moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Motoserce” z wojskiem

Na zaproszenie Stowarzyszenia Motocyklistów EAGLES FREE GROUP z Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych włączyło się w VI edycję ogólnopolskiej zbiórki krwi pod nazwą „Motoserce – Motocykliści Dzieciom”.


26 kwietnia w parku Bródnowskim w Warszawie 70 żołnierzy z jednostek podległych DGRSZ przeprowadziło akcję wspierającą tę szczytną ideę. „Motoserce” odbywało się jednocześnie w ponad 50 miastach. Akcji towarzyszyło wiele przedsięwzięć i imprez plenerowych, zachęcających do honorowego oddawania krwi.

Dowództwo Generalne RSZ podczas centralnej imprezy w stolicy zorganizowało pierwszą, dużą akcję promocyjną, gdzie można było zapoznać się z ideą połączonego dowodzenia wszystkimi rodzajami sił zbrojnych, a także ze specyfiką działania i wyposażeniem jednostek wojsk lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej. Żołnierze włączyli się też w akcję krwiodawstwa, zachęcając swoim przykładem gości akcji do oddania krwi, odbieranej przez zespół Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz cywilne stacje krwiodawstwa.


Mimo niesprzyjającej aury, momentami silnych opadów deszczu, stoiska promocyjne i prezentacje sprzętu wojskowego odwiedziło wielu sympatyków wojska i honorowych krwiodawców przybyłych na „Motoserce”.

W akcji promocyjnej wojska lądowe reprezentowały: 1 Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej, która pokazała czołg PT-91 i współczesne uzbrojenie żołnierzy, 9 Brygada Wsparcia Dowodzenia w Białobrzegach z nowoczesnym sprzętem łączności i dowodzenia na pojazdach, 2 Pułk Saperów w Nowym Dworze Mazowieckim ze sprzętem wspomagającym wykonywanie niebezpiecznych zadań saperskich m.in. robotem Inspector, kombinezonem EOD-9 oraz wyposażeniem żołnierzy na misję. Z sił powietrznych na akcję przybyli żołnierze 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego z Dęblina, którzy prezentowali wyposażenie i umundurowanie specjalne pilotów, a także sprzęt używany w szkoleniu pilotów.

Jednostki marynarki wojennej przybliżyły swoją specyfikę pokazami sprzętu wojskowego 3 Flotylli Okrętów, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej oraz Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni. Marynarze pokazali m.in. łódź hybrydową, pojazd podwodny, specjalistyczny sprzęt nurkowy oraz sprzęt ratownictwa morskiego i medycznego. W akcji wzięli udział również przedstawiciele Klubu Marynarki Wojennej Riwiera, a ciekawą prezentację marynarzy uzupełniło stanowisko prezentacji i nauki wiązania węzłów marynarskich.

Wszyscy żołnierze uczestniczący w akcji wykazali ogromne zaangażowanie i profesjonalizm. Nikogo nie zraziła deszczowa pogoda, a dobre nastroje podtrzymywały pozytywne wieści o dużej frekwencji w punktach poboru krwi, co było sednem imprezy w parku Bródnowskim. Dziękuję wszystkim żołnierzom za udział w akcji!

Tekst: ppłk Mirosław Mika/ koordynator akcji z ramienia DGRSZ, kmdr ppor. Robert Biernaczyk/ CSzMW

red. PZ

autor zdjęć: ppłk Mirosław Mika, kmdr ppor. Robert Biernaczyk

dodaj komentarz

komentarze


Morska bryza w dwóch odsłonach
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Marzenia częściowo spełnione
Wyścig snajperów
Inwestycje w bezpieczeństwo
Spadochronowy triumf
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Pierwszy krok do Invictusa
Wsparcie ma znaczenie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
W drodze po oficerskie gwiazdki
Wielki sukces podchorążych z AMW
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Paliwowy krwiobieg NATO
Tour przez garnizony
Kajakiem na światowe podium
Śmierć w sercu Azji
Borsuki i roje dronów
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pieta Michniowska
Pierwszy krok do specjalsów
Polski Gnom
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Dawka wiedzy na trudne czasy
Gen wojownika
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wojsko stawia na „armię talentów”
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
MON i MSZ o szczycie NATO
Innowacje z PERUNA
Pancerne starcie
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Ostatnia niedziela…
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Azjatycka szansa
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Test w stratosferze
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Baobaby docierają do wojska
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Atak i przejęcie dokumentów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Prezydent RP o szczycie NATO
Poskromić kolosa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO