrót WAM-u
Kosmiczne oko armii
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Początek wielkiej historii
Zły Łęg nie taki straszny
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Bałtycka tarcza na horyzoncie
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
NATO i USA o Iranie
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Szef MON-u na Defence24 Days
Pościg Leopardów
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wicepremier apeluje o jedność
Rzeźnik w rękach GROM-u
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Zbrodnia bez kary
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Systemy antydronowe poszukiwane
Mundury noszą ludzie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO