moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie dumna ze swojego patrona

15 listopada komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg Tomasz Połuch reprezentował ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka podczas uroczystości nadania imienia 4 Pułku Strzelców Podhalańskich Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie.

Uroczystość nadania imienia zainaugurowało nabożeństwo w parafii św. Elżbiety. Następnie nastąpił przemarsz gości, grona pedagogicznego, uczniów i cieszynian do placówki edukacyjnej, gdzie odbyła się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej.

Podczas uroczystości nadania szkole imienia 4 Pułku Strzelców Podhalańskich komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg Tomasz Połuch przeczytał list okolicznościowy ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do dyrekcji, nauczycieli i uczniów „Dwójki”: Całej społeczności szkolnej gratuluję tak wspaniałego patrona, jakim jest 4 Pułk Strzelców Podhalańskich – jednostka silnie związana z Waszym miastem i bohatersko walcząca w wojnie obronnej 1939 roku. Cieszę się, że w Waszej szkole godnie kultywujecie wielki tradycje polskiego oręża oraz dbacie o pamięć o polskich żołnierzach wiernie służących Ojczyźnie.

Uroczystość zakończyły występy uczniów, podczas których goście mogli podziwiać talenty wokalne i taneczne dzieci.

Po uroczystości komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch w asyście komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie płk. Mirosława Kaliskiego złożył wieniec pod tablicami pamiątkowymi umieszczonymi na budynku dawnych koszar.

***

Procedura nadania imienia 4 Pułku Strzelców Podhalańskich Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku. Wówczas pani dyrektor Katarzyna Gładczak powołała zespół koordynujący działania związane z wyborem patrona. Łącznie zebrano 17 propozycji, z których zespół wyłonił trzy. Największym poparciem cieszyły się: 4 Pułk Strzelców Podhalańskich, Piastowie Cieszyńscy i Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego. Wybory imienia odbyły się w marcu bieżącego roku. Wzięli w nich udział uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Tekst: Sylwia Guzowska

red. PZ

autor zdjęć: SP nr 2 w Cieszynie

dodaj komentarz

komentarze


Gdy ucichnie artyleria
Plan na WAM
Wojskowy bus do szczęścia
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Torpeda w celu
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Czy to już wojna?
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
My, jedna armia
„Road Runner” w Libanie
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Is It Already War?
Ułani szturmowali okopy
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Dzień wart stu lat
Brytyjczycy na wschodniej straży
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Standardy NATO w Siedlcach
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Pięściarska uczta w Suwałkach
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Polski „Wiking” dla Danii
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Kaman – domknięcie historii
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Marynarze podjęli wyzwanie
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Kosmiczna wystawa
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Mity i manipulacje
Awanse w dniu narodowego święta
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
„Zamek” pozostał bezpieczny
Nowe zasady dla kobiet w armii
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Sukces Polaka w biegu z marines
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Im ciemniej, tym lepiej
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Dywersja na kolei. Są dowody
Mundurowi z benefitami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO