moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie dowodzenia w Iraku

W bazie wojskowej Al Asad miała miejsce ceremonia przekazania dowodzenia pomiędzy dowódcą XII zm. PKW IRAK płk. Romanem Brudło a dowódcą XIII zm. PKW IRAK płk. Grzegorzem Parolem.

Płk Roman Brudło w swoim przemówieniu dokonał podsumowania działalności kontyngentu przez ostatnie sześć miesięcy oraz podziękował swoim podwładnym za wzorową służbę, za rzetelność i zaangażowanie w realizację zadań. - „Chciałbym moim żołnierzom XII zmiany podziękować za ich trud i poświęcenie. Chciałbym podkreślić, iż przepełnia mnie duma i zaszczyt, że mogłem dowodzić takim zespołem ludzi, którzy w najtrudniejszych momentach mnie nie zawiedli, potrafili pokazać swój profesjonalizm, charakter i zaangażowanie a przede wszystkim lojalność, pracowitość i sumienność” - zaznaczył. Dowódca XII zmiany jednocześnie wyraził przekonanie, iż XIII zmiana równie odpowiedzialnie i rzetelnie wykona stawiane przed nią zadanie. Na koniec życzył żołnierzom XIII zmiany spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku, tu w kraju oddalonym od Ojczyzny i najbliższych o 4000 kilometrów.

Płk Grzegorz Parol w swoim wystąpieniu zaznaczył, iż poznał swoich podwładnych podczas szkolenia przygotowującego do misji i jest przekonany, że jego żołnierze będą również wzorowo wypełniać powierzone zadania. Podziękował Dowódcy i żołnierzom XII zmiany, za profesjonalne i sprawne przekazanie obowiązków. Życzył szczęśliwego powrotu do kraju, do oczekujących ich rodzin. Życzył spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych wśród najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Kolejnym etapem uroczystości był uroczysty poczęstunek, serwowany przez Narodowy Element Wsparcia Logistycznego, podczas którego nastąpiła wymiana prezentów, życzeń i gratulacji.

Od dnia przekazania dowodzenia, zadania misji realizować będzie zmiana sformowana przez 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną, której trzon kontyngentu stanowią żołnierze z 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego. Udział Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji ma charakter doradczo-szkoleniowy.

Tekst: mjr Daniel Mazur

red. PZ

autor zdjęć: mjr Marek Sulkowski

dodaj komentarz

komentarze


Kajakiem na światowe podium
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Pancerne starcie
Gen wojownika
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Poskromić kolosa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Jelcze z Raciborza
Wojsko stawia na „armię talentów”
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Baobaby docierają do wojska
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Rakietowcy na Hawajach
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Święto wojska pod hasłem SAFE
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Spadochronowy triumf
Wyścig snajperów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
MON i MSZ o szczycie NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Atak i przejęcie dokumentów
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Polski Gnom
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Wsparcie ma znaczenie
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Innowacje z PERUNA
Ostatnia niedziela…
Azjatycka szansa
Paliwowy krwiobieg NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Odniesione w walce rany łączą
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Śmierć w sercu Azji
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Salto mortale komandosa
Marzenia częściowo spełnione
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Triumf wojskowych lekkoatletów
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Pierwszy krok do Invictusa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Inwestycje w bezpieczeństwo
Test w stratosferze
PKW Irak zostaje w Jordanii
Pieta Michniowska
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO