moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Współpraca Polski i Estonii jest silna

Rozmawialiśmy z ministrem obrony na temat wyzwań, jakie przed nami dziś stoją. Współpraca polsko-estońska jest bardzo silna. Jednym z naszych zadań jest np. misja Air Policing – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, po rozmowie z ministrem obrony Estonii.

W piątek szef MON spotkał się w Tallinie z Jüri Luikiem, ministrem obrony Estonii. Rozmowy ministrów dotyczyły sytuacji bezpieczeństwa w regionie oraz wzmacniania współpracy bilateralnej. Jak zaznaczył szef MON jednym z tematów dyskusji były sprawy związane z przemysłem obronnym w kontekście modernizacji armii estońskiej.

Przed rozmowami minister Błaszczak w obecności ministra Luika złożył kwiaty przed pomnikiem Wojny o Niepodległość, który znajduje się w centrum Tallina. Podczas uroczystości obecna była polska kompania honorowa. Polscy żołnierze od piątku uczestniczą w uroczystościach związanych z obchodami 100. rocznicy uzyskania przez Estonię niepodległości.

Wieczorem minister Mariusz Błaszczak złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ORP Orzeł oraz spotkał się z młodzieżą, która płynie w rejsie dookoła świata na Darze Młodzieży. Żaglowiec 20 maja wyruszył z Gdyni w rejs dookoła świata. Odwiedzi 22 porty. Rejs, który odbywa się dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zakończy w styczniu 2019 roku.

W piątek w Estonii w ramach Dnia Polskiego mieszkańcy miasta mogli wysłuchać piosenek w wykonaniu artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego z Polski oraz koncertów muzyków z Orkiestry Wojskowej. Na uliczkach estońskiej Starówki polscy żołnierze prezentowali pokaz musztry paradnej.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Wojciech Król/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Paliwowy krwiobieg NATO
MON i MSZ o szczycie NATO
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Borsuki i roje dronów
Prezydent RP o szczycie NATO
Wsparcie ma znaczenie
Test w stratosferze
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Marzenia częściowo spełnione
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Śmierć w sercu Azji
Ostatnia niedziela…
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Baobaby docierają do wojska
Pierwszy krok do Invictusa
Dawka wiedzy na trudne czasy
Azjatycka szansa
Wojsko stawia na „armię talentów”
Polski Gnom
Atak i przejęcie dokumentów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Pieta Michniowska
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Spadochronowy triumf
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Gen wojownika
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Tour przez garnizony
Innowacje z PERUNA
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Wielki sukces podchorążych z AMW
Poskromić kolosa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kajakiem na światowe podium
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Odniesione w walce rany łączą
Inwestycje w bezpieczeństwo
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Pierwszy krok do specjalsów
PKW Irak zostaje w Jordanii
W drodze po oficerskie gwiazdki
Morska bryza w dwóch odsłonach
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Wyścig snajperów
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Pancerne starcie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO