moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szpital w Legionowie – kolejny etap budowy

Z wojskowego szpitala w Legionowie będą korzystać żołnierze m.in. tworzonej 18 Dywizji oraz dwóch mazowieckich brygad obrony terytorialnej, ale lekarze zadbają także o pacjentów cywilnych. Dziś starosta legionowski podpisał pozwolenie na budowę tej nowoczesnej placówki. – To historyczna chwila – ocenił minister obrony Mariusz Błaszczak.

To będzie jeden z najnowocześniejszych szpitali na Mazowszu. Placówka ma być filią cieszącego się renomą Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Dziś starosta powiatu legionowskiego, Robert Wróbel, podpisał pozwolenie na budowę szpitala. W uroczystości wzięli udział, m.in. minister Mariusz Błaszczak, z którego inicjatywy rozpoczęto prace nad utworzeniem placówki oraz dyrektor WIM-u gen. dyw. Grzegorz Gielerak.

– To jest historyczna chwila i czas, kiedy możemy powiedzieć, że kolejny etap realizacji budowy szpitala w Legionowie został dokonany – mówił minister Błaszczak. – Z usług nowego szpitala będą mogli korzystać żołnierze oraz wszyscy obywatele – zapewnił szef MON.

Szpital będzie do dyspozycji m.in. wojskowych z powstającej właśnie 18 Dywizji Zmechanizowanej, która będzie stacjonować w Siedlcach oraz terytorialsów służących w dwóch mazowieckich brygadach WOT. Ale do placówki mogą się zgłaszać również pacjenci cywilni z Mazowsza, w szczególności z powiatu legionowskiego. Resort obrony, który zaangażował się w projekt budowy szpitala, zapewnia, że będą w nim pracować specjaliści najwyższej klasy. – Dzięki utworzeniu szpitala w Legionowie powstanie 250 nowych miejsc pracy dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego – powiedział minister Błaszczak. – Będą tu pracowali wybitni specjaliści, bo takich zatrudnia Wojskowy Instytut Medyczny. To lekarze należący do najlepszych w Polsce, a więc gwarantujący wysoki poziom leczenia – dodał szef MON.

Film: MON

W pięciokondygnacyjnym budynku będą się mieścić kliniki: kardiologii z pracownią interwencyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych, okulistyki, chirurgii, ginekologii oraz oddział intensywnej opieki medycznej. Otwarty zostanie także nowoczesny blok operacyjny oraz pracownie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Dodatkowo będzie działał interdyscyplinarny oddział obserwacyjny. Szpital ma być przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji ok. 90 pacjentów.

Budynek powstanie na działce, na której obecnie działa Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ. Zostanie ona zintegrowana z nowym szpitalem.

Joanna Tańska

autor zdjęć: Leszek Chemperek/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Połączeni na Bałtyku
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Przełomowe porozumienie
Zbrodnicza farsa
Nowa koalicja dronowa
NATO zwiększy produkcję broni
Dronowy kierunek przyszłości
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Śmierć w sercu Azji
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Polski Gnom
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
W drodze po oficerskie gwiazdki
PIRX-1 na orbicie
PKW Irak zostaje w Jordanii
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
MON i MSZ o szczycie NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wsparcie ma znaczenie
Saperzy w akcji pod wodą
USA znów uderzyły w Iran
Ostatni lot „Pałera”
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Vespa Battle Challenge
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wielki sukces podchorążych z AMW
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Integracja F-35 rozpoczęta
Wojna hybrydowa trwa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Polski projekt, światowe znaczenie
Sportowa rewolucja na AWL-u
Ostatnia niedziela…
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Żywią i bronią
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Gen wojownika
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Cyfrowa niedyskrecja
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Prezydent RP o szczycie NATO
Mundur i bokserskie rękawice
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Paliwowy krwiobieg NATO
Pieta Michniowska
Piksele prawdy w morzu fałszu
Szerszeń z Sochaczewa
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Morska bryza w dwóch odsłonach
Borsuki i roje dronów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO