moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wesołego Alleluja!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy prezydent Andrzej Duda, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, dowódcy i kapelani wojskowi życzą żołnierzom i pracownikom Wojska Polskiego zdrowia, nadziei i żołnierskiego szczęścia! W tym świątecznym czasie szczególnie ciepło pomyślmy o tych, którzy pełnią służbę na posterunkach z dala od rodzinnych domów.

 

Szanowni Czytelnicy i Redaktorzy „Polski Zbrojnej”!
Szanowni Żołnierze i Pracownicy Cywilni Wojska Polskiego!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Państwu wewnętrznego umocnienia, dobrego odpoczynku i wielu miłych chwil w gronie najbliższych, krewnych i przyjaciół. Życzę Państwu i Państwa Rodzinom pokoju i nadziei wyrastających z przekonania, że – wierni naszym wartościom i tradycjom oraz gotowi wypełniać obywatelskie i zawodowe obowiązki – możemy oczekiwać pomyślnej przyszłości Rzeczypospolitej.

Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego to czas radości i pokrzepienia, jakie niesie ze sobą zwycięstwo życia nad śmiercią, miłości nad strachem, ofiarności nad małodusznością i egoizmem. Słowem: triumf wszystkiego, co legło u podstaw europejskiego etosu rycerskiego i żołnierskiego, idei służby Ojczyźnie i obrony słabszych oraz niezłomnej siły strzegącej pokoju. Ufam, że również dzięki publikacjom „Polski Zbrojnej” etos ten będzie inspirował i wskazywał drogę Żołnierzom i Pracownikom Cywilnym Sił Zbrojnych RP, a także całej naszej wspólnocie narodowej.

Wesołych Świąt!

Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zwierzchnik Sił Zbrojnych RP

 

 

Żołnierze Rzeczypospolitej Polskiej, Szanowni Państwo,

przed nami Wielkanoc – święta w polskiej tradycji bardzo szczególne: to z jednej strony czas zadumy nad cierpieniem i przemijaniem, z drugiej – zapowiedź nadziei i oczekiwania, radości i pojednania. Przypominają nam, że ostatecznie życie triumfuje nad śmiercią, światło nad mrokiem, a dobro nad złem. To również okazja do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi, czasami jedna z niewielu sposobności do odpoczynku w liczniejszym rodzinnym gronie.

Choć trudno się w pełni zrelaksować i cieszyć, gdy tuż za naszą granicą toczy się prawdziwa, okrutna wojna, gdy za nami trudne miesiące politycznych sporów i zawirowań, a i przed nami niełatwy czas zabiegania o to, by Polska była stabilna i bezpieczna – postarajmy się, by te święta były pełne radości i optymizmu. Niech przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego napełni nas spokojem i wiarą, niech będzie źródłem radosnych i spokojnych chwil w obecności osób nam bliskich i dla nas ważnych.

W tym wyjątkowym czasie myślami jestem z żołnierzami, którzy sumiennie i z oddaniem wykonują żołnierskie obowiązki z dala od swoich garnizonów i rodzinnych domów. Niech ten świąteczny czas upłynie im spokojnie i bezpiecznie, we wzajemnej życzliwości, napełniając ich pozytywną energią do dalszego działania. Dziękuję im za profesjonalizm i poświęcenie, a ich rodzinom – za zrozumienie i bezcenne wsparcie.

Wszystkim żołnierzom, rezerwistom, weteranom i kombatantom, a także pracownikom resortu obrony narodowej oraz przedstawicielom instytucji i stowarzyszeń współpracujących z wojskiem życzę serdecznie zdrowych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych radością, miłością i rodzinnym ciepłem. Niech ten wiosenny czas obudzi w nas nowe nadzieje, przyniesie spokój i radość oraz nowe siły do pracy i służby. Niech Zmartwychwstanie i odrodzenie da nam wszystkim siłę do stawiania czoła codziennym wzywaniom i pozwoli z nadzieją spoglądać w przyszłość.

Wesołego Alleluja!

Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceprezes Rady Ministrów, minister obrony narodowej

 

 

Szanowni Państwo,

Święta Wielkiejnocy to w polskiej tradycji czas radości, odrodzenia, nowej energii i nadziei. Dla wielu z nas, żołnierzy i pracowników sił zbrojnych, to także służba i praca. Nie każdy zasiądzie do wspólnego stołu z rodziną, rozdzielą Was odległość i obowiązki w służbie Ojczyźnie.

W ostatnich tygodniach poczucie odpowiedzialności za społeczność, której służycie, stało się dla Was najwyższym nakazem. Jestem dumny z Waszego zaangażowania i poświęcenia.

Bardzo dziękuję wszystkim żołnierzom i pracownikom za bezwarunkową gotowość i ciężką pracę. Serdecznym słowem obejmuję także weteranów i kombatantów. Niech nie zabraknie nam wszystkim zdrowia, siły oraz wzajemnej życzliwości i wsparcia. Niech te Święta Zmartwychwstania Pańskiego wypełnią Wasze serca nadzieją, spokojem i pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość.

Chwil pełnych radości i Bożego Błogosławieństwa!

generał Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
st. chor. sztab. Piotr Smuga, starszy podoficer Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

 

 

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wyjątkowy czas radości i nadziei, który przypomina o triumfie życia nad śmiercią. To także czas pojednania, bliskości i wzajemnej życzliwości.

Myślami jesteśmy z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem pełnią służbę na posterunkach w kraju oraz placówkach i misjach za granicą, z dala od rodzinnych domów. Niech świąteczny czas upłynie im bezpiecznie, w refleksji i spokoju oraz doda energii do podejmowania kolejnych wyzwań i przezwyciężenia przeciwności losu.

Wszystkim żołnierzom, rezerwistom, weteranom, kombatantom oraz pracownikom resortu obrony narodowej życzę zdrowych i radosnych świąt, wypełnionych nadzieją odradzającego się życia, pogody w sercu oraz wyjątkowych spotkań w gronie najbliższych i przyjaciół.

cz.p.o. gen. broni Marek Sokołowski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych

 

 

Szanowni Żołnierze i Pracownicy, Szanowni Czytelnicy,
 
w oczekiwaniu spełnienia obietnic Wielkiej Nocy życzę przede wszystkim, aby był to czas bezpieczny, spędzony w radosnej, wiosennej atmosferze.

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą wypełnione ufnością, że tysiące polskich żołnierzy w kraju oraz na misjach poza jego granicami czuwa nad naszym bezpieczeństwem, abyśmy mogli spędzić ten wyjątkowy czas w spokoju i radości rodzinnych spotkań.

Wszystkim Państwu oraz Państwa najbliższym składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.
 
Ze świątecznym pozdrowieniem,
gen. dyw. Maciej Klisz, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych

 

 

Żołnierze i Pracownicy resortu obrony narodowej!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych chciałbym złożyć Państwu serdeczne życzenia radości oraz wszelkiej pomyślności. Życzę, aby te święta przyniosły wiele spokoju, miłości i nadziei. Wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej życzę również wielu sukcesów oraz satysfakcji z pełnionej służby.

Niech te Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla Państwa czasem radości i wspólnego przeżywania tradycji w gronie najbliższych.

Z wyrazami szacunku oraz najlepszymi życzeniami
gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk, cz.p.o. dowódca wojsk obrony terytorialnej

 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych składam wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i radości. Niech nadchodzący czas będzie dla Was okazją do odpoczynku i zadumy. Niech wypełni Wasze serca nadzieją i doda sił do realizacji wszystkich planów.

Szczególne słowa szacunku kieruję to tych, którzy Święta Zmartwychwstania Pańskiego spędzą z dala od najbliższych, wypełniając obowiązki służbowe. Życzę Wam wytrwałości i pozytywnej energii do dalszego działania.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!

gen. bryg. Tomasz Dominikowski, dowódca Garnizonu Warszawa
st. chor. sztab. Piotr Turczyk, starszy podoficer Dowództwa Garnizonu Warszawa

 

 

Szanowni Państwo,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, spokoju i pogody ducha. Życzę, by w naszych sercach zagościł spokój i nadzieja. Niech Zmartwychwstanie będzie symbolem odrodzenia i napełni Państwa optymizmem i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Wszyscy mamy świadomość, że za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, a najważniejszym zadaniem Państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom. Dla wielu z nas wiąże się to z realizacją zadań z dala od domu. Dziękuję za dotychczasową służbę i pracę żołnierzom, pracownikom, a naszym rodzinom za wsparcie. Szczególne życzenia kieruję do tych, którzy wielkanocny czas spędzą bez swoich bliskich, pełniąc warty, służby i dyżury. Mam nadzieję, że świąteczne chwile mimo wszystko spędzicie wyjątkowo – wśród „wojskowej rodziny”.

Pozdrawiam tych, którzy w Święta Wielkiej Nocy będą realizować zadania w polskich kontyngentach wojskowych i w ramach wojskowych zgrupowań zadaniowych. Dziękuję za Wasz trud i codzienną służbę dla dobra ojczyzny.

Szczególne życzenia kieruję do weteranów, kombatantów, byłych żołnierzy i pracowników. Wasza historia, doświadczenie i duch walki stanowią fundament naszego dziedzictwa wojskowego. Jesteście przykładem honoru, odwagi i patriotyzmu, który przechodzi z pokolenia na pokolenie.

W ten wyjątkowy czas chcę wyrazić wdzięczność za Państwa nieustającą gotowość do służby i pracy, która stanowi fundament naszej siły i bezpieczeństwa narodowego.

gen. dyw. Artur Kępczyński, szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych żołnierzom i pracownikom Sił Zbrojnych RP składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i zasłużonego odpoczynku. Niech będzie to radosny czas spędzony w gronie najbliższych.

Serdeczne życzenia przekazuję także Państwa rodzinom, dziękując im za nieocenioną życzliwość i nieustające wsparcie. Wiem, że bez niego nasi żołnierze i pracownicy nie byliby w stanie wzorowo realizować zadań służbowych. Mam nadzieję, że Wielkanoc będzie czasem pełnym rodzinnego ciepła, nadziei i miłości.

Niestety w tym niespokojnym czasie wielu żołnierzy pełni służbę zarówno w kraju, jak i w polskich kontyngentach wojskowych i nie będzie mogło spędzić świąt z rodzinami. Dziękuję Wam za godne podziwu poświęcenie dla Rzeczypospolitej i życzę bezpiecznego powrotu do domu.

W tych szczególnych dniach nie zapominajmy także o rodzinach żołnierzy, którzy oddali życie, służąc Ojczyźnie. W imieniu całej żandarmskiej społeczności chciałbym złożyć Państwu życzenia spokojnych świąt.

płk Tomasz Kajzer, komendant główny Żandarmerii Wojskowej

 

 

Szanownej Redakcji i Czytelnikom „Polski Zbrojnej”, zwłaszcza Żołnierzom Wojska Polskiego, przesyłam jak najlepsze życzenia z okazji świętowania Zmartwychwstania Jezusa.

To wydarzenie sprawiło, że nadzieja przestała być matką głupich, a stała się matką wierzących. Życzę więc Wam nadziei, że moc płynąca od Zmartwychwstałego Pana pomoże w odniesieniu zwycięstwa nadziei nad rozpaczą, wiary nad zwątpieniem, miłości nad nienawiścią, pojednania nad niezgodą, radości nad smutkiem, pokoju nad wojną w naszym życiu naznaczonym obecnością Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana.

Pokój, będący pierwszym darem Jezusa Zmartwychwstałego, niech wypełni Wasze serca, Wasze rodzinne domy i miejsca codziennej służby wojskowej dla bezpieczeństwa i pokoju naszej Ojczyzny.

Zapewniam o modlitwie, by te życzenia się spełniły i łączę pasterskie błogosławieństwo.

Wiesław Lechowicz, biskup polowy Wojska Polskiego

 

 

Wielkanoc 2024 zaprasza nas wszystkich do zejścia z drogi strachu i niepewności oraz podjęcia drogi nadziei. Często jesteśmy sparaliżowani strachem i nie różnimy się w tym od Tych, które szły namaścić Ukrzyżowanego Jezusa, a wcześniej były świadkami śmierci swojego Mistrza. Trzy Marie, bo o nich mówimy, były bliskie zwątpienia jak i pierwsi uczniowie Jezusa, podobnie jak my w wielu kwestiach życiowych.

Jednak chrześcijański sposób życia charakteryzuje się tym, że nadzieja jest silniejsza niż strach. Nadzieję determinuje fakt, że nie patrzy na swoją korzyść, ale opiera się na miłości do bliźniego. One szły do grobu Jezusa, bo Go kochały. Dlatego wiara, nadzieja i miłość staje się sumą chrześcijańskiej egzystencji. Kto wierzy – rządzi się ufnością, ten, kto ma nadzieję – nie martwi się, a ten, kto kocha, nie rezygnuje z nikogo. To jest, drodzy czytelnicy, duch Wielkanocy – duch odnowy i odrodzenia.

Wielkanoc, święto Zmartwychwstania Pańskiego, była i jest od samego początku najważniejszym świętem chrześcijaństwa. Triumf życia nad śmiercią, zwycięstwo nadziei nad strachem. Tego zwycięstwa nadziei zarówno w służbie, jak i życiu prywatnym w imieniu Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego życzę wszystkim czytelnikom „Polski Zbrojnej”.

wz. ks. ppłk Tomasz Wola, naczelny kapelan – ewangelicki biskup wojskowy

 

 

Chrystus Zmartwychwstał! Zaprawdę Zmartwychwstał!

Trudno sobie wyobrazić większą radość niż świadomość realności istnienia życia wiecznego. Wśród wszystkich żyjących nie ma takiej istoty ludzkiej, która by odnajdywała sens swego życia w jego ostatecznym kresie. O życie walczą nie tylko ludzie, ale też świat zwierząt i otaczająca nas przyroda.

Człowiek, z natury rzeczy, musi widzieć sens w życiu, a nie śmierci. Nadaje go naszemu istnieniu Zmartwychwstanie Pańskie, które zwiastuje, że śmierć została pokonana nie tylko w Samym Jezusie Chrystusie, ale również w każdym człowieku. A zatem nikt nie będzie mógł zrezygnować z możliwości swego wskrzeszenia, bez względu na to, czy wierzy w Zmartwychwstałego, czy też nie. Od tej wiary jednak będą zależały obiektywne skutki, które po nim nastąpią. Dlatego św. Izaak Syryjczyk zauważa, że jedynym prawdziwym grzechem jest „obojętność na Zmartwychwstałego” (Sent, 118).

Życzę nam wszystkim, abyśmy nie byli obojętni na historyczną i zbawienną realność Zmartwychwstania Chrystusa.

abp Jerzy Pańkowski, prawosławny ordynariusz wojskowy

PZ

autor zdjęć: grafika: PZ

dodaj komentarz

komentarze


Krwawa noc pośród puszczy
 
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wojna w świętym mieście, epilog
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Na straży nieba
Śladami ojca
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
They Will Check The Training Results in Combat
Ameryka daje wsparcie
Pytania o europejską tarczę
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Flota Bayraktarów w komplecie
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Mobilne dowodzenie
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Pływacy i maratończycy na medal
Bohater odtrącony
Polki pobiegły po srebro!
I zdobyliśmy!
Armia Andersa w operacji „Honker”
NATO on Northern Track
„Pierwsza Drużyna” na start
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
„Ta ziemia do Polski należy…”
Abramsy w pętli
Pierwsi na oceanie
Zmiany w dodatkach stażowych
Więcej hełmów dla żołnierzy
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Serwis K9 w Polsce
Polska wiktoria na Monte Cassino
Gry wojenne w szkoleniu
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Broń Hitlera w rękach AK
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Układ nerwowy Mieczników
Orzeł dla bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
W obronie wschodniej flanki NATO
Po przeprawie ruszyli do walki
Wioślarze i triatlonistka na podium
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czego można się nauczyć od żołnierzy?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO