moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Na ostatniej zbiórce

Osiemnastu oficerów Dowództwa Sił Powietrznych po raz ostatni wystąpiło – jako czynni żołnierze – w mundurach galowych. 31 stycznia będzie dla nich ostatnim dniem służby, postanowili odejść do rezerwy.

Szeregi lotników opuszczą z Dowództwa Sił Powietrznych: generał brygady pilot Stefan Rutkowski (szef wojsk lotniczych – zastępca szefa szkolenia), pułkownicy: Stanisław Babiarz (szef Oddziału Zastosowania Bojowego w Szefostwie Wojsk Radiotechnicznych), Marek Drumowski (zastępca szefa Zarządu Dowodzenia i Łączności A-6), Maciej Kokociński (szef Oddziału Organizacji Dowodzenia w Zarządzie A-6), Szymon Kobiela (szef Oddziału Planowania Materiałowego w Zarządzie Planowania Logistycznego A-4), Piotr Krzemiński (szef Oddziału Łączności Radiowej i Ubezpieczenia Lotów w A-6), Piotr Radziemski (szef Oddziału Kontaktów Zagranicznych w Zarządzie Operacji Lotniczych), Wojciech Rak (szef Oddziału Zastosowania Bojowego w Szefostwie Wojsk Obrony Przeciwlotniczej), Krzysztof Szopiński (szef Oddziału Służby Wysokościowo-Ratowniczej w SWL), Waldemar Ząbek (szef Oddziału Szkolenia w Szefostwie Szkolenia) oraz podpułkownicy: Jacek Dufek (Oddział Organizacji Dowodzenia w A-6), Zbigniew Kłys (szef Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i Systemów Teleinformatycznych w POIN), Janusz Koliński (szef Wydziału Topograficznego w Zarządzie Rozpoznania i Walki Elektronicznej A-2), Janusz Stąporek (Oddział Wojsk OPL w Szefostwie WOPLiRt) i Paweł Szczukocki (Oddział Organizacyjny Zarządu Zasobów Osobowych A-1), a także majorowie: pilot Andrzej Borowy (oddelegowany z rezerwy kadrowej MON), Marek Kurpis (Oddział Szkolenia SIL w SWL) i Jarosław Medaj (Wydział Uzbrojenia i Sprzętu w Zarządzie A-2).

Odchodzących na emeryturę pożegnali dowódca SP generał broni pilot Lech Majewski, kierownicza kadra DSP, dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej generał dywizji pilot Leszek Cwojdziński i rektor-komendant WSOP generał brygady pilot Jan Rajchel, a także współpracownicy z zarządów i oddziałów.

Generał Majewski wręczył im listy gratulacyjne i upominki, a generałowi Rutkowskiemu przyznany przez ministra kordzik honorowy. Dowódca Sił Powietrznych życzył żegnanym sukcesów na cywilnej drodze życia, zachęcał do pozostania członkami lotniczej rodziny i prosił o przekazanie podziękowań rodzinom za ich wyrozumiałość w towarzyszeniu żołnierskiej karierze mężów i ojców. Szczególnie słowa uznania skierował do generała Rutkowskiego, przedstawiając przebieg jego służby. Przyznał, że Siły Powietrzne tracą utalentowanego pilota, instruktora i dowódcę, ale wychował i wyszkolił on grono następców, którzy będą kontynuowali sprawy prowadzone przez odchodzącego ze służby szefa wojsk lotniczych.

W imieniu kończących służbę za wspólnie spędzone lata podziękował właśnie generał Rutkowski. – W ostatnich latach udało się stworzyć zespół specjalistów, który ustabilizował sytuację w Siłach Powietrznych i zadbał o to, aby funkcjonowały one bezpiecznie. Dziękuję generałowi Majewskiemu oraz wszystkim współpracownikom za to, co udało nam się zrobić. Życzę dalszej bezpiecznej służby.

Po przemówieniach obecni na zbiórce stanęli do „rodzinnego” zdjęcia z kierowniczą kadrą DSP, następnie wpisali się do księgi pamiątkowej dowództwa, po czym nastąpiło osobiste składanie życzeń i podziękowań odchodzącym do rezerwy oficerom.

Źródło: ppłk Artur Goławski/ DSP

PZ

autor zdjęć: Anna Rudnicka

dodaj komentarz

komentarze


Jest nowy rząd, ale bez zmian w MON-ie
 
Kolejne Kraby dla wojska
Pierwsza Gala Sportu Dowództwa Generalnego
Sokół czuwa w Tatrach
32 krążki pływaków-żołnierzy
Realia, a nie teoria
Jak chronić granicę? Polacy podpowiedzą Finom
Certyfikacja Eurokorpusu
Drużyna Invictus Games z prezydenckim wsparciem
Spoczęli w ojczyźnie
JEF, czyli odpowiedź dla Rosji
Unijna pomoc dla Ukrainy
Kolejne zakupy dla wojska
Zawiszacy na manewrach u sąsiadów
Wszystkie Pilice w wojsku
Terytorials na etacie
Powstaje raport o stratach wojennych zadanych przez ZSRS
Ekspresowa pomoc
Zwycięstwo bez zwycięstwa
Po pierwsze rehabilitacja
Szef MON-u o planach obrony kraju
PKW Orlik gotowy na misję
Polka najlepsza w finale Pucharu Świata
Wojska specjalne dostały kolejne Black Hawki
Zimowy test dobrowolsów
Fiński debiut w Sojuszu
Jubileuszowy i rekordowy Maraton Komandosa
Wyższe diety dla przeciwlotników i radiotechników
Futsal na zakończenie rywalizacji
Out of the Shadow
Loty M-346 wstrzymane
Misja: obronić Finlandię
Ile powołań do wojska w 2024 roku?
Dodatkowe świadczenie dla przyszłych kierowców wojskowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Z okazji urodzin wielkiego Polaka
Ostatni lot płk Skarżyńskiego
Zielony talizman Polaków
Żołnierze wojsk rakietowych i artylerii świętują
Ukraińska armia szkoli się w Wędrzynie
Polski dzień strzelania w Rumunii
IPN zidentyfikował kolejne 20 ofiar totalitaryzmów
AW101 już w Darłowie
Prosto do szturmu
Panczenistka i szpadzistka na podium Pucharu Świata
PKW Orlik już w Estonii
Debiutancka misja Hugina
Saperzy na wschodzie Polski
Pathfinder – najlepszy zwiadowca
Abramsy jadą na ukraiński front
Operacja NATO przy granicy z Rosją
Polsko-koreańskie rozmowy
Orka po koreańsku
Co może Hugin
Podchorążowie świętują
Sportowcy CWZS-u czekają na wasze głosy
PGZ rośnie w siłę
Wojsko Polskie ma nowych oficerów
Wiara bez wiedzy
Uwolnić zakładników
Porozumienie Sikorski-Stalin
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Laserowa rewolucja
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej pieniędzy na wojskowe mundury

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO