moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Stargardzcy saperzy ratują życie

Z inicjatywy prezesa Wojskowego Klubu „Saper” przy 2 Stargardzkim Batalionie Saperów, starszego kaprala Jacka Łagiewki oraz przy zaangażowaniu dowódcy 2 Batalionu Saperów. podpułkownika Sławomira Szwemina, w Stargardzie zorganizowano akcję krwiodawstwa.

Do żołnierzy w minionym miesiącu przyjechała Terenowa Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina. W honorowej zbiórce krwiodawstwa uczestniczył wicestarosta i prezes Polskiego Czerwonego Krzyża ze Stargardu Szczecińskiego, Marek Stankiewicz.

Hasło cyklicznej akcji krwiodawstwa brzmi: Pomyśl o tym, dzięki krwi jesteś w stanie uratować komuś życie. Kto wie może w przyszłości także będziesz jej potrzebował.

Zgodnie z hasłem stargardzcy saperzy oraz pracownicy cywilni wojska, a także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie kolejny raz przystąpili do honorowej akcji oddawania krwi, dla tych którzy jej najbardziej potrzebują.

Jak to wygląda? Oddanie krwi to nic trudnego:

Chcąc oddać krew na początku powinieneś wypełnić specjalistyczną ankietę dotyczącą aktualnego stanu zdrowia, przebytych chorób, itp. Następnie zostanie pobrana próbka krwi, na podstawie której można stwierdzić, czy możesz w tym dniu oddać krew. Jeśli wyniki są prawidłowe, możesz zająć wygodną pozycję na specjalnie dostosowanym fotelu i oddać krew, dokładnie 450 ml. Po jej oddaniu jest czas na odpoczynek i regenerację sił. By wyrównać utracony poziom kalorii, otrzymujesz posiłek regeneracyjny oraz prawo do dnia wolnego od pracy.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem akcji pobrania krwi i twojego dobrego samopoczucia czuwa specjalistyczny personel medyczny. Saperzy wiedzą, że oddając krew, ratują życie innym, co daje im satysfakcję z włączenia się do cyklicznej akcji krwiodawstwa. Mamy nadzieję, że chętnych do oddawania krwi z każdą kolejną akcją będzie przybywać.

Źródło: Judyta Młynarczyk, ppor. Agnieszka Pytko

PZ

autor zdjęć: Arch. 2 bsap

dodaj komentarz

komentarze


Planowano zamach na Zełenskiego
 
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Kajakami po medale
Wypadek Rosomaka
Pracowity pobyt w kosmosie
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Strażnicy polskiego nieba
Świat F-35
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Podróż w ciemność
Flyer, zdobywca przestworzy
„Różycki” zwodowany
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Broń przeciwko wrogim satelitom
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Śmierć gorsza niż wszystkie
Pancerny kot w polskim wojsku
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Policjanci w koszarach WOT
Bezpieczniejsza Europa
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Musimy być szybsi niż zagrożenie
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Święto sportów walki w Warendorfie
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Inwestycja w żołnierzy
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Ratownik w akcji
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Ewakuacja Polaków z Izraela
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czarna Pantera celuje
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Wyższe stawki dla niezawodowych
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Podejrzane manewry na Bałtyku
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Drukowanie dronów
The Power of Infrastructure
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Prezydent na wschodniej granicy
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Nie żyje żołnierz PKW Irak

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO