moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ruszył IV Rowerowy Rajd Weterana

Żołnierze – weterani misji poza granicami kraju z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej wzięli udział w IV Rajdzie Rowerowym „Zlot Gwiaździsty Weterana”.


„Zlot Gwiaździsty Weterana” to impreza organizowana przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju. Finał zlotu zaplanowany jest na 29 maja w Bydgoszczy. Żołnierze z Opola mają do przejechania około 420 kilometrów. - Weterani z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej po raz pierwszy biorą udział w tym przedsięwzięciu. Do Bydgoszczy na rowerach jedzie sześciu żołnierzy. W pierwszym etapie towarzyszyć nam będzie Żandarmeria Wojskowa, która zabezpieczy przejazd w najbardziej niebezpiecznych odcinkach - mówi dowódca grupy podpułkownik Piotr Matykiewicz, na co dzień dowódca batalionu dowodzenia i zabezpieczenia 10BLog.

W niedzielę, 24 maja, punktualnie o godzinie 12.00 żołnierze opuścili koszary 10 Brygady Logistycznej. W pierwszym etapie rajdu pokonają ponad 80 kilometrów. W miejscowościach, w których zaplanowane zostały przerwy na odpoczynek, weterani odwiedzać będą miejsca pamięci. Dodatkowo prowadzone będą zajęcia w szkołach z młodzieżą, podczas których żołnierze przybliżą uczniom specyfikę służby wojskowej oraz podzielą się doświadczeniami z misji wojskowych poza granicami kraju.

W tegorocznej edycji rajdu bierze udział ponad 60 weteranów z całego kraju. Oprócz żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej do Bydgoszczy wyruszyli weterani m.in. z 1 Pułku Saperów z Brzegu, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 11 Dywizji Kawalerii Pancernej, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, 12 Brygady Zmechanizowanej, 3 Flotylli Okrętów i 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej. Wspólny wjazd weteranów na Rynek Starego Miasta w Bydgoszczy zaplanowany został na dzień 29 maja i będzie jednym z elementów obchodów Dnia Weterana. W programie obchodów jest także uroczysta zbiórka, apel pamięci, spotkanie ministra obrony z weteranami, piknik wojskowy oraz zawody strzeleckie.

Źródło: ppor. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Szwedzi w pętli
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Polski „Wiking” dla Danii
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Kapral Bartnik mistrzem świata
Komplet medali wojskowych na ringu
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Wojsko przetestuje nowe technologie
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Czas na polskie Borsuki
Dzień wart stu lat
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Nowe zdolności sił zbrojnych
W krainie Świętego Mikołaja
Nadchodzi era Borsuka
Mundurowi z benefitami
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Przygotowani znaczy bezpieczni
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Holenderska misja na polskim niebie
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Czwarta dostawa Abramsów
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Wojsko ma swojego satelitę!
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Borsuki jadą do wojska!
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Poselskie pytania o „OPW z dronem”
Militarne Schengen
Gdy ucichnie artyleria
Zwrot na Bałtyk
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Wojskowa łączność w Kosmosie
Razem na ratunek
Uczelnie łączą siły
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
BWP made in Poland. Czy będzie towarem eksportowym?
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Najdłuższa noc
Don’t Get Hacked
Z Su-22 dronów nie będzie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Pancerniacy jadą na misję
Niebo pod osłoną
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Plan na WAM
Nowe zasady dla kobiet w armii
Artylerzyści mają moc!
Po co wojsku satelity?
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO