Tłumy przyszłych maturzystów odwiedziły ostatnio Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych. Ponad 300 osób chciało się dowiedzieć, jak dostać się na studia na wrocławskiej uczelni. Kandydaci na kierunki wojskowe i cywilne będą mieli taką szansę również w najbliższy piątek podczas Dni Otwartych szkoły.
Zainteresowanie studiami na wrocławskiej uczelni jest bardzo duże. – U nas nie tylko zdobywa się wiedzę w konkretnej dziedzinie, ale przede wszystkim uczy na takich specjalnościach, które potem gwarantują znalezienie atrakcyjnej pracy – zapewnia mjr Piotr Szczepański, rzecznik uczelni.
Szkoła oferuje dwa kierunki na studiach wojskowych i cztery na cywilnych. Od 2010 roku cywile mogą studiować bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie, inżynierię bezpieczeństwa i socjologię. W nadchodzącym roku akademickim na chętnych na tych kierunkach czeka około 1300 miejsc. Ci, którzy wiążą swoją przyszłość z wojskiem, mogą wybrać między zarządzaniem i inżynierią bezpieczeństwa. Szkoła przyjmie 158 osób.
– Chcemy, żeby podczas Dni Otwartych zainteresowani poczuli klimat naszej szkoły i u źródła dowiedzieli się, jak zwiększyć swoje szanse, by się dostać – dodaje mjr Szczepański.
Uczelnia pokazała przyszłym studentom m.in. salę kierowania ogniem, system szkolno-treningowy „Śnieżnik” i strzelnicę oraz obiekty sportowe. W Zakładzie Logistyki można było obejrzeć m.in. czołg i bojowy wóz piechoty.
Pracownicy szkoły opowiadali o zasadach rekrutacji, egzaminach i programie nauki. – Podchorążowie pokazywali także, jak wyglądają poszczególne etapy egzaminu sprawnościowego dla kandydatów na żołnierzy – opowiada Roksana Borowska, specjalista ds. promocji we wrocławskiej uczelni.
Dni Otwarte we wrocławskiej szkole oficerskiej organizowane są raz w miesiącu. Najwięcej zainteresowanych przyjeżdża w maju przed maturami. Następne Dni Otwarte odbędą się już w najbliższy piątek, kolejne 12 i 26 kwietnia.
* * * * *
Studenci wrocławskiej uczelni mogą korzystać z trzech laboratoriów, jedenastu pracowni językowych oraz kina wyposażonego w środki prezentacji multimedialnej i sprzęt komputerowy. Szkoła dysponuje także pięcioma salami audytoryjnymi, ma czterdzieści sal wykładowych, dwie pracownie z komputerami stacjonarnymi i jedną pracownię mobilną. Przystosowana jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zadbano także o hale sportowe. Studenci mają do dyspozycji kryty basen, siłownię, korty tenisowe, boiska do gier zespołowych i stadion lekkoatletyczny.
W ubiegłym roku WSOWL wygrała w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszego programu kształcenia w Polsce. Więcej czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.
autor zdjęć: WSOWL
komentarze