moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pół wieku 55 Batalionu Remontowego

Żołnierze i pracownicy wojska 55 Batalionu Remontowego oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystej zbiórce z okazji 50. rocznicy utworzenia batalionu.

Zgromadzonych na uroczystej zbiórce gości, wśród których był dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz oraz przedstawiciele Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, lokalnych władz rządowych i samorządowych, delegacje z instytucji i jednostek wojskowych, służb mundurowych, byłych żołnierzy i pracowników wojska, a także organizacji pozarządowych powitał dowódca 55 Batalionu Remontowego podpułkownik Andrzej Rakowski.

W swoim przemówieniu przypomniał historię i tradycje jednostki oraz momenty przełomowe, które wpłynęły na obecny kształt batalionu. Podpułkownik Rakowski wyliczył również najważniejsze zadania zrealizowane przez batalion oraz podsumował: – Dzisiaj z dumą i satysfakcją mogę powiedzieć, że 55 Batalion Remontowy sprostał tej próbie czasu i z powodzeniem, odnosząc sukcesy, rozwija się razem ze zmieniającymi się Siłami Zbrojnymi. Za dotychczasową służbę i pracę podpułkownik Rakowski podziękował żołnierzom i pracownikom wojska batalionu. – Z tej okazji chciałem serdecznie podziękować tym, którzy włożyli swój wkład w rozwój 55 Batalionu Remontowego, tym którzy przyczynili się do każdego z sukcesów, w których batalion miał swój udział.

Podczas uroczystości wręczono decyzje o mianowaniu na wyższy stopień wojskowy, a wyróżniający się żołnierze i pracownicy wojska otrzymali z rąk dowódcy 55 Batalionu Remontowego podpułkownika Andrzeja Rakowskiego odznaki pamiątkowe, listy gratulacyjne i dyplomy za długoletnią pracę zawodową.

Obecny na uroczystościach dowódca 10 Brygady Logistycznej podziękował podpułkownikowi Andrzejowi Rakowskiemu za dotychczasowe osiągnięcia. – Dziękuję za konsekwencję i skuteczność w wykonywaniu zadań, za właściwe zgranie i ukierunkowanie działalności sztabu i podległych pododdziałów. Życzę dalszych osiągnięć w wypełnianiu powierzonych obowiązków, satysfakcji z realizacji zadań, niezmiennie życzę wytrwałości i dobrego zdrowia. Pułkownik Szymon Lepiarz wyraził również uznanie dla żołnierzy i pracowników wojska 55 Batalionu Remontowego. – Serdeczne pozdrowienia kieruję do żołnierzy i pracowników wojska batalionu. Dziękuję za trudną, a czasem i niebezpieczną służbę i pracę, profesjonalizm oraz oddanie sprawie obronności. Życzę kolejnych sukcesów i tego, by nigdy nie zabrakło Państwu inspiracji i motywacji do dalszej służby i pracy.

Przed apelem z okazji święta jednostki personel 55 Batalionu Remontowego wziął udział w mszy świętej w intencji żołnierzy i pracowników wojska oraz ich rodzin, która odprawiona została przez kapelana wojskowego księdza majora Sławomira Gadowskiego w kaplicy garnizonowej 10 Brygady Logistycznej.

Tekst: por. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: por. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Pierwszy krok do Invictusa
Jelcze z Raciborza
Pieta Michniowska
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Baobaby docierają do wojska
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Kajakiem na światowe podium
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Święto wojska pod hasłem SAFE
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Marzenia częściowo spełnione
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
PKW Irak zostaje w Jordanii
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Rakietowcy na Hawajach
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Wyścig snajperów
Inwestycje w bezpieczeństwo
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ostatnia niedziela…
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Polski Gnom
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Test w stratosferze
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wojsko stawia na „armię talentów”
Atak i przejęcie dokumentów
Triumf wojskowych lekkoatletów
Poskromić kolosa
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
MON i MSZ o szczycie NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Śmierć w sercu Azji
Spadochronowy triumf
Innowacje z PERUNA
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Odniesione w walce rany łączą
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Pancerne starcie
Gen wojownika
Azjatycka szansa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Wsparcie ma znaczenie
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Paliwowy krwiobieg NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO