moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

W Choszcznie weteranów sprawdzi Gracjan Szadziński

Świetny bokser, zawodnik największej polskiej federacji mieszanych sportów walki KSW, na co dzień trenujący w słynnym klubie Berserkers Gracjan Szadziński poprowadzi zajęcia dla weteranów w ramach 26. odsłony „Projektu Wojownik”, który odbędzie się 22 i 23 września br. w Choszczeńskim Dywizjonie Artylerii Samobieżnej. Gospodarzem spotkania są 12 Brygada Zmechanizowana oraz 14. Zachodniopomorska Brygada OT.

Szadziński wywodzi się przede wszystkim z boksu. W tej dyscyplinie stoczył prawie 100 pojedynków, siedmiokrotnie stawał do walki w formule K-1. Jest medalistą Pucharu Polski, Mistrzostw Polski, turniejów rangi krajowej oraz międzynarodowej zarówno w boksie jak i K-1. Gracjan Szadziński zadebiutował w MMA w 2013 roku. Od 2017 roku związany jest z federacją KSW, w której stoczył 5 walk w kategorii lekkiej. Za pojedynek z Kamilem Szymuszowskim w 2017 roku został wyróżniony nagrodą „występ wieczoru”, natomiast w 2018 roku otrzymał prestiżową nagrodę Heraklesa w kategorii nokaut roku za walkę Paulem Redmondem, który związany był wcześniej z UFC.

Ma za sobą 12 walk zawodowych w MMA. Ośmiokrotnie zwyciężał w oktagonie, w tym sześć razy przez nokaut.

Zajęcia odbędą się zgodnie z ostatnimi zaleceniami resortu zdrowia oraz z ograniczeniami wprowadzonymi w jednostce wojskowej w związku z koronawirusem.

 

Weteranom, po powrocie do kraju czasami trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Mają na to wpływ, nie tylko dramatyczne przeżycia i wspomnienia, ale przede wszystkim potrzeba dopasowania się do warunków panujących w Polsce. Na misji żołnierze poddawani są wielu bodźcom dostarczającym niezwykle duże zastrzyki adrenaliny, co powoduje że żołnierze stają się od niej zależni.

Codzienne patrole, prowadzenie operacji, walka, pomoc dla społeczności lokalnych powodują, że wracając do kraju, ciężko jest im zwolnić i powrócić do „normalnego” funkcjonowania. Oczywiście w wielu przypadkach pojawiają się problemy chorobowe, takie jak chociażby stres pola walki (PTSD). Radzenie sobie z tymi przypadłościami jest procesem złożonym i długoterminowym. Jednym z jego elementów mogłyby być wspólne spotkania i przeżywanie emocji podczas seminariów z walki wręcz. Każdy żołnierz to wojownik i nikt tak dobrze nie nawiąże z nim więzi emocjonalnej, jak inny
wojownik, a jeżeli do tego jeszcze jest autorytetem, to łatwiej osiągnąć zamierzone efekty dydaktyczne i terapeutyczne.

Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa przy współpracy z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej i jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych RP. Pomysłodawcą projektu jest płk Szczepan Głuszczak.

Źródło: Projekt Wojownik

red. PZ

autor zdjęć: Projekt Wojownik

dodaj komentarz

komentarze


Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
 
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Świat F-35
Flyer, zdobywca przestworzy
Ewakuacja Polaków z Izraela
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Pionierski dron
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Podróż w ciemność
Policjanci w koszarach WOT
Wypadek Rosomaka
Święto sportów walki w Warendorfie
Czarna Pantera celuje
Planowano zamach na Zełenskiego
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Specjalsi pod nowym dowództwem
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Strażnicy polskiego nieba
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Podejrzane manewry na Bałtyku
Broń przeciwko wrogim satelitom
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Śmierć gorsza niż wszystkie
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Wyższe stawki dla niezawodowych
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Drukowanie dronów
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Pancerny kot w polskim wojsku
Inwestycja w żołnierzy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Nie żyje żołnierz PKW Irak
NATO przechodzi do działania
Bezpieczniejsza Europa
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Ratownik w akcji
Kajakami po medale
The Power of Infrastructure
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
„Różycki” zwodowany

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO