moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy szef logistyki 1 Brygady

Podpułkownik Mirosław Giel został nowym szefem logistyki 1 Brygady Logistycznej. Uroczysta zbiórka z okazji powitania oficera na nowym stanowisku oraz wręczenia aktu mianowania na stopień podpułkownika odbyła się 6 maja 2013 r.


Ppłk Mirosław Giel dotychczas pełnił obowiązki zastępcy dowódcy – szefa Sztabu 3 Batalionu Logistycznego 1 Brygady Logistycznej w Mostach. W trakcie swojej kariery przeszedł szereg stanowisk w zdecydowanej większości związanych z logistycznym zabezpieczaniem jednostek i jak sam przyznaje powierzenie mu stanowiska w największej jednostce logistycznej w kraju odbiera jako wyróżnienie oraz pozytywne podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i doświadczenia.

Zastępca dowódcy brygady płk Krzysztof Tokarczyk ciepło przywitał nowo wyznaczonego oficera, życzył mu wielu sukcesów w kierowaniu logistyką i podejmowania dobrych decyzji. –  Obejmuje pan jedno z najważniejszych stanowisk w 1 Brygadzie Logistycznej, wymagające dużej wiedzy fachowej, operatywności, a przede wszystkim postrzegania działalności logistycznej jednostki w bardzo szerokim spektrum. Patrząc przez pryzmat dotychczasowej służby i wykonywanych zadań można z dużym spokojem prognozować, iż wybór właśnie pana kandydatury na stanowisko szefa logistyki pozwoli zaspokoić oczekiwania jednostki i sprostać oczekującym na realizację zadaniom – powiedział zastępca dowódcy.

Nowo mianowany szef logistyki serdecznie podziękował wszystkim za przybycie na uroczystość oraz zapewnił o swojej gotowości do przystąpienia do realizacji zadań. – Awans na to stanowisko traktuję jak wielkie wyróżnienie i uznanie mojej dotychczasowej pracy. Zdaję sobie także sprawę, jak bardzo wymagające jest kierowanie działalnością logistyczną jednostki składającej się z 9 zróżnicowanych pod względem zakresu odpowiedzialności i specyfiki zadań batalionów, rozlokowanych w 5 garnizonach całej północnej Polski i dodatkowo odpowiedzialnej za wypełnianie zobowiązań sojuszniczych oraz logistyczne wsparcie polskich kontyngentów wojskowych poza granicami kraju. Z tą świadomością dziś wszystkich zapewniam, iż użyję całej swojej wiedzy i doświadczenia, aby pokierować tym sprawnie skonstruowanym mechanizmem i sprostać oczekiwaniom, jakie przede mną postawiono. Bardzo liczę na wsparcie w pierwszych momentach pracy, za które z góry wszystkim serdecznie dziękuję – powiedział ppłk Mirosław Giel.

Po części oficjalnej wszyscy zebrani mogli złożyć nowo mianowanemu szefowi logistyki gratulacje i życzenia dalszej pomyślnej służby.

Źródło: kpt. Paweł Wąsowicz/ 1 BLog

PZ

autor zdjęć: Roman Misiak

dodaj komentarz

komentarze


Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ewakuacja Polaków z Izraela
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Pancerny kot w polskim wojsku
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Planowano zamach na Zełenskiego
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Bezpieczniejsza Europa
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
„Różycki” zwodowany
BWP-1 – historia na dekady
Ratownik w akcji
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Inwestycja w żołnierzy
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Śmierć gorsza niż wszystkie
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Prezydent na wschodniej granicy
Święto sportów walki w Warendorfie
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Pracowity pobyt w kosmosie
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Strażnicy polskiego nieba
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Flyer, zdobywca przestworzy
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Świat F-35
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Czarna Pantera celuje
Kajakami po medale
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Dzieci wojny
Wypadek Rosomaka
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Drukowanie dronów
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
The Power of Infrastructure
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Podróż w ciemność
Broń przeciwko wrogim satelitom
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Podejrzane manewry na Bałtyku
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Policjanci w koszarach WOT
Wyższe stawki dla niezawodowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO