moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Książka „Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata”

Nie ma książki, która przedstawiałaby panoramę XIX wieku z taką wnikliwością, rozmachem i pasją, jak dzieło Jürgena Osterhammela. Na kartach tej książki rewolucje,  wojny napoleońskie, Pax Britannica, Dziki Zachód czy dominacja i arogancja Europy ukazane są z niezwykłą mocą i  plastycznością.

Autor z pasją opisuje osiągnięcia epoki industrializacji: maszynowe przyspieszenie, ruchy emancypacyjne czy triumfalny pochód filmu, ale też jej upiory: krwawe wojny, 16-godzinny dzień pracy, anarchię w rachubie czasu czy komercyjne wystawianie na widok publiczny „osobliwych” ludzi. Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata" to nie tylko wybitna praca historyczna, ale przede wszystkim wciągająca lektura, od której trudno się oderwać.

Publikacja jest niespotykanym dotychczas na polskim rynku księgarskim kompendium wiedzy o wieku niesamowitych przeobrażeń. Potężne dzieło życia Osterhammela należy do grona nielicznych wielkich narracji, które ogarniają całe XIX stulecie. Obok bogactwa faktów i interpretacji prezentuje szeroką paletę barw epoki. To także książka, która mimo swojego pozornego „ciężaru” gatunkowego nie przytłacza formą narracji. To się po prostu dobrze czyta.

Jest to również niepowtarzalna pozycja edytorska (ponad 1200 stron, kolorowe ilustracje, twarda oprawa).

Jürgen Osterhammel to wybitny niemiecki badacz dziejów, znany z bezkompromisowego podejścia do historii. Jego zainteresowania naukowe to kolonializm, historia Eurazji od XVIII wieku i teoria historiografii. Wykładał w London School of Economics oraz na uniwersytetach w Kassel, we Fryburgu, Hagen, Genewie, Konstancji. W 2010 roku zdobył Gottfried Wilhelm Leibniz Prize.

Jürgen Osterhammel, „Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata”, Wydawnictwo Poznańskie 2013.

Książka dostępna jest na: www.wydawnictwopoznanskie.com

„Polska Zbrojna” objęła publikację patronatem medialnym.

 

PZ

autor zdjęć: Wydawnictwo Poznańskie

dodaj komentarz

komentarze


Baobaby docierają do wojska
Wsparcie ma znaczenie
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Spadochronowy triumf
Polski Gnom
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pierwszy krok do Invictusa
Inwestycje w bezpieczeństwo
Azjatycka szansa
Paliwowy krwiobieg NATO
Ostatnia niedziela…
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Wojsko stawia na „armię talentów”
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Wyścig snajperów
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Gen wojownika
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Test w stratosferze
Dawka wiedzy na trudne czasy
Poskromić kolosa
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Pancerne starcie
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Odniesione w walce rany łączą
Tour przez garnizony
PKW Irak zostaje w Jordanii
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Marzenia częściowo spełnione
Innowacje z PERUNA
Pierwszy krok do specjalsów
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Śmierć w sercu Azji
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Atak i przejęcie dokumentów
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kajakiem na światowe podium
W drodze po oficerskie gwiazdki
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Pieta Michniowska
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Prezydent RP o szczycie NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Borsuki i roje dronów
Wielki sukces podchorążych z AMW
Morska bryza w dwóch odsłonach
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
MON i MSZ o szczycie NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO