moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kolejny sprawdzian

Za żołnierzami kompanii odwodowej kolejna certyfikacja w ramach przygotowań XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.


29 maja zakończyła się trwająca trzy dni certyfikacja plutonów kompanii odwodowej XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Żołnierze ćwiczyli m.in. taktykę i strzelania sytuacyjne. Celem certyfikacji było sprawdzenie przygotowania plutonów do prowadzenia działań w rejonie odpowiedzialności. Choć większość żołnierzy pełniła już służbę w Afganistanie, zwłaszcza podczas wystawianej przez 15 Brygadę X zmiany, dla nikogo nie było taryfy ulgowej. Podczas sprawdzianu żołnierze musieli wykazać się umiejętnością myślenia i podejmowania decyzji. Nigdy nie wiedzieli, czy „ludność cywilna” będzie im przychylna i czy na drodze marszu nie znajdą improwizowanych ładunków wybuchowych.

Jak po zakończeniu zajęć powiedział dowódca kompanii odwodowej kapitan Robert Chupka, „certyfikacja miała na celu nie tylko sprawdzenie wyszkolenia. Wybrane elementy są nagrywane. Analiza tego, na co podczas szkolenia należy zwrócić szczególną uwagę i co w dalszym ciągu należy doskonalić, jest równie istotna jak sprawdzenie umiejętności podległych mi żołnierzy”. Teraz przed żołnierzami została już tylko certyfikacja kompanii.

Źródło: kpt. Dariusz Guzenda/ 15 BZ

PZ

autor zdjęć: kpt. Dariusz Guzenda

dodaj komentarz

komentarze


Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Innowacje z PERUNA
Baobaby docierają do wojska
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Azjatycka szansa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Odniesione w walce rany łączą
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Śmierć w sercu Azji
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
MON i MSZ o szczycie NATO
Święto wojska pod hasłem SAFE
Inwestycje w bezpieczeństwo
Pierwszy krok do Invictusa
Atak i przejęcie dokumentów
Spadochronowy triumf
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Marzenia częściowo spełnione
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wyścig snajperów
Gen wojownika
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wojsko stawia na „armię talentów”
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Pieta Michniowska
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Ostatnia niedziela…
Poskromić kolosa
Test w stratosferze
Wsparcie ma znaczenie
Triumf wojskowych lekkoatletów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Jelcze z Raciborza
Pancerne starcie
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Polski Gnom
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Kajakiem na światowe podium
Rakietowcy na Hawajach
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Paliwowy krwiobieg NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
PKW Irak zostaje w Jordanii
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO