moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Biblioteka AMW im. Lecha Kaczyńskiego

W niedzielę, 12 marca, w Gdyni, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczył w uroczystości nadania Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej imienia Lecha Kaczyńskiego.

Minister Macierewicz podkreślał podczas niedzielnej uroczystości, że nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego – największego polskiego prezydenta w historii Rzeczypospolitej – to wielkie wyróżnienie dla biblioteki, dla Akademii, dla Marynarki i polskiej armii. To wielki zaszczyt i olbrzymie zobowiązanie. Szef resortu przywołał też dorobek zmarłego prezydenta dla polskich Sił Zbrojnych. – Decyzje kluczowe, związane z modernizacją polskiej armii, decyzje kluczowe związane ze strukturą polskiej armii, w tym także te, które zaowocowały przyjęciem ustaw decydujących o nadaniu polskiej armii nowego kształtu personalnego, odrzucającego spuściznę komunistyczną, to jest dorobek Lecha Kaczyńskiego, który będzie towarzyszył armii polskiej już na zawsze.

– Jeżeli tutaj, na Wybrzeże, do Gdyni, do Akademii Marynarki Wojennej wraca prezydent, to musi wrócić także wcześniej czy później dowództwo polskiej Marynarki, bo trudno sobie wyobrazić, by gdzie indziej było dowództwo niż jej prezydent – poinformował szef MON, zapowiadając przeniesienie dowództwa Marynarki Wojennej z Warszawy do Gdyni. – I wróci także modernizacja polskiej Marynarki, i wrócą także niezbędne, nowoczesne skuteczne zmiany, które przyniosą chwałę polskiej Marynarce i skuteczność działania – zapewnił szef MON.

W uroczystości uczestniczyła najbliższa rodzina śp. prezydenta RP.

Biblioteka jest najnowocześniejszym tego typu obiektem na Pomorzu. Data uroczystości nie jest przypadkowa, gdyż w tym dniu mija dokładnie 10 lat od momentu wizyty śp. Lecha Kaczyńskiego w AMW. Był to jedyny urzędujący Zwierzchnik Sił Zbrojnych, który odwiedził Akademię.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Robert Suchy/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Komplet medali wojskowych na ringu
Nadchodzi era Borsuka
Uczelnie łączą siły
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Artylerzyści mają moc!
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Polski „Wiking” dla Danii
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Razem na ratunek
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Czwarta dostawa Abramsów
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Wojsko przetestuje nowe technologie
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Przygotowani znaczy bezpieczni
Nowe zdolności sił zbrojnych
Po co wojsku satelity?
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Holenderska misja na polskim niebie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Poselskie pytania o „OPW z dronem”
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Nowe zasady dla kobiet w armii
Don’t Get Hacked
Militarne Schengen
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Czas na polskie Borsuki
Wojsko ma swojego satelitę!
Kapral Bartnik mistrzem świata
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Medyczna odsłona szkoleń wGotowości
Dzień wart stu lat
Borsuki jadą do wojska!
Zwrot na Bałtyk
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Gdy ucichnie artyleria
Najdłuższa noc
Mundurowi z benefitami
Wojskowa łączność w Kosmosie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
W krainie Świętego Mikołaja
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
BWP made in Poland. Czy będzie towarem eksportowym?
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Z Su-22 dronów nie będzie
Plan na WAM
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Pancerniacy jadą na misję
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Szwedzi w pętli
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Niebo pod osłoną

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO