moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Siemoniak: zakupy pod ścisłą kontrolą

Wszystkie przetargi rozpisywane przez Ministerstwo Obrony Narodowej mają najwyższą ochronę odpowiednich służb, a zasady rozpisywania i przeprowadzania przetargów są przejrzyste – mówił minister Tomasz Siemoniak w wywiadzie dla TVP.  



Szef MON, który był w piątek gościem programu „Polityka przy kawie” w TVP1, mówił o zasadach, na jakich organizowane się przetargi na zamówienia dla wojska. Ta sprawa budzi zainteresowanie w związku z koniecznością rozpisywania przetargów na dostawę uzbrojenia dla wojska. Resort obrony planuje wydać w ciągu 10 lat ponad 100 mld zł na modernizację techniczną wojska. Ostatnio politycy PiS zarzucili nieprawidłowości przy organizacji przetargów na okręty podwodne. – To absurdalny zarzut, bo przecież jeszcze żaden przetarg w tej sprawie nie został nawet rozpisany – podkreślał Tomasz Siemoniak. 

Minister zapewniał, że wszystkie procedury związane z zakupami dla wojska są przejrzyste i mają wzmocniona ochronę. Są bardzo dokładnie prześwietlane m.in. przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne. Szef MON przypomniał, że resort obrony podpisał w tym roku specjalne porozumienie w tej sprawie z CBA

Zapytany przez dziennikarkę, czy na niego były wywierane naciski, Tomasz Siemoniak powiedział, że na niego „naciski nigdy nie były wywierane, ale czasami widać w mediach i innych działaniach grupy lobbystyczne”. – Naszym zadaniem jest stworzyć system zakupów, uczciwy i odporny. Taki, który będzie wybierał najlepsze rozwiązania dla naszych sił zbrojnych – zaznaczał.      

Szef MON odniósł się także do dymisji gen. Waldemara Skrzypczaka, wiceministra obrony. Generał ustąpił ze stanowiska po tym, jak media opisały list, który Skrzypczak wysłał do izraelskiego ministra obrony. W piśmie na temat współpracy polsko-izraelskiej padła nazwa jednego z producentów dronów. Ponieważ Polska zamierza kupić taki sprzęt w najbliższym czasie, opozycja zarzuciła wiceministrowi odpowiedzialnemu za realizacje planów modernizacji armii, że faworyzuje jednego z potencjalnych dostawców dronów. Generał Skrzypczak zdecydowanie odrzucił te zarzuty, jednocześnie złożył dymisję ze stanowiska. – Generał Skrzypczak nie chciał być obciążeniem dla resortu, stąd jego decyzja o ustąpieniu. Zapewniam jednak, że jest on jedną z najlepiej prześwietlonych osób w naszym kraju. Mam nadzieję, że prokuratura szybko wyjaśni cała sprawę – mówił minister Siemoniak. 

JT, TVP Info

autor zdjęć: Arch. PZ

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnia niedziela…
W drodze po młodszego nurka
Rekompensaty na ostatniej prostej
Nocny patrol myśliwców
Na ratunek pancerniakom
Planowano zamach na Zełenskiego
PGZ buduje suwerenność amunicyjną
Prezydent Trump spotkał się z szefem NATO
Ten beton... żyje!
„Military Doctor 2025”, czyli wiedza, która ratuje życie
Pieta Michniowska
Żołnierze walczą ze skutkami ulew
Tak szkolą sterników wojsk specjalnych
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
W paradnym szyku
Sprawdził się na misjach i na granicy. Dron latający Orbiter
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Terytorialsi zawitają do Płocka
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Armia Rezerwowa generała Sosnkowskiego
Orlik na Alfę
Każdy z nas był w sieci zaatakowany
Czas na wspólne działania
Na rosyjskim pasku
Na rowerach szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku
Polska ubiega się o miliardy z SAFE na zakupy dla wojska
Żołnierze medalistami na igrzyskach studentów
Szkolenie wojskowe dla funkcjonariuszy SOK
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Brytyjczycy żegnają Malbork
Cisza przed wojną
Nowelizacja ustawy o obronie z podpisem prezydenta
Tłumy na zawodach w Krakowie
Inwestycje w mobilność wojska
Cel: wyszkolić podoficera
BWR-1 – weteran po liftingu
Najbardziej żołnierski żołnierz
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
„Z dumą nosiłem polską flagę w kosmosie”
Donald Trump ostrzega Władimira Putina
Amerykańskie wsparcie dla polskiej modernizacji
Wojskowe Zgrupowania Zadaniowe w gotowości w Brzegu i Nisku
Kolarskie święto w stolicy
Rząd o bezpieczeństwie Polski
Żołnierze na szkoleniu płetwonurkowym
Dzieci wojny
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Rekrutacja w Dęblinie na finiszu
Więcej żołnierzy z pieniędzmi za dyżur bojowy
W drodze do amunicyjnego bezpieczeństwa
Pucharowe zmagania Polaków
Pożegnaliśmy bohatera naszych czasów
Kanadyjski żołnierz ranny podczas ćwiczeń
Zmodernizowany Leopard 2PL
7TP – czołg kompromisu
Kontrakt na K2 gotowy do podpisu
Korzystne zmiany w dodatkach dla sił powietrznych
Zmiana warty na wschodniej granicy
Terytorialsi usuwają skutki nawałnic
Pojazdy wojsk pancernych – serwis specjalny
Rosjanie zaatakowali polską fabrykę w Ukrainie
Ogień z Grotów wyborowych w Nowej Dębie
Organy ścigania na tropie współpracowników rosyjskich służb

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO