moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tytan z wrocławskiej Brygady Łączności

Kapral Jakub Bolanowski, żołnierz 10 Wrocławskiej Brygady Łączności, zdobył tytuł mistrza podczas Światowych Mistrzostw XPC World Cup oraz WRPF World Power Festival w trójboju siłowym. W kategorii +140 kg open osiągnął imponujący wynik 930 kg, zdecydowanie wyprzedzając rywali.

Złoto wywalczone determinacją
Kapral Bolanowski sięgnął po tytuł Mistrza Świata oraz Mistrza Służb Mundurowych w trójboju siłowym. Jego wynik to efekt wielomiesięcznych przygotowań, konsekwencji i ogromnej determinacji. „Przygotowania do zawodów trwały wiele miesięcy. Rezygnacja z życia towarzyskiego, ścisła dieta oraz codzienne, wyczerpujące treningi wymagały dużego poświęcenia zarówno fizycznego, jak i psychicznego” – podkreśla kapral Jakub Bolanowski.

Jak zaznacza, jednym z największych wyzwań było pogodzenie intensywnych treningów ze służbą wojskową. Sukces nie byłby możliwy bez wsparcia przełożonych i kolegów z brygady. „Dowództwo oraz koledzy z jednostki okazali mi ogromne wsparcie zarówno organizacyjne, jak i mentalne. To dla mnie zaszczyt reprezentować żołnierzy naszej brygady” – dodaje.

REKLAMA

Dyscyplina dla najwytrwalszych

Trójbój siłowy to wymagająca dyscyplina sportowa, obejmująca trzy konkurencje: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. O końcowym wyniku decyduje suma najlepszych podejść w każdej z nich. Startując w najcięższej kategorii wagowej, kapral Bolanowski rywalizował z czołowymi zawodnikami i udowodnił swoją dominację.

Mistrz w mundurze

Koledzy i przełożeni podkreślają, że mimo spektakularnych sukcesów pozostaje jest osobą skromną. „Światło jupiterów nie jest dla niego ważne, Bolo to na co dzień skromny, opanowany profesjonalista, który chętnie służy pomocom swoim kolegom”– mówią.

Imponujący dorobek

Kapral Jakub Bolanowski może pochwalić się tytułami Mistrza Światowych Mistrzostw XPC World Cup podczas których zdobył dwa złote medale w kategorii cywilnej i mundurowej z łącznym wynikiem 930 kg oraz mistrza WRPF World Power Festiwal 2025r również w kategoriach cywilnej i mundurowej z wynikiem 910 kg.
Jego sukces to powód do dumy dla całej 10 Wrocławskiej Brygady Łączności oraz dowód na to, że służbę wojskową można skutecznie łączyć z rozwojem sportowej pasji.

Tekst: mjr Piotr Bastkowski/ 10 BŁ

red. PZ

autor zdjęć: 10 WBŁ, archiwum Jakuba Bolanowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Coraz więcej Alpha Scramble
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Pokolenie NATO
„Wicher” na wodzie
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Abordaż z polskim wsparciem
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Gorący lipiec PKW Łotwa
Młodzi medycy na poligonie
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Powietrzna defilada
Nowi generałowie na święto wojska
Walka, entuzjazm i nadzieja
Kartki sercem malowane
Flanka pod strażą
Wicher na morzu
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Pamięć, która zobowiązuje
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
MON i MSZ o szczycie NATO
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Szkolenia na pomostówkę
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Ostatnie szlify przed defiladą
Azjatycka szansa
PGZ o koalicji antybalistycznej
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Oni strzegą naszego spokoju
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Bataliony przyszłości
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Nowy ośrodek badań WIML
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Próba przed morską paradą
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Wsparcie ma znaczenie
Legion Medyczny na poligonie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Generał w niewoli
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Z prądem i pod prąd
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO