moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dzięki Wam cieszymy się Wielkanocą

Przed nami piękne Święta Wielkanocne, zapowiadające triumf życia nad śmiercią i wiary nad zwątpieniem. W naszej kulturze stanowią one szczególny okres radości, życzliwości, bliskości i pojednania. Są zarazem okazją do pielęgnowania ojczystych zwyczajów i spotkań w gronie rodzinnym – pisze gen. broni pil. Lech Majewski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.

My, wojskowi, w tym świątecznym czasie myślimy często o tych, którzy przebywając na licznych posterunkach w kraju oraz placówkach i misjach za granicą, nie mogą zasiąść z rodzinami przy pięknie przystrojonych stołach. Wielu z nas spędziło już na służbie Wielkanoc i rozumiemy, jak bardzo ważna jest w takich chwilach każda forma wsparcia. Z tym większą wdzięcznością łączymy się więc myślami z żołnierzami, którym w tym roku przyszło wypełniać powinności w koszarach, w sztabach, na misjach w Afganistanie, na Bałkanach, w Afryce. To dzięki nim my, nasi rodacy i sojusznicy możemy cieszyć się spokojną atmosferą Wielkanocy.

Z okazji zbliżających się świąt tym, którzy spędzą je na służbie, ale także całej naszej wojskowej rodzinie, weteranom i kombatantom życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Szczególnie ciepłe słowa kieruję do rodzin, które wspierają nas na co dzień, dodając sił i otuchy w trudnych chwilach. Życzę naszym małżonkom, dzieciom, rodzicom i rodzeństwu, aby każdy z nadchodzących dni dostarczał wielu powodów do radości i satysfakcji. Życzę wszystkim ciepłej, szczęśliwej, domowej Wielkanocy oraz nowej nadziei, którą niesie odradzające się życie.

Wesołego Alleluja!
Mokrego śmigusa-dyngusa!

gen. broni pilot Lech Majewski
dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych

dodaj komentarz

komentarze


F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Holenderska misja na polskim niebie
Sportowcy podsumowali 2025 rok
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Dzień wart stu lat
Artylerzyści mają moc!
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Polski „Wiking” dla Danii
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
Nowe zasady dla kobiet w armii
Militarne Schengen
Amunicja od Grupy WB
Zawiszacy przywitali Borsuki
Smak służby
Combat 56 u terytorialsów
Pancerniacy jadą na misję
Pierwsze spojrzenie z polskiego satelity
Obywatele chcą być wGotowości
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Niebo pod osłoną
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Śnieżnik gotowy na Groty
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Mundurowi z benefitami
Operacja „Szpej” nigdy się nie skończy
Nowe Warmate dla wojska
Plan na WAM
Święto sportowców w mundurach
Kadłub ORP „Wicher” w drodze do stoczni
Pomagaj, nie wahaj się, bądź w gotowości
Kontrakt na ratowanie życia
Niemieckie wsparcie z powietrza
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Nowe zdolności sił zbrojnych
Gdy ucichnie artyleria
W ochronie granicy
Jaśminowe szkolenia na AWL-u
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Najdłuższa noc
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Wszystkie Kormorany na wodzie
Orka na kursie
Kalorie to nie wszystko
Zawiszacy przywitali pierwsze Borsuki
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Gala Boksu na Bemowie
Szef MON-u podsumował rok działania ustawy o obronie cywilnej
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Najlepsze projekty dronów nagrodzone przez MON
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Wojsko ma swojego satelitę!
Szwedzi w pętli
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Wojskowa łączność w Kosmosie
Satelita MikroSAR nadaje

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO