moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żandarmi pomagają Powstańcom Warszawskim

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej 17 grudnia przekazali świąteczne paczki podopiecznym Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich.

Funkcjonowanie otwartej w 2018 roku placówki, której celem jest zapewnienie opieki i wsparcia Powstańcom Warszawskim, zostało z powodu pandemii znacząco utrudnione. Na apel Domu odpowiedział Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Efektem nawiązanej współpracy jest objęcie opieką kilkunastu Powstańców Warszawskich. Żołnierze ŻW od wakacji odwiedzają uczestników Powstania Warszawskiego, dbają o ich potrzeby i codziennie dostarczają im obiady.

Przed świętami Bożego Narodzenia w OSŻW w Warszawie zorganizowano dobrowolną zbiórkę pieniędzy na prezenty dla zaprzyjaźnionych Powstańców Warszawskich. Z zebranych środków zakupiono produkty, które zostały wytypowane przez pracowników Domu.

17 grudnia br. komendant Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie płk Sławomir Tęcza przekazał świąteczne paczki prezesowi Stowarzyszenia Monopol Warszawski Januszowi Owsianemu, pomysłodawcy i inicjatorowi utworzenia placówki.

Tego samego dnia żandarmi przekazali prezenty podopiecznym Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Przedświąteczna wizyta żołnierzy ŻW bardzo ucieszyła bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy są bardzo wdzięczni za każdą pomoc i nie szczędzą słów podziękowań dla wszystkich, którzy o nich pamiętają.

Tekst: Sylwia Guzowska

red. PZ

autor zdjęć: Sylwia Guzowska

dodaj komentarz

komentarze


Spadochronowy triumf
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Baobaby docierają do wojska
Poskromić kolosa
Rakietowcy na Hawajach
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Pancerne starcie
Wyścig snajperów
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
MON i MSZ o szczycie NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Święto wojska pod hasłem SAFE
Odniesione w walce rany łączą
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Atak i przejęcie dokumentów
Inwestycje w bezpieczeństwo
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Polski Gnom
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Paliwowy krwiobieg NATO
Marzenia częściowo spełnione
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Śmierć w sercu Azji
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Triumf wojskowych lekkoatletów
Pierwszy krok do Invictusa
Wsparcie ma znaczenie
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ostatnia niedziela…
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wojsko stawia na „armię talentów”
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Pieta Michniowska
Jelcze z Raciborza
Test w stratosferze
Kajakiem na światowe podium
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Azjatycka szansa
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Gen wojownika
Innowacje z PERUNA

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO