moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sprawdź swoją wiedzę o marszałku Piłsudskim

Centrum Weterana w Warszawie chce wystawić drużynę weteranów, którzy wezmą udział w internetowym teście wiedzy o marszałku Józefie Piłsudskim. Studio konkursowe będzie się mieścić w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Tam drużyna weteranów zmierzy się 18 marca z reprezentacją Związku Harcerstwa Polskiego i Banku Zachodniego WBK.

Marszałek Józef Piłsudski z grupą oficerów przechodzi przed ftontem zgrupowanych oddziałów. Widoczni od lewej: ppłk Jan Karcz, kpt. Sosiński, płk Władysław Belina-Prażmowski, gen. Daniel Konarzewski. 

– Zachęcam do udziału w teście, bo to fajny pomysł, a przy okazji dobra zabawa – mówi Andrzej Korus, kierownik zespołu edukacji i promocji Centrum Weterana, które szuka chętnych do trzyosobowej drużyny złożonej z uczestników zagranicznych misji.

Test wiedzy o Józefie Piłsudskim będzie odbywał się w internecie. Projekt realizuje Fundacja Rodziny Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Sulejówku przy wsparciu partnerów: Muzeum Józefa Piłsudskiego, Banku Zachodniego WBK oraz Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Fundacja zaprosiła do udziału uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. – Naszym celem jest popularyzacja wiedzy o pierwszym marszałku Polski oraz przybliżenie jego postaci młodym ludziom – mówi Agata Grochowicka z działu promocji Muzeum Józefa Piłsudskiego. Dodaje, że ważne jest także, aby zachęcić nauczycieli do korzystania z ciekawych i aktywnych form edukacji historycznej.

Zakończyła się już rejestracja uczestników, zgłosiło się 250 szkół z całej Polski, w teście weźmie udział około 1500 uczniów. 18 marca będą odpowiadać na pytania internetowo. Jednocześnie w studiu Biblioteki Uniwersyteckiej zasiądą trzy drużyny: weteranów, Związku Harcerstwa Polskiego i Banku Zachodniego WBK, które obok internautów zmierzą się z pytaniami. Uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na około 30 zagadnień, które opracowali historycy Muzeum w Sulejówku (na każdą odpowiedź przewidziano 20 sekund). Całe spotkanie będzie relacjonowane na żywo na stronie www.muzeumpilsudski.pl.

Do testu można się przygotować. Na stronie internetowej testwiedzy.najlepszemedia.pl znajduje się Platforma Wiedzy o Józefie Piłsudskim, są fotografie i artykuły dotyczące marszałka i jego czasów.

Weterani, którzy chcą wziąć udział w teście, proszeni są o kontakt z Andrzejem Korusem, kierownikiem zespołu edukacji i promocji Centrum Weterana w Warszawie. Telefonicznie – pod numerem 261 843 073 lub mailowo: a.korus@wp.mil.pl.

Małgorzata Schwarzgruber

autor zdjęć: Narodowe Archiwum Cyfrowe

dodaj komentarz

komentarze


Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wsparcie ma znaczenie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Rakietowcy na Hawajach
Kajakiem na światowe podium
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Gen wojownika
Atak i przejęcie dokumentów
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
PKW Irak zostaje w Jordanii
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Spadochronowy triumf
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Śmierć w sercu Azji
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Polski Gnom
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ostatnia niedziela…
Pancerne starcie
Marzenia częściowo spełnione
Triumf wojskowych lekkoatletów
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Jelcze z Raciborza
Paliwowy krwiobieg NATO
Pieta Michniowska
MON i MSZ o szczycie NATO
Innowacje z PERUNA
Azjatycka szansa
Pierwszy krok do Invictusa
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Wojsko stawia na „armię talentów”
Test w stratosferze
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Inwestycje w bezpieczeństwo
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Poskromić kolosa
MON szuka dronów do zwalczania dronów
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Wyścig snajperów
Baobaby docierają do wojska
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Święto wojska pod hasłem SAFE
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Odniesione w walce rany łączą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO