moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy wiceszef MON-u

Kolejne zmiany w kierownictwie Ministerstwa Obrony Narodowej. Wicepremier i szef resortu Władysław Kosiniak-Kamysz zadecydował, że jednym z jego zastępców będzie Paweł Zalewski. Polityk do tej pory zajmował się m.in. kwestiami związanymi z Unią Europejską. W resorcie obrony będzie odpowiedzialny za politykę bezpieczeństwa.

„Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak Kamysz wręczył dziś nominację Pawłowi Zalewskiemu na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej”, poinformował w środę rano resort obrony. Jest to już czwarty, obok Cezarego Tomczyka, Pawła Bejdy i Stanisława Wziątka, wiceminister obrony narodowej mianowany przez obecnego szefa MON-u. „Objąłem dziś stanowisko sekretarza stanu w MON odpowiedzialnego za politykę bezpieczeństwa. Dziękuję Panu premierowi za zaproszenie do współpracy”, napisał na portalu X nowy wiceminister.

Paweł Zalewski ma 59 lat i jest absolwentem historii na Uniwersytecie Warszawskim. Był pracownikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Szkoły Głównej Handlowej oraz przedsiębiorcą.

Poseł I, V, VI i IX kadencji Sejmu oraz deputowanym do Parlamentu Europejskiego w latach 2009–2014, gdzie był m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Handlu Międzynarodowego. Podejmował wówczas działania na rzecz integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Mandat X kadencji Sejmu Paweł Zalewski uzyskał, startując z listy Trzeciej Drogi, Polski 2050 Szymona Hołowni. Zasiada w komisjach: do spraw Unii Europejskiej i spraw zagranicznych.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


„Baltops” – co potrafią bezzałogowce
 
Dzień, który zmienił bieg wojny
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Gen. Szkutnik o planach 18 Dywizji
Święto sportów walki w Warendorfie
Setka lotów w „Akcji Serce” za nimi!
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Strażnicy polskiego nieba
Polska natowskim liderem
Nasi czołgiści najlepsi
Gen. Sosabowski upamiętniony
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Misja PKW „Olimp” doceniona
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
K2. Azjatycka pantera
Rakiety dla polskich FA-50
Podejrzane manewry na Bałtyku
Droga do zespołu bojowego GROM
Umarł król, niech żyje król!
Militarny kask z misją
100-lecie Szkoły Orląt w Dęblinie – serwis specjalny
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Ratownik w akcji
Apache’e z szachownicą
O ochronie infrastruktury i morskich szlaków
Ewakuowani Polacy już bezpieczni w kraju
Letni wypoczynek z MON-em
Wykuwanie interoperacyjności
Kolejni Polacy ewakuowani z Bliskiego Wschodu
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
NATO przechodzi do działania
Polacy bezkonkurencyjni w górskich zmaganiach we Włoszech
Wschodnia flanka walczy w przeciwnikiem
Polak w kosmosie!
Kręgosłup dowodzenia Wojskiem Polskim
Współpraca MON-u z weteranami i rezerwistami
Na RBN o jedności w kwestiach bezpieczeństwa
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Planowano zamach na Zełenskiego
Flyer, zdobywca przestworzy
Budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej na ostatniej prostej
Wyższe stawki dla niezawodowych
Nowa dostawa Homarów-K
Podróż w ciemność
Śmierć gorsza niż wszystkie
Nowy rozdział w historii Mesko
DNA GROM-u
Kajakami po medale
Abrams M1A2SEPv3 – wzorzec nowoczesnych czołgów
Ewakuacja Polaków z Izraela
„Baltops” także na lądzie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO