moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Egzaminy do Szkoły Podoficerskiej

Ponad 500 kandydatów z jednostek wojskowych bierze udział w egzaminach do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.


Kilkudniowe zmagania o miejsce na dowódczym kursie zgromadziły kandydatów z jednostek wojskowych z całego kraju. Kandydaci z korpusu szeregowych zawodowych „walczą” o 250 miejsc. To rekordowa liczba kandydatów skierowanych na egzaminy przez jednostki.

Egzaminy składają się z kilku etapów: I etap – sprawdzian z wychowania fizycznego, II etap – testy i sprawdziany z wiedzy teoretycznej i praktycznej, III etap – rozmowa kwalifikacyjna.

Egzamin 1 kwietnia rozpoczęła zbiórka i złożenie meldunku przez komendanta Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych starszego chorążego sztabowego Marka Kajko komendantowi Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych pułkownikowi Piotrowi Kriese. – Egzamin to przepustka do kariery w korpusie podoficerskim, ale egzaminu wstępnego do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych nie można zaliczyć z marszu,  bez gruntownego przygotowania – powiedział w trakcie rozpoczęcia starszy chorąży sztabowy Marek Kajko.

Egzaminy wstępne potrwają do czwartku, 3 kwietnia. W piątek odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników. 250 najlepszych kandydatów rozpocznie 6-miesięczny kurs w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Tekst: chor. Marcin Szubert

red. PZ

autor zdjęć: chor. Marcin Szubert

dodaj komentarz

komentarze


Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Cyfrowa niedyskrecja
Morska bryza w dwóch odsłonach
Borsuki i roje dronów
Wsparcie ma znaczenie
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Mundur i bokserskie rękawice
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Przełomowe porozumienie
Prezydent RP o szczycie NATO
Tour przez garnizony
Spadochronowy triumf
Polski Gnom
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wojsko stawia na „armię talentów”
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Pieta Michniowska
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Integracja F-35 rozpoczęta
Dawka wiedzy na trudne czasy
Szerszeń z Sochaczewa
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
W drodze po oficerskie gwiazdki
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Saperzy w akcji pod wodą
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Połączeni na Bałtyku
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Poskromić kolosa
Ostatni lot „Pałera”
Baobaby docierają do wojska
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Nowa koalicja dronowa
Wielki sukces podchorążych z AMW
Paliwowy krwiobieg NATO
Pierwszy krok do specjalsów
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
MON i MSZ o szczycie NATO
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Marzenia częściowo spełnione
Śmierć w sercu Azji
Gen wojownika
PKW Irak zostaje w Jordanii
NATO zwiększy produkcję broni
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Sportowa rewolucja na AWL-u
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Ostatnia niedziela…

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO