moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kieleckie targi już za miesiąc

Około 20 tysięcy mkw. powierzchni wystawienniczej i firmy zbrojeniowe z całego świata. W Kielcach trwają przygotowania do XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Targi ruszą 7 września i potrwają cztery dni. Wśród ciekawostek tegorocznego salonu będą m.in. czołg M1A2 Abrams oraz makieta samolotu F-35.

– Na ten moment udział w wydarzeniu zapowiedziało niemal 250 firm z kraju i ze świata, które zajmą łącznie prawie 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni targowej – mówi Monika Kowalczyk z działu marketingu Targów Kielce. Organizatorzy spodziewają się firm z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Włoch, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Część wystawców zaprezentuje sprzęt, który kupiła lub zamierza kupić polska armia. Lockheed Martin przywiezie m.in. model myśliwca V generacji F-35 Lightning II w skali 1:1. Polska kupuje F-35 w ramach programu Harpia. – Ta imponująca maszyna gościła już na kieleckich Targach podczas XXVII edycji MSPO w 2019 roku – przypomina Kowalczyk.

Po raz pierwszy za to na MSPO zaprezentuje się III generacja czołgów M1A2 Abrams. – Ten niezwodny pojazd bojowy zdążył się już sprawdzić na frontach konfliktów zbrojnych od Bliskiego Wschodu po odległe zakątki Azji. Czołgi trzeciej generacji, które pojawią się na MSPO, do dziś są uważane za jedne z najlepszych, o ile nie najlepsze na świecie – mówi Monika Kowalczyk. Polska chce kupić 250 czołgów Abrams w najwyższej konfiguracji SEPv3 za około 23 miliardy złotych.

Wystawę Sił Zbrojnych RP jak co roku przygotowuje Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, a prace przy organizacji ekspozycji koordynuje 1 Pomorska Brygada Logistyczna. Hasłem tegorocznej wystawy jest „Wytrwać – opanować – pokonać”. Na targach będą również stoiska wielu jednostek oraz wojskowych instytucji i uczelni, np. Akademii Sztuki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych oraz Lotniczej Akademii Wojskowej. Na stoisko zaprasza również Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, gdzie będzie można zdobyć informacje o tym, jak wstąpić w szeregi armii.

Swoje produkty przedstawi także Polska Grupa Zbrojeniowa. – Zaprezentujemy bogatą ofertę systemów i rozwiązań dla wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Nasza ekspozycja zostanie podzielona na sekcje tematyczne, przedstawiające produkty i systemy dla wojsk lądowych, marynarki wojennej, sił powietrznych oraz wojsk obrony terytorialnej – mówi Jacek Matuszak z Departamentu Komunikacji i Marketingu. PGZ zaprezentuje m.in. wyposażenie indywidualne żołnierza, począwszy od kamizelek ochronnych i hełmów, przez broń krótką i długą, aż po sprzęt ciężki. – Zorganizujemy też szereg spotkań dla prasy i briefingów dotyczących naszych projektów. Będzie to okazja do porozmawiania np. o niedawno zawartej umowie na Miecznika, ale także o realizowanych przez spółki projektach przyszłości – zapowiada Matuszak. Wśród nowości na stoisku PGZ znajdą się elementy zestawów rakietowych obrony powietrznej średniego zasięgu „Wisła” oraz najnowsze rozwiązania w zakresie optoelektroniki. Polscy konstruktorzy prawdopodobnie zaprezentują w Kielcach najnowsze, niepokazywane wcześniej, modele karabinków maszynowych i wyborowych.

„Polska Zbrojna” objęła patronatem medialnym MSPO. – Na stoisku Wojskowego Instytutu Wydawniczego będzie można m.in. otrzymać najnowsze wydanie „Polski Zbrojnej”, które w części zostanie poświęcone MSPO – zapowiada Piotr Zarzycki, szef marketingu WIW. Targi będą relacjonowane codziennie na naszym portalu i w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie.

KE

autor zdjęć: MSPO

dodaj komentarz

komentarze


Polki pobiegły po srebro!
 
Nowe zadania szefa SKW
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
NATO on Northern Track
Wojna w świętym mieście, epilog
Bohater odtrącony
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Polska wiktoria na Monte Cassino
Śladami ojca
Układ nerwowy Mieczników
„Pierwsza Drużyna” na start
Broń Hitlera w rękach AK
Krwawa noc pośród puszczy
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Flota Bayraktarów w komplecie
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Na straży nieba
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Więcej hełmów dla żołnierzy
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Gry wojenne w szkoleniu
Mobilne dowodzenie
Orzeł dla bohaterów
Pytania o europejską tarczę
W obronie wschodniej flanki NATO
Wszystkie misje AWACS-a
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
By Polska była bezpieczna
They Will Check The Training Results in Combat
Serwis K9 w Polsce
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Zawsze gotowi do pomocy
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abramsy w pętli
Po przeprawie ruszyli do walki
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
„Grand Quadriga ‘24”
Pływacy i maratończycy na medal
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wioślarze i triatlonistka na podium
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ameryka daje wsparcie
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO