moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cztery Polki pobiegną w biegu pościgowym

W rosyjskim Chanty-Mansijsku na Syberii rozpoczął się ostatni etap rywalizacji biatlonistów o Puchar Świata. Jako pierwsze walczyły o punkty panie na trasie biegu sprinterskiego. Wygrała Czeszka Gabriela Soukalova przed Niemkami Andreą Henkel i Miriam Gössner. Najlepsza z Polek – st. szer. Magdalena Gwizdoń – zajęła 16. miejsce.

Wszystkie Polki zapewniły sobie start w biegu pościgowym, ale w sprincie wyjątkowo nie szło im na trasie biegu. Czyżby ich serwismeni nie trafili ze smarami?

Polskie biatlonistki przyzwyczaiły ostatnio kibiców do lokat w czołowej piętnastce. Tym razem żadnej z czterech naszych reprezentantek nie udało się ukończyć rywalizacji na miejscach w przedziale 1–15. Wszystkie zmieściły się za to w czołowej czterdziestce i bez problemów zapewniły sobie prawo startu w biegu pościgowym. W pierwszym starcie na Syberii Polkom najwyraźniej słabo „jechały” narty. Wszystkie wyjątkowo słabo pobiegły i można przypuszczać, że serwismeni biało-czerwonych nie trafili ze smarami. Podobne kłopoty miała liderka Pucharu Świata Tora Berger. Norweżka, mimo pokonania tylko jednej karnej rundy, uzyskała dopiero ósmy czas dnia.

Na swoje narty nie musiały za to narzekać Czeszka Soukalowa oraz Niemki Henkel i Gössner. Dwie pierwsze, podobnie jak dziewiąta na mecie Francuzka Anais Bescond, były jedynymi zawodniczkami z pierwszej dziesiątki, które ani razu nie pomyliły się na strzelnicy. A w ogóle w stawce 82 biatlonistek, które ukończyły bieg, tylko 12 nie musiało pokonywać żadnej karnej rundy. Wśród nich była tylko jedna z Polek – najmłodsza Monika Hojnisz. St. szer. Magdalena Gwizdoń i st. szer. Krystyna Pałka solidarnie oddały po jednym niecelnym strzale (Gwizdoń przy dziesiątej próbie, a Pałka przy dziewiątej). Z kolei Weronika Nowakowska-Ziemniak pomyliła się dwa razy podczas pierwszej wizyty na strzelnicy.

Może w sobotnim biegu pościgowym Polki lepiej pobiegną i powalczą na strzelnicy o wysokie lokaty, a najwyżej sklasyfikowana z biało-czerwonych w klasyfikacji generalnej PŚ Krystyna Pałka zapewni sobie miejsce w czołowej „10” rankingu.

Wyniki

Sprint kobiet
1. Gabriela Soukalova (Czechy) 21 min 25,6 s (0 rund karnych);
2. Andrea Henkel (Niemcy) – strata 17,2 s (0);
3. Miriam Gössner (Niemcy) – 23,6 (1);
4. Olga Wiłuchina (Rosja) – 30,4 (1);
5. Anastazja Kuzmina (Słowacja) – 30,9 (2);
6. Kaisa Mäkäräinen (Finlandia) – 34,6 (2);

16. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 1.14,5 (1);
23. Krystyna Pałka (Polska) – 1.33,6 (1);
33. Monika Hojnisz (Polska) – 2.06,0 (0);
39. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) – 2.17,3 (2).


szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierz uratował życie na wakacjach
Marzenia częściowo spełnione
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pierwszy krok do Invictusa
Kajakiem na światowe podium
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Rosja testuje, Polska przechwytuje
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Ostatnia niedziela…
Jelcze z Raciborza
Spadochronowy triumf
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Inwestycje w bezpieczeństwo
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Gen wojownika
Innowacje z PERUNA
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Atak i przejęcie dokumentów
Paliwowy krwiobieg NATO
Pancerne starcie
Polski Gnom
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wojsko stawia na „armię talentów”
Triumf wojskowych lekkoatletów
Śmierć w sercu Azji
Pieta Michniowska
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Rakietowcy na Hawajach
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Azjatycka szansa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
MON szuka dronów do zwalczania dronów
MON i MSZ o szczycie NATO
Święto wojska pod hasłem SAFE
Odniesione w walce rany łączą
Test w stratosferze
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Poskromić kolosa
Wyścig snajperów
Baobaby docierają do wojska
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO