moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zakończenie szkolenia służby przygotowawczej

30 sierpnia zastępca komendanta Nieetatowego Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej pożegnał żołnierzy, którzy zakończyli 4-miesięczne szkolenie w Błękitnej Brygadzie.

Przez cztery miesiące żołnierze służby przygotowawczej zdobywali umiejętności w każdej dziedzinie wojskowości, szkoląc się w 12 Brygadzie Zmechanizowanej. Szkolenie ukończyło 80 elewów, którzy z oceną pozytywną zdali egzamin po szkoleniu specjalistycznym.

Czteromiesięczne szkolenie kursowe na potrzeby korpusu szeregowych zawodowych było podzielone na dwie części.
W pierwszej części elewi poznali podstawy wojskowego rzemiosła, a po jej zakończeniu przeszli szkolenie specjalistyczne, w czasie którego opanowali umiejętności praktyczne wymagane w danych specjalnościach wojskowych. Doświadczeni żołnierze zawodowi 12 Brygady Zmechanizowanej przekazali ochotnikom podstawową wiedzę i niezbędne umiejętności, jakie powinien posiadać każdy kandydat na żołnierza zawodowego.

Żołnierzy w trakcie zbiórki pożegnał major Maciej Paul, który podziękował im za wytrwałość, włożony trud i zdobyte umiejętności w całym procesie szkolenia. - Dziękuję wszystkim za ogromne poświęcenie podczas szkolenia, dziękuję elewom oraz kadrze, która przez cały ten okres szkolenia przekazywała swoje doświadczenia i spostrzeżenia – mówił mjr Maciej Paul. Najlepsi zostali wyróżnieni odznaką honorową Wzorowy Elew oraz listami gratulacyjnymi, które w imieniu dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej major Paul osobiście wręczył podczas zbiórki.

- Przez cztery miesiące szkolenia nauczyłem się naprawdę wiele. Ogromne doświadczenie oficerów i podoficerów 12 Brygady Zmechanizowanej widziałem podczas różnorodnego szkolenia. Jestem pewny, że wiedza i umiejętności, które zostały mi przekazane przez instruktorów na zajęciach, stanowią doskonała podstawę i bazę do dalszego rozwoju. Cieszę się, że swoją przygodę z wojskiem rozpocząłem właśnie w 12 Brygadzie Zmechanizowanej – powiedział szer. elew. Bartosz Kowalski.

Tekst: por. Bartłomiej Kulesza

red. PZ

autor zdjęć: por. Bartłomiej Kulesza, szer. Piotr Pytel

dodaj komentarz

komentarze


Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Paliwowy krwiobieg NATO
Wyścig snajperów
Dawka wiedzy na trudne czasy
Wielki sukces podchorążych z AMW
Innowacje z PERUNA
Tour przez garnizony
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Pierwszy krok do specjalsów
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Pieta Michniowska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Azjatycka szansa
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Marzenia częściowo spełnione
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Baobaby docierają do wojska
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Kajakiem na światowe podium
MON i MSZ o szczycie NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Prezydent RP o szczycie NATO
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Śmierć w sercu Azji
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Wsparcie ma znaczenie
Atak i przejęcie dokumentów
Ostatnia niedziela…
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Test w stratosferze
Polski Gnom
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Spadochronowy triumf
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Wojsko stawia na „armię talentów”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Poskromić kolosa
W drodze po oficerskie gwiazdki
PKW Irak zostaje w Jordanii
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Morska bryza w dwóch odsłonach
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Odniesione w walce rany łączą
Gen wojownika
Inwestycje w bezpieczeństwo
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Pancerne starcie
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Pierwszy krok do Invictusa
Borsuki i roje dronów
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO