moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze PKW Orlik 10 wrócili z misji

W 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego 4 kwietnia odbyło się uroczyste powitanie Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik 10.

Ważnym etapem uroczystości było przekazanie dowodzenia PKW Orlik 10 pomiędzy Dowództwem Operacyjnym RSZ a Dowództwem Generalnym RSZ.

Za bezpieczne i pełne poświęcenia wykonanie zadań mandatowych podziękował żołnierzom PKW Orlik 10 dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk pil. Tomasz Jatczak. - Sukces Waszej misji nie wziął się znikąd – zaznaczył dowódca 2SLT. - To lata szkolenia i świetnego przygotowania do realizacji zadań. Udowodniliście, że jako Siły Zbrojne, jako Siły Powietrzne wykonujecie zadania na najwyższym poziomie.

Zwracając się do zebranych, płk pil. Paweł Stajniak, dowódca PKW Orlik 10, powiedział: - Przyszło nam wykonywać zadania mandatowe w czasie szczególnym. Uważam że tylko tak dobrze dobrany personel był w stanie dostosować się do panującej sytuacji i wykonywać zadania mandatowe na tak wysokim poziomie. Dziękuję Wam za ogromny wkład pracy, zaangażowanie i sumienność. To nasz wspólny sukces. Wspólnie jesteśmy w stanie wykonać wszystkie najbardziej wymagające zadania. Jestem dumny z tego że mogłem Wami dowodzić.

Misja Baltic Air Policing (BAP) w ramach wojskowego nadzoru przestrzeni powietrznej Państw Bałtyckich jest prowadzona w oparciu o rotacyjny system dyżurów pełnionych przez kolejne państwa sojusznicze. Państwa NATO wysyłają wojska i myśliwce do ochrony bałtyckiej przestrzeni powietrznej od marca 2004 roku, kiedy Litwa, Łotwa i Estonia zostały członkami NATO. Od tego czasu 14 krajów partnerskich jest zaangażowanych w misję NATO Air Policing w krajach bałtyckich.

Tekst: kpt. Anna Issel

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Anna Issel, Piotr Łysakowski

dodaj komentarz

komentarze


Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Tu nie ma miejsca na błędy
Wypadek w PKW UNIFIL
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Blizny, których nie widzimy
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Początek wielkiej historii
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Bez zmian w emeryturach
Pierwsze pieniądze z SAFE już w Polsce
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
Wsparcie ma znaczenie
Czerwieńsze będą…
Przed misją w Rumunii
Sprawdzian na Bornholmie
Polsko-estońska współpraca
SAFE – czas kontraktów
Groźny incydent w Libanie
Podziemny szpital na trudne czasy
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Bez patosu o misjach
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Roboty saperskie bez tajemnic
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Syndrom Karbali
Adaptacja i realizm
Biało-czerwona na Monte Cassino
SAFE dla Tarczy Wschód
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kraków zaprosił weteranów
Od cyberkursu po mundurówkę
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
NATO i USA o Iranie
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Specjalsi: mała, wielka siła
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Generał z cienia
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Ślady, których nie widać
Ochrona lasu dla obronności
Polsko-kanadyjska współpraca
Drony z SAFE
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Marsz prawdę ci powie
SAFE dla marynarki
Równanie z „Iksem”
Leopardy 2PL na podium
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Tatuaże pod mundurem
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Pierwsze umowy z SAFE
Symbol skupiający wiele znaczeń

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO